شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

گواهی نامه رانندگی در استرالیا

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱

خدمات اخذ گواهینامه ی رانندگی در استرالیا

کلیه ی افراد پس از مهاجرت به استرالیا می بایست نسبت به تهیه ی گواهینامه ی رانندگی از طریق اداره ی راهنمایی و رانندگی (RTA) اقدام کنند.

در مرحله ی اول می بایست موفق به دریافت آئین نامه (L) شوند ؛ و در مرحله ی دوم امتحان شهری را با موفقیت پشت سر بگذارند. که در انتها RTA   به شما گواهی P قرمز می دهد که دارای محدودیت هایی می باشد برای مثال حداکثر سرعت ۸۰ کیلومتر می باشد. سپس در صورتِ مجاز بودن بعد از یکسال تبدیل به P  سبز می شود (حداکثر سرعت مجاز ۱۰۰ کیلومتر) .اگر این روند ادامه پیدا کند بعد از پایان یکسالِ دیگر شما موفق به دریافت Full license می گردید.

قابل توجه کلیه ی مهاجرین به استرالیا :

۱- اگر شخصی بیش از سه سال گواهی نامه ی معتبرِ یکی دیگر از کشور ها را داشته باشد می تواند پس از مهاجرت به استرالیا با تسلیم ترجمه ی معتبر آن توسط اداره ی مترجمین رسمی استرالیا (NAATI)  پس از گذراندن امتحان آئین نامه و شهری مستقیما به Full license  برسد.

۲- کلیه ی افرادی که با اقامت دائم وارد استرالیا می شوند حداکثر ۶ ماه پس از تاریخ ورود به خاکِ استرالیا می توانند با گواهینامه بین المللی یا ترجمه ی رسمی گواهینامه ی کشور مبدا رانندگی کنند.

 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات