شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

دانشگاه های استرالیا

یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

دانشگاه‌های استرالیا برای دانشجویان بین المللی انتخاب‌ها و فرصت‌هایی مناسبی را در تمامی رشته‌های تحصیلی فراهم می‌کنند، آیا می دانستید وای فای، پنی سیلین، ضبط کننده پرواز (جعبه سیاه)، ابتکار عمل ساعت زمین در میان بسیاری از نوآوری‌های دیگر، همگی توسط فارغ التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا اختراع شده اند؟
استرالیا به دلیل مناظر زیبا، چشم انداز شغلی عالی و جامعه چندملیتی در سراسر جهان کشوری شناخته شده است. جای تعجب نیست که استرالیا سومین مقصد محبوب در جهان نیز (پس از بریتانیا و ایالات متحده) برای دانشجویان بین‌المللی باشد، دانشگاه‌های این کشور طیف گسترده‌ای از مدارک معتبر بین‌المللی و استاندارد بالایی از تدریس را با بالاترین سطح ارائه می‌دهند. از رشته‌های هنری گرفته تا پزشکی، مهندسی و حتی در زمینه کسب و کار، دانشگاه‌های استرالیا گزینه‌های بسیارعالی برای هر تخصص را دارا می‌باشند.
در چنین گستره آموزش عالی گسترده‌ای در این کشور، برای دانشجویان بین المللی دشوار است که گزینه‌های مناسب خود را انتخاب کنند، اینکه کدام دانشگاه با اهداف آنها مطابقت دارد یا اینکه کدام ایالت برای آنها گزینه مناسب‌تری است؟  ما دراین مقاله سعی داریم تا شما را در مورد هر آنچه که از دانشگاه‌های استرالیا نیاز دارید راهنمایی کرده و شما را در یک انتخاب درست یاری نماییم، پس پیشنهاد می‌کنم اگر قصد مهاجرت از طریق تحصیل به اسرتالیا را دارید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

ویزای تحصیلی استرالیا

 

مدارک معتبر جهانی دانشگاه‌های استرالیا

اخذ مدرک تحصیلی شما از یک دانشگاه استرالیایی به حدی معتبر است که می‌تواند شما را به هر کجای دنیا ببرد و در همه‌ی دنیا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. تحصیل در استرالیا چشم انداز شغلی شما را به گونه‌ای تقویت می‌کند که فارغ التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا، کارمندان رده بالایی در محل کار خود خواهند بود. در بیشتر زمینه‌ها، مدرک دانشگاه‌های استرالیایی توسط کارفرمایان در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شود.

تضمین کیفیت استانداردهای آموزش در دانشگاه‌های استرالیا

به لطف سیستم قوانین آموزشی، مقررات توسعه یافته و کنترل‌های کیفیتی که برای محافظت از دانشجویان طراحی شده است، استرالیا استانداردهای بسیار بالای آموزش را در سطح بین المللی ارائه می‌دهد. بخش آموزش کشور استرالیا مبتنی بر شبکه‌ای از ارائه دهندگان آموزش پیشرو در جهان، امکانات برتر، اساتید برجسته و خدمات پشتیبانی از دانشجویان است. یک سیستم قوی از کنترل کیفیت در دانشگا‌ه‌های استرالیا وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که شما یک تجربه عالی از تحصیل در این دانشگاه‌ها دریافت می‌کنید. این سیستم به طور خاص برای دانشجویان بین المللی طراحی شده و طی سالیان متمادی بهبود یافته است.
طبق قوانین استرالیا، دانشگاه‌ها باید از حقوق دانشجویان توسط قانونگذاران معتبر محافظت کنند. به عنوان مثال، همه‌ی دانشگاه‌ها در استرالیا موظفند یک فرآیند اعتباربخشی را تکمیل کنند تا مطمئن شوند که بالاترین استانداردهای آموزش و یادگیری را به متقاضیان ارائه دهند. این دانشگاه‌ها همچنین تحت ممیزی‌های رسمی تضمین کیفیت از سوی سیستم آموزشی استرالیا قرار می‌گیرند.

رشته‌های قابل تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا

دانشگاه‌های استرالیا طیف گسترده‌ای از رشته‌ها و دوره‌ها را ارائه می‌دهند، از علوم تجربی گرفته تا مدیریت و بازرگانی، علوم انسانی تا مهندسی، و حقوق تا علوم بهداشتی. دانشگاه‌های استرالیایی از نظر رشته، به ویژه در مهندسی و فناوری، پزشکی، علوم زیست محیطی، و حسابداری و مالی در بین بهترین موسسات جهان قرار دارند.
۴۳ دانشگاه در استرالیا وجود دارد (۴۰ دانشگاه استرالیا، دو دانشگاه بین المللی و یک دانشگاه تخصصی خصوصی). در کنار این دانشگاه‌های استرالیا، بسیاری از مؤسسات دیگر نیزدوره‌های آموزش عالی را به متقاضیان ارائه می‌دهند. شما نیز حتی می‌توانید دوره تحصیلی و آموزشی خود را در یکی از این موسسات بگذرانید.

تضمین کیفیت آموزش در استرالیا

کشور استرالیا یک سازمان ملی نظارتی و کیفی برای آموزش عالی خود دارد. سازمان کیفیت و استانداردهای آموزش عالی (TEQSA). این سازمان توسط دولت استرالیا برای نظارت بر کیفیت، و تنظیم ارائه دهندگان آموزش عالی دانشگاهی و غیر دانشگاهی بر اساس مجموعه‌ای از استانداردها ایجاد شده است که توسط پنل مستقل استانداردهای آموزش عالی ایجاد شده است.علاوه بر این سازمان، حقوق دانشجویی نیز توسط (ESOS) برای دانشجویان خارج از کشورفعالیت می‌کند.

تحصیل در دانشگاه‌های دارای رتبه جهانی

استرالیا همواره در حال بروز رسانی استانداردهای بین المللی برای تعالی در آموزش دانشجویان خود است. بخش آموزش استرالیا شامل موسسات آموزشی پیشرو در جهان، امکانات آموزشی ممتاز و اساتید برجسته و خدمات پشتیبانی از دانشجویان است. اگر به دنبال این هستید که رتبه‌ی دانشگا‌ه‌های استرالیا را در سطح جهانی ببینید، به رتبه بندی‌های جهانی مستقل مانند  Times Higher Education، QS  و Shanghai Rankings نگاه کنید. این سازمان‌ها سال به سال دانشگاه‌های استرالیایی را در مجموعه ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان رتبه بندی می‌کنند.

برترین دانشگاه‌های استرالیا

وقتی صحبت از رتبه بندی دانشگاه‌های جهان به میان می‌آید، استرالیا سابقه قوی و اثبات شده‌ای در این امر دارد. در تمام سیستم‌های رتبه بندی جهانی، معیارها و رشته‌های تحصیلی، استرالیا از نظر کیفیت آموزش، رضایت دانشجویان و شهرت جهانی رتبه بالایی دارد.
۴۲ دانشگاه در استرالیا وجود دارد. که شش دانشگاه از این میان در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دانشگاه‌های جهانی Times Higher Education (THE) در سال ۲۰۲۳ قرار دارند. سه دانشگاه دولتی آدلاید ، دانشگاه فلیندرز و دانشگاه استرالیای جنوبی نیز در بین دانشگاه‌های برتر استرالیا قرار دارند.
تعدادی از سیستم‌های رتبه بندی برترین دانشگاه‌ها در سراسر جهان در حال استفاده هستند عبارتند از:

 • رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان
 • رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS
 • رتبه بندی دانشگاه های جهانیTimes Higher Education (THE).

هفت دانشگاه استرالیا در آخرین رتبه بندی QS (2022) در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. و اگر شما به یک رشته تحصیلی خاص علاقه دارید، مطمئنا شانس این برایتان وجود دارد که رشته مد نظرتان توسط یکی از این دانشگاه‌های برتر ارائه شده باشد. استرالیا همچنین در آخرین نتایج رتبه بندی آموزش عالی تایمز (۲۰۲۲)  دارای ۱۵ دانشگاه است که در رده ۱۰۰ دانشگاه برتر “زیر رتبه ۵۰” قرار گرفته اند.

چه رشته‌هایی در دانشگاه‌های استرالیا ارائه می‌شود؟

دانشگاه‌های استرالیا طیف وسیعی از مدارک تحصیلی را در رشته‌ها و سطوح مختلف تحصیلی ارائه می‌دهند، بنابراین شما براحتی می‌توانید دانشگاه و رشته مورد نظر خود را که مناسب شما باشد پیدا کنید. انواع رشته‌ها از هنر و حقوق گرفته تا علم و پزشکی، در دانشگاه‌های استرالیا هیچ کمبودی در نوع مدرک با کیفیت و رشته‌ها وجود ندارد.

چگونه برای دانشگاه‌های استرالیا اقدام کنم؟

شما خودتان می‌توانید مستقیماً برای دانشگاه درخواست دهید و با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه کنید، اما توصیه ما به شما این است که از خدمات یک موسسه مهاجرتی معتبر و یا یک وکیل خبره استفاده کنید. به این دلیل که دانشگاه‌ها دوره و شرایط ورودی متفاوتی با یکدیگر دارند، بنابراین مهم است که با دقت فرم‌های درخواست خود را ارسال کنید تا در وقت و هزینه‌های خود نیز صرفه جویی کنید. هر دانشگاه در استرالیا مانند دانشگاه فلیندرز، دانشگاه آدلاید و دانشگاه استرالیای جنوبی باید لیستی از نمایندگان رسمی آموزشی خود را در وب سایت خود منتشر کنند.
روند کلی ارسال درخواست برای دانشگاه‌های استرالیا:

 • رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید:
  تمام مواردی را که باید در مورد رشته‌های مختلف بدانید را می‌توانید در وب سایت‌های دانشگاه‌ها پیدا کنید.
 • بررسی هزینه‌های مربوط به رشته و دانشگاه مورد نظر:
  هزینه‌های دوره‌‌های تحصیلی به نسبت رشته‌ی انتخابی شما و دانشگاه مورد نظرتان متفاوت است، بنابراین برای اطلاع از هزینه‌های تحصیل به وب سایت دانشگاه انتخابی خود مراجعه کنید.
 • بررسی شرایط پذیرش دانشگاه:
  برای ارسال مدارک ممکن است به مدرک خاصی نیاز داشته باشید، مانند مدارک اتمام دوره دبیرستان یا حتی دیپلم. همچنین برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی، ممکن است لازم باشد مدرک کارشناسی خاصی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم حتما راهنمای کامل در مورد نحوه عملکرد سیستم آموزشی خود در استرالیا را مطالعه کنید.
 • تمامی مدارک لازم را جمع آوری کنید:
  ممکن است مجبور شوید اسناد خاصی را به عنوان بخشی از درخواست خود به دانشگاه ارائه دهید. پس در بررسی مدارک خود جهت ارسال آن‌ها به دانشگاه دقت لازم را داشته باشید تا روند پذیرش شما از سوی دانشگاه دچار مشکل و یا تاخیر نشود.
 • در نهایت مرحله ارسال درخواست:
  پس از جمع آوری تمام مدارک لازم، میبایست تمامی این مدارک را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید و سپس منتظر نتیجه پذیرش خود از سمت دانشگاهتان بمانید. در صورت موفقیت، و پذیرش شما، دانشگاه یک تأیید الکترونیکی ثبت نام (eCoE) را برای شما ارسال می‌کند و همچنین مراحل بعدی را برای شما تشریح می‌کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا شما را در مورد هر آنچه که از دانشگاه‌های استرالیا نیاز دارید راهنمایی کنیم و سیستم آموزشی کشور استرالیا را نیز مورد بررسی قرار دادیم، به هرحال تحصیل در یک کشور خارجی نیازمند تحقیق و اطلاعات زیادی است و قطعا اگر قصد دارید خودتان مراحل پذیرش از دانشگاه را انجام دهید باید آماده‌ی رویارویی با چالش‌های زیادی هم باشید، از این رو پیشنهاد ما به شما این است که انجام این امر را به عهده‌ی یک وکیل مهاجرتی متخصص و یا موسسه‌های مهاجرتی معتبر بسپارید تا هم در وقت و هزینه‌های خود صرفه جویی کرده باشید و هم اینکه احتمال رد شدن پذیرش از سوی دانشگاه و یا ویزای تحصیلی خود را به حداقل برسانید. همچنین اگر هنوز هم فکر می‌کنید، پاسخ سوالات خود را درباره دانشگاه‌های استرالیا دریافت نکردید، سوال‌تان را کامنت کنید و یا از طریق چت یا فرم تماس موجود در همین صفحه با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

استرالیا دارای ۳۹ دانشگاه داخلی و ۲ شاخه دانشگاه خارجی است که متقاضیان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می نماید. اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا بلافاصله جذب بارار کار استرالای و دیگر کشورها می گردند.

برای آشنایی بیشتر با جزئیات دانشگاه های استرالیا می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

http://www.australianuniversities.com.au/list/

 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران