شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای ساب کلاس ۴۸۵ استرالیا

این ویزا اغلب بنام ویزای TR خوانده می شود و یک ویزای کار موقت بوده و مختص آن دسته از دانش آموختگانی است که حداقل به مدت ۲ سال در استرالیا تحصیل کرده باشند. در حالی که ممکن است دریافت این ویزا ساده به نظر برسد اما قوانین در نظر گرفته شده بسیار تکنیکی می باشد.

زمان اقدام جهت این ویزا بین اتمام دوره تحصیلی و انقضای ویزای دانشجویی میباشد. به دلیل اینکه مهلت زمانی lodge کردن پرونده کوتاه میباشد نباید هیچ گونه اشتباهی در روند پرونده رخ بدهد .

این مقاله به بررسی برخی مشکلات رایج در این ویزا می پردازد.

 

ویزای کار استرالیا

 

مدت زمان بررسی پرونده

تعدادی مدارک وجود دارد که باید در زمان تشکیل پرونده ارائه شود وامکان ارائه آن در زمان دیگر حتی در دادگاه تجدید نظر وجود نخواهد داشت.از مهم ترین آنها عبارتند از:

۱- به همراه داشتن مدارک بیمه سلامت متقاضی اصلی و اعضای خانواده

۲-ارائه گواهی عدم سو پیشینه تمامی اعضای خانواده که بالای ۱۶ سال میباشند.

۳- ارائه مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای ویزای ۴۸۵

ساب کلاس ۴۸۵ دارای دو شاخه میباشد:

۱- Post Study Work visa( این شاخه مختص آن دسته از افرادی است در دوره های لیسانس یا فوق لیسانس یا دکترا تحصیل میکنند و قصد تمدید اقامت خود در استرالیا را دارند.)

۲-Graduate Work visa(این شاخه مختص آن دسته از افرادی است که پس از فارغ التحصیلی قصد تمدید اقامت خود را دارند که مدت اعتبار آن ۱۸ ماه میباشد.)

بررسی ویزاهای Post Study Work و Graduate Work

زمانی که شما برای ویزای ۴۸۵ اقدام میکنید باید مشخص کنید متقاضی کدامیک از ویزا ها ویزا میباشید وهمچنین بعد از lodge کردن پرونده امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

به طور کلی اقدام جهت ویزای Post Study Work به دلایل زیر مطلوب تر خواهد بود:

-این ویزا به مدت حداقل ۲ سال اعتبار خواهد داشت.(در مقابل ویزای Graduate Work که تنها ۱۸ ماه اعتبار خواهد داشت.)

-ویزای Graduate Work فقط برای آن دسته از افرادی است که شغل و رشته آنها در لیست SOL وجود داشته باشد باشد.در حالیکه در این خصوص هیچ محدودیتی در ویزای Post Study Work وجود ندارد.

-ویزای Post Study Work نیازی به گذراندن مرحله ارزیابی تخصص و مهارت نخواهد داشت.

ویزای Graduate Work انتخاب خوبی برای آن دسته از افرادی است که قبل از نوامبر ۲۰۱۱ در استرالیا تحصیل کرده اند یا در سطح فنی حرفه ای دارای گواهی نامه درجه ۳ ، درجه ۵ ، دیپلم و فوق دیپلم میباشند.

ارزیابی تخصص و مهارت برای ویزای Graduate Work

برای این ویزا باید یکی از مشاغل لیست SOL را انتخاب کرده و جهت دریافت ویزا ، مهارت و تخصص شما به صورت مثبت ارزیابی گردد.

دو نکته مهم که در زمان نیاز به ارزیابی تخصص و مهارت باید از آن آگاه بود ، عبارتند از:

۱- شما باید مدارکی ارائه دهید دال بر اینکه ارزیابی تخصص و مهارت شما در زمان ارسال پرونده ، lodge شده است.

۲- امکان تغییر شغل انتخابی بعد از lodge کردن پرونده وجود نخواهد داشت بنابراین نهایت دقت را در انتخاب خود به عمل اورید تا بتوانید بهترین ارزیابی را در شغل انتخابی به دست آورید.

۳- شغل انتخابی شما باید ارتباط نزدیکی با رشته تحصیلیتان داشته باشد. زیرا ممکن است از شما خواسته شود چگونگی استفاده از رشته تحصیلی در شغل انتخابیتان را توضیح دهید.

مشمولیت وابستگان

در زمان اخذ ویزای ۴۸۵، میتوانید همسر و فرزندانتان را در کیس خود قرار دهید.همسرانde-facto (زمانی که شما با شخصی زندگی میکنید اما ازدواجی صورت نگرفته) نیز شامل این قانون خواهند شد.همچنین جهت مشمولیت افراد وابسته، باید در زمان lodge کردن پرونده در استرالیا حضور داشته باشند و دارای ویزای دانشجویی بوده یا جهت دریافت آن اقدام کنند.

همچنین میتوان بعد از دریافت ویزا، افراد وابسته به شما ملحق شوند که این تبصره به عنوان ” subsequent entrant ” معرفی شده است.این تبصره یک راه حل عالی برای آن دسته از افرادی است که پس از درخواست ویزای ۴۸۵ازدواج کرده یا همسر و فرزندان امکان سفر به استرالیا را از طریق ویزای دانشجویی نداشته اند.

ویزای استرالیا

 

بهترین استفاده از ویزای موقت فارغ التحصیلی(Graduate Temporary Visa)

شما تنها یک بار میتوانید به عنوان متقاضی اصلی ، ویزای موقت فارغ التحصیلی ساب کلاس ۴۸۵ و ویزای فارغ التحصیلی ساب کلاس۴۷۶ را درخواست کنید. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که بهترین انتخاب را برای بهبود شرایط خود جهت مهاجرت خواهید داشت.برخی از بهترین راه ها عبارتند از:

Professional Year: شامل حسابداران ، متخصصین IT و مهندسان میشود. (ترکیب یادگیری رسمی و تجربه کاری غیر رسمی برای دانش اموختگان فارغ التحصیل از استرالیا است.)

این روش به آنها کمک میکند ، ۵ امتیاز اضافی جهت مهاجرت از طریق تخصص و مهارت کسب نمایند از آنجایی که این روش شامل کارآموزی نیز میباشد بنابرین میتواند کمک شایانی برای پیدا کردن کارحرفه ای در استرالیا باشد.

تجربه کاری: شما از طریق ویزای ۴۸۵ امکان کار به صورت تمام وقت را خواهید داشت که این کار امکان دریافت اسپانسری کارفرمایان مختلف را به دنبال خواهد داشت و میتواند ویزای شما را به ویزا های ۴۵۷ ، ENS و RSMS تبدیل نماید.

فرصت های منطقه ای: ویزای ۴۸۵ این امکان را به شما خواهد داد که درهر نقطه از استرالیا زندگی و کار کرده و به شما این شانس را خواهد داد که پیشنهاد کاری دریافت کنید و ویزای خود را به ویزای RSMS تبدیل نمایید.

 

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات