شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای کار آفرینی استرالیا – ساب کلاس ۱۸۸

استرالیا یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی در جهان است. بیش از ۱۰۰۰۰۰ مهاجر دائمی هر ساله از طریق ویزاهای مختلف مهاجرت استرالیا به استرالیا سفر می کنند. از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶ به بعد، تعداد مهاجران دائمی که به استرالیا مهاجرت می کنند سالانه از ۱۵۰۰۰۰ نفر فراتر رفته است. تعداد مهاجران با ویزاهای موقت حتی بیشترهم هستند.در حالی که استرالیا یک مقصد رویایی برای دانشجویان بین المللی و مهاجران متخصص وماهر است، اما این مهاجرت تجاری به استرالیا است که بیش از سایرویزا های مهاجرت استرالیا مورد توجه قرار گرفته است. ویزاهای کسب و کار استرالیا در بین افراد تجاری موفق، کارآفرینان و سرمایه گذاران تجاری بسیار محبوب است. در این مقاله نیز قصد داریم تا شما را با انواع این ویزاها آشنا کنیم و شما را در مسیر اخذ این ویزاها یاری دهیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

ویزای ۱۸۸ استرالیا چیست؟

ویزای کار آفرینی و سرمایه گذاری تجاری زیر کلاس ۱۸۸ یک ویزای تجاری موقت است که در سال های اخیر مورد توجه صاحبان مشاغل و کسب و کار در ایران قرار گرفته و برای کسانی مناسب است که پول دارند و قصد سرمایه گذاری در استرالیا را دارند. این ویزای استرالیا به متقاضیان تجاری داده می شود که می خواهند کسب و کار جدیدی در استرالیا ایجاد کنند که از زیر شاخه های مختلفی نیز تشکیل شده است که در ادامه مفصل به آنها می پردازیم. همچنین این ویزا برای متقاضیانی است  که می‌خواهند کسب ‌وکاری را در کشور مدیریت کنند یا می‌خواهند در یک کسب ‌و کار استرالیایی سرمایه ‌گذاری کنند. این ویزاها برای مدت پنج سال اعتبار دارند و در حالی که ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری ۱۸۸ یک ویزای موقت است، می تواند مسیری برای اقامت دائم استرالیا باشد و بعد از مدت کوتاهی شهروند استرالیا شوید.دارندگان ویزای ۱۸۸ می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری و نوآوری تجاری ۸۸۸ برای اقامت دائم اقدام کنند.

انواع ویزای ۱۸۸ استرالیا

از جولای ۲۰۲۱، دیگر هفت شاخه در زیر کلاس ۱۸۸ ویزای نوآوری و سرمایه گذاری کسب و کار وجود ندارد. دولت استرالیا این برنامه را تنها به چهار زیر شاخه بهینه کرده است و همچنین (ویزای اقامت دائم – ویزای استعدادهای تجاری ۱۳۲ استرالیا ) را حذف کرده است تا حمایت اقتصادی از این ویزای تجاری ۱۸۸ را به حداکثر برساند.

فعالیت تجاری پیشنهادی متقاضی در استرالیا به این بستگی دارد که برای چه ویزایی باید درخواست دهد. داشتن یک پروپوزال تجاری عالی برای ویزای ۱۸۸ استرالیا به متقاضیان کمک می کند تا ازمزایای زندگی در استرالیا بهره مند شوند. در ادامه به بررسی این چهار زیر شاخه از ویزای ۱۸۸ خواهیم پرداخت.

Business Innovation Stream –  Subclass 188 : Visa 188a Australia این ویزای موقت ۵ ساله برای افرادی که در کسب و کار دارای مهارت هستند طراحی شده است و به دارندگان ویزای ۱۸۸a اجازه می دهد تا کسب و کار جدیدی را در استرالیا راه اندازی کنند یا کسب و کار فعلی خود را توسعه دهند. با اخذ این ویزای کار آفرینی می توانید پنج سال اقامت موقت استرالیا را دریافت کنید، در ادامه شما را با شرایط جدید ویزای کارآفرینی آشنا خواهیم کرد.

شرایط ویزای ۱۸۸A استرالیا

باید دعوتنامه از یک ایالت دریافت نمایند. نمره حداقل ۶۵ درجدول امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری داشته باشید. امتیاز مورد نیاز برخی ایالت ها با یکدیگر متفاوت است. کمتر از ۵۵ سال سن داشته باشید اگرچه بسته به نوع فعالیت تجاری یا سرمایه گذاری پیشنهادی شما، منطقه و ایالت مربوطه می تواند استثنا برای شما درنظر بگیرد و از این شرط چشم پوشی کند. شغل تجاری موفق و تعهد واقعی و واقع بینانه به ادامه کسب و کار و فعالیت سرمایه گذاری خود در استرالیا. دارایی خالص تجاری و شخصی حداقل ۱.۲۵ میلیون دلار استرالیا.

مزایای ویزای ۱۸۸A استرالیا

با اخذ این ویزا می توان اعضای خانواده خود را نیز همراه خود به استرالیا ببرید.تجارت جدید خود را در استرالیا گسترش دهید یا با شرکای خود سرمایه گذاری کنید.فرزندان شما می توانند از تحصیل رایگان دراسترالیا لذت ببرند.پس از گذراندن تمام شرایط مورد نظر، می توانید اقامت دائم استرالیا را بگیرید و شهروند استرالیا شوید.

Investor Stream – Subclass 188 : Visa 188B Australia این ویزا برای افرادی است که می خواهند حداقل ۲.۵ میلیون دلار استرالیا در یک بیزنس یا صندوق سرمایه گذاری تحت مدیریت استرالیا سرمایه گذاری کنند و اقامت دائم این کشور را داشته باشند.پول شما ممکن است بدلیل سرمایه گذاری دچار کاهش و یا افزایش شود.هنگامی که شرایط خاص مورد نظر برآورده شد، متقاضیان می توانند برای اقامت دائم استرالیا PR Investor Stream 888B  درخواست دهند.

شرایط ویزای ۱۸۸Bاسترالیا

باید از یک ایالت دعوتنامه داشته باشید.

نمره حداقل ۶۵ درجدول امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری داشته باشید.امتیاز موزد نیاز برخی ایالت ها با یکدیگر متفاوت است. کمتر از ۵۵ سال سن داشته باشید. حداقل ۳ سال سابقه مدیریت در سرمایه گذاری سودآور داشته باشید (مدیریت سرمایه). دارایی خالص تجاری و شخصی حداقل ۲.۵ میلیون دلار استرالیا در ۲ سال مالی گذشته. سرمایه گذاری ۲.۵ میلیون دلار استرالیا در یک ایالت یا منطقه استرالیا

مزایای ویزای ۱۸۸B استرالیا

با اخذ این ویزا می توان اعضای خانواده خود را نیز همراه خود به استرالیا ببرید.تجارت جدید خود را در استرالیا گسترش دهید یا با شرکای خود سرمایه گذاری کنید.فرزندان شما می توانند از تحصیل رایگان دراسترالیا لذت ببرند.پس از گذراندن تمام شرایط مورد نظر، می توانید اقامت دائم استرالیا را بگیرید و شهروند استرالیا شوید.

Significant Investor Stream – Subclass 188 : Visa 188C SIVاین یک ویزای موقت ۵ ساله است و برای افرادی است که آماده سرمایه گذاری حداقل ۵ میلیون AUD (دلار استرالیا) در یک صندوق سرمایه گذاری استرالیا که با چارچوب سرمایه گذاری استرالیا مطابقت دارد طراحی شده است. این ویزا دارای محدودیت سنی، تجربه تجاری یا آزمون امتیاز نیست. فقط نیاز به سرمایه گذاری ۵ میلیون دلار استرالیا در صندوق سرمایه گذاری مطابق با چارچوب استرالیا دارد. پس از برآورده شدن شرایط خاص، متقاضیان می توانند برای ویزای دائم استرالیا PR Investor Stream 888C درخواست دهند.

شرایط ویزای ۱۸۸C استرالیا

باید توسط یک سازمان دولتی ایالتی یا منطقه ای نامزد شوید. ۵ میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری کنید.شرایط اقامتی: ۴۰ روز در سال برای متقاضیان اولیه – ۸۰ روز در سال برای درخواست های ثانویه ( به عنوان مثال دارندگان این ویزا باید متعهد شوند که به طور متوسط ۴۰ روز در سال را در خاک این کشورباشند.)

مزایای ویزای ۱۸۸C استرالیا

با اخذ این ویزا می توان اعضای خانواده خود را نیز همراه خود به استرالیا ببرید. بدون محدودیت سنی و بدوننیاز به حداقل امتیاز از سیستم امتیازبندی! تجارت جدید خود را در استرالیا گسترش دهید یا با شرکای خود سرمایه گذاری کنید. زمان پردازش سریعتر درخواست ویزاها. فرزندان شما می توانند از تحصیل رایگان دراسترالیا لذت ببرند. بدون نیاز به تجربه تجاری یا مدیریت صندوق و سرمایه گذاری. پس از گذراندن تمام شرایط مورد نظر، می توانید اقامت دائم استرالیا را بگیرید و شهروند استرالیا شوید. بدون نیاز به زبان انگلیسی یا مدرک.

Entrepreneur Stream – Subclass 188 :  Visa 188E Australia این ویزا برای کارآفرینان نوپا و درمراحل اولیه است که توسط یک دولت ایالتی یا منطقه ای تایید و نامزد شده اند تا ایده های خود را توسعه دهند.این ویزا به شما امکان می دهد در استرالیا فعالیت های کارآفرینی انجام دهید. می توانید تا ۵ سال بمانید وپس از برآورده شدن شرایط خاص مورد نظر، متقاضیان می توانند برای ویزای دائم استرالیا PR Investor Stream 888E درخواست دهند.

شرایط  ویزای ۱۸۸ E استرالیا

دارا بودن دعوتنامه از یک ایالت یا منطقه دارای تاییدیه از ایالت یا منطقه دعوت کننده جهت توسعه مفاهیم کارآفرینی خود

مسلط به زبان انگلیسی داشتن ایده های نوآورانه و ارائه و اعمال آن در استرالیا که منجر به تجاری سازی یک کالا یا خدمات و یا توسعه یک شرکت یا کسب و کار در استرالیا شود.

فعالیت های کارآفرینی شما نباید در زمینه­های زیر باشد:

 • املاک مسکونی
 • استخدام نیرو
 • خرید یک بیزنس و یا برند از پیش تجاری سازی شده (فرانچایز). کمتر از ۵۵ سال سن داشته باشید.

مزایای ویزای ۱۸۸E استرالیا

تا ۵ سال در استرالیا بمانید، همراه با اعضای خانواده واجد شرایط فرزندان شما می توانند از تحصیل رایگان در مدارس دولتی استرالیا تا سن ۱۸ سالگی لذت ببرند پس از گذراندن تمام شرایط مورد نظر، می توانید اقامت دائم استرالیا را بگیرید و شهروند استرالیا شوید.

نکته قابل توجه در مورد دارنده هر دو ویزای ۱۸۸A و ۱۸۸C این است که اگر متقاضی به زمان بیشتری برای برآورده کردن معیارهای ویزای ۸۸۸ نیاز داشته باشد می‌ تواند ویزای خود را تمدید کند. این بدان معناست که شما می توانید از تاریخ اعطای ویزای زیر کلاس ۱۸۸ خود، با ویزای ۱۸۸A به مدت ۷ سال و در ویزای ۱۸۸C به مدت ۹ سال در استرالیا زندگی کنید.

Business Innovation Extension streamاین ویزای موقت (ساب کلاس ۱۸۸) به دارندگان Visa 188a اجازه می دهد اقامت خود را برای ۲ سال دیگر تمدید کنند.

Significant Investor Extension streamدر صورتی که بعد از ۱ جولای ۲۰۲۱ برای این ویزا اقدام می نمایید، این ویزای موقت (ساب کلاس ۱۸۸) به دارندگان Visa 188C SIV اجازه می دهد اقامت خود را برای ۴ سال دیگر تمدید کنند.

شرایط اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا

دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا نیز مانند دیگر انواع ویزا دارای شرایط خاصی‌است اما دو شرط اساسی وجود دارد که همه  متقاضیان  ویزای ۱۸۸ استرالیا باید رعایت کنند:

 • دارا بودن دعوتنامه از یک ایالت یا دولت منطقه ای در استرالیا
 • برآورده کردن ملزومات ویزای سرمایه گذاری

ابتدا باید یک محصول یا خدمات، یک ایده نوآورانه، یک کسب و کار واجد شرایط یا یک سرمایه گذاری واجد شرایط داشته باشید، سپس می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید.علاوه بر این، وزارت امور داخلی از متقاضیان  ویزای نوآوری کسب و کار و سرمایه ‌گذاری می ‌خواهد تا قبل از تکمیل درخواست، شرایط امتیازی را برآورده کنند.

در ادامه ۵  شرط اصلی و کلی دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا را مورد ‌بررسی قرار‌می‌دهیم:

 • سناز اولویت های اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا، سن است. سن متقاضی باید زیر ۵۵ سال باشد. البته اگر سن شما بیشتر از ۵۵سال است همچنان می توان امیدوار بود وشرایطی وجود دارد که بتوانید همچنان در این مسیر قدم بردارید. برای بررسی جزئیات دقیق تراین موضوع با همکاران و مشاوران ما در یونیک ویزادر تماس باشید.
 • کسب ‌وکار ارائه یک کسب وکار فعال که در ۲ سال گذشته  در آن فعالیت داشته اید، شما باید در این کسب و کارنقش مدیریتی داشته باشید و مالک کسب و کار باشید. ارائه جواز کسب، پروانه فعالیت، پروانه مطلب، پروانه بهره برداری و …
 • اموال و داراییاموال و دارایی‌های شما و همسرتان در طول ۲ سال گذشته باید بالای ۱.۲۵۰.۰۰۰$ استرالیا (AUD) باشد.این اموال و دارایی شامل سند املاک شخصی و کاری، دارایی‌های داخل بیزینس شما، پول نقد و هرگونه دارایی قابل ارزش‌ گذاری دیگر.
 • گردش مالییکی دیگر از شرایط اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا، داشتن گردش مالی خوب ومناسب است. بنابراین فروش شما از بیزینس و کسب ‌وکارخود باید بیشتر از ۷۵۰,۰۰۰$ دلار استرالیا در سال باشد.
 • کسب امتیازمورد نیازحداقل امتیاز لازم برای اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا، ۶۵ امتیاز است که بالاتر بارها به آن اشاره کردیم. در ادامه به صورت کامل این امتیاز بندی ها را مورد بررسی قرار دادیم، شما نیزبا مطالعه آن‌ها می ‌توانید امتیازات خود را محاسبه کنید و از شرایط‌تان برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری استرالیا مطلع بشوید.

امتیازبندی  ویزای ۱۸۸ استرالیا

امتیازها بر اساس فاکتورهای ذکر شده در جدول زیر آورده شده اند. همه فاکتورها  زمانی که شما برای درخواست این ویزا اقدام می کنید ارزیابی می شوند.

فاکتور توضیحات امتیاز
سن از ۱۸ – ۲۴ سال ۲۰
از ۲۵ – ۳۲ سال ۳۰
از ۳۳ – ۳۹ سال ۲۵
از ۴۰ – ۴۴ سال ۲۰
از ۴۵ – ۵۴ سال ۱۵
از ۵۵  سال به بالا ۰
زبان انگلیسی آیلتس ۴.۵ جنرال یا معادل ۰
آیلتس ۵ جنرال یا معادل ۵
آیلتس ۷ جنرال یا معادل ۱۰
مدارک تحصیلی مدارک فنی حرفه ای و یا مدرک دیپلم یا لیسانس از مؤسسات استرالیایی و یا لیسانس از مؤسسات مورد تأیید استرالیا ۵
مدرک لیسانس در بیزنس، علوم و تکنولوژی از مؤسسات استرالیایی و یا مؤسسات مورد تأیید استرالیا ۱۰
دارایی های مالی متقاضی و همسر حداقل ۱.۲۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا ۵
حداقل ۱.۷۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا ۱۵
حداقل ۲.۲۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا ۲۵
حداقل ۲.۷۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا ۳۵
گردش مالی کسب و کار حداقل ۷۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا ۵
حداقل ۱.۲۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا ۱۵
حداقل ۱.۷۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا ۲۵
حداقل ۲.۲۵۰.۰۰۰ دلار استرالیا ۲۵

مدارک لازم جهت کسب ویزای ۱۸۸ استرالیا

تهیه، جمع آوری و ارسال مدارک همواره یکی از مهم ‌ترین اقدامات برای  دریافت هر گونه  ویزایی می باشد. از این رو برای تهیه مدارک ویزای ۱۸۸ استرالیا نیز حتما از وکیل رسمی مهاجرت کمک بگیرید و ابتدا مدارک را جهت بررسی و ارسال در اختیار وکیل خود قرار دهید. به دلیل اهمیت این موضوع حتما در تهیه  مدارک خود تمرکز کافی داشته باشید و در پروسه تهیه مدارک عجول نباشید و مدت زمان کافی را به این کار اختصاص دهید، چرا که پس از انجام  این کار دیگر خیالتان راحت ‌است که مدارک را تهیه ‌کرده‌اید و کار چندانی ندارید تا ویزای شما آماده‌ شود.

مدارک لازم جهت ویزای کارآفرینی استرالیا :

 • شناسنامه و گذرنامه
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • عکس‌هایی از محل کسب‌وکار
 • تمام سندها و سند اموال و دارایی‌ها
 • گزارش حسابداری
 • رزومه کاری
 • مدارک اثبات مدیریت شما در کسب و کار

هزینه های اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا

هزینه‌های ویزای ۱۸۸ استرالیا کاملاً بستگی به نوع ساب کلاس مورد‌نظر داردولی به‌طورکل، هزینه‌های دریافت ویزا شامل، ترجمه مدارک، تعداد افراد خانواده و هزینه ‌های بررسی مدارک می ‌شود. هزینه ­های اداره مهاجرت برای سال مالی ۲۰۲۲-۲۰۲۳ به شرح زیر می باشد:

متقاضی اصلی: ۶۲۷۰$ دلار استرالیاافراد همراه بالای ۱۸ سال: ۳۱۳۵$ دلار استرالیاافراد همراه زیر ۱۸ سال: ۱۵۶۵$ دلار استرالیا

هزینه های دیگری نیز وجود دارد از قبیل هزینه‌های آماده‌ سازی طرح تجاری و هزینه‌های وکالت که هزینه های متغیری هستند که با توجه به وکیل و مجموعه های مهاجرتی مختلف، متفاوت است.

مدت زمان دریافت ویزای ۱۸۸ استرالیا

باید بگوییم که پروسه دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا زمان‌بر است و دارای مراحلی‌است که هر مرحله نیاز به زمان مشخصی‌ دارد. برای صدوراین ویزای زمان کاملا دقیقی را نمی‌توان اعلام کرد، زیرا ممکن است ادارۀ مهاجرت در این مورد تاخیر داشته باشد، اما به طور معمول ۱۲ الی ۱۸ ماه زمان صدور ویزا طول می­کشد.

دیگر مزایای ویزای ۱۸۸ استرالیا

ویزا ۱۸۸ استرالیا مزایای بسیاری برای متقاضیان کارآفرین و مدیران سرمایه ‌گذار دارد. پیش تر به برخی از این مزایاها از قبیل، گسترش کسب‌ و‌کار در سطح بین‌الملل، اخذ ویزا برای اعضای خانواده،تحصیل فرزندان و … اشاره کردیم. حال سایر مزایای انواع ویزای ساب کلاس ۱۸۸ استرالیا را در ادامه خدمتتان بیان می کنیم.

 • یک فعالیت کارآفرینی در استرالیا انجام دهید
 • امکان اقامت ۵ ساله در استرالیا برای متقاضی و اعضای خانواده
 • امکان کار و تحصیل تمام وقت برای همسرتان
 • به مدت پنج سال از تاریخ اعطای ویزا به داخل و خارج از استرالیا بدون محدودیت سفر کنید زیرا ویزای چند بار ورود است
 • اعضای واجد شرایط خانواده خود را با خود به استرالیا بیاورید
 • در صورت برآورده شدن شرایط خاص، برای ویزای دائمی نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (دائمی) (زیر کلاس ۸۸۸) جریان کارآفرین درخواست دهید. یعنی تبدیل ویزا موقت به ویزای دائمی.
 • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولتی و مشارکت در سود آن
 • زندگی در کشور صنعتی و پیشرفته با سطح رفاهی بالا

معایب ویزای ۱۸۸ استرالیا

ویزای ۱۸۸ استرالیا در کنار مزایای بسیاری که دارد معایبی هم دارد که در ادامه به برخی از این معایب خواهیم پرداخت.

 • در مهاجرت احساس دلتنگی و دوری از کشور و خانواده یک واقعیت است که البته فقط مختصص کشور استرالیا نیست و باید این شرایط را پذیرفت، که البته بعد از گذر زمان بسیار بهتر و راحت تر می شود.
 • در کشور پیشرفته استرالیا معمولا تفاوت زیادی بین طبقات مختلف جامعه نیست در واقع اختلاف طبقاتی بسیار پایین است و اگر درکشور ایران بواسطه شغل خود اختلاف زیادی را در جامعه حس می کردید در کشور استرالیا این امر وجود ندارد و باید واقع بین باشید.
 • وقتی مهاجرت می‌کنید، جایگاه قبلی خود را در کشورتان از دست می ‌دهید و درعوض، باید در کشوری جدید برای به‌دست ‌آوردن جایگاه قبلی تلاش کنید.
 • اگر سطح زبان شما ضعیف باشد، ممکن است احساس کنید ابزار کافی مثل کشور خودتان برای موفقیت ندارید، یادگیری زبان را جدی بگیرید.

 

کلام پایانی

با درک مسائل و پیچیدگی در انتخاب بهترین گزینه‌ی  ویزای کار آفرینی و سرمایه گذاری تجاری استرالیا، تیم مشاوران و وکلای یونیک  ویزا در صدد هستند تا شرایطی را ایجاد کنند تا به صاحبان مشاغل یا سرمایه ‌گذاران با تجربه کمک کنند تا بهترین گزینه ‌های ویزای تجاری و سرمایه‌ گذاری خود را در استرالیا پیدا کنند.وکلای یونیک ویزا  دارای دانش قوی و تجربه زیاد در زمینه مهاجرت هستند و نیزمتعهد به،  به روز رسانی وب سایت و اخبار نوآوری و سرمایه گذاری تجاری در استرالیا هستند. یونیک ویزا یک شرکت مهاجرتی است که بر ارائه خدمات مهاجرتی با کیفیت به مشتریان خود متمرکز شده است. ما در زمینه ویزاهای تجاری و سرمایه گذار ۱۸۸ و دیگر ویزاهای استرالیا متخصص هستیم. ما به صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران داخل کشورمان کمک می کنیم تا از طریق این جریان های ویزا، زندگی جدیدی را در استرالیا برای خود و خانواده خود ایجاد کنند .

 

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات