شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای ساب کلاس ۴۸۲ استرالیا

ساب کلاس ۴۸۲- کمبود تخصص موقت

از ماه مارچ سال ۲۰۱۸ دولت استرالیا ویزای کمبود تخصص موقت (TSS) ساب کلاس ۴۸۲ را جایگزین ویزای کار(ساب کلاس ۴۵۷) جهت مهاجرت به استرالیاکرده است.

در ویزای۴۸۲ چه اجازه هایی دارید؟

ویزای TSS یک ویزای موقت می باشد که دارنده این ویزا تا زمانی که در حال کار کردن برای کارفرمایی که اسپانسر وی شده است ، باشد میتواند در استرالیا زندگی کند.

چه افرادی میتوانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند؟

این ویزا دارای دو نوع کوتاه مدت و مدت زمان متوسط است. در حالت اول و نوع کوتاه مدت، متقاضیان با شغل هایی که در لیست مشاغل این گروه(STSOL) امده است واجد شرایط می باشند که برای بیشتر از دو سال ویزای مربوطه را دریافت کنند. درحالت دوم و نوع مدت زمان متوسط، متقاضیان با شغل های موجود در لیست(MLTSSL) می توانند برای ۴ سال تقاضای ویزا کنند. در این نوع ویزا شخص می تواند پس از ۳ سال برای اقامت دائم اقدام کند.

چگونه برای ویزای TSS واجد شرایط شویم؟

 

ویزای کار استرالیا

مشاغل:

شغلی که کارفرما برای آن درخواست نیروی کار دارد باید در لیست مشاغل و مهارتهای قابل قبول (Combined list of eligible skilled occupations)موجود باشد.

 

چگونه می توان برای ویزای TSS اقدام نمود؟

پروسه ی اقدام در سه مرحله انجام پذیر است:

کسب و کار بایستی به عنوان یک “بیزینس استاندارد برای اسپانسری”، تایید شده باشد تا بتواند دارنده ی ویزای TSS را استخدام نماید. برای اخذ این تاییدیه، باید اثبات شود که بیزینس به صورت قانونی در حال فعالیت در استرالیا است. مواردی که برای اثبات فعالیت قانونی میتوان از آنها استفاده نمود عبارتند از: شناسایی ABN صحیح ، ثبت نام تجاری، ارائه ی بیانیه های کسب و کار (BAS) و صورت حساب های مالی و همچنین نشان دادن تعهد برای آموزش شهروندان استرالیای و ساکنان دائمی و رعایت شرایط کار و دیگر قوانین استرالیا.

 

معرفی نامه (نامینیشن)

پس از مرحله SBS(بیزینس استاندارد برای اسپانسری) ، کارفرما باید شغلی را مشخص کند که توسط یک شهروند خارج از کشور پر شود. بعنوان بخشی از این مرحله الزامات مختلفی وجود دارد که باید رعایت بشود:

تست بازار کار

برای معرفی یک پرستار برای ویزای TSS، کسب و کار بایستی تست بازارکار را نشان دهند. این تست شامل این می باشد که کسب و کار برای موقعیت شغلی تبلیغات و درخواست نیروی کار از داخل استرالیا نموده است ولی موفق به جذب نیروی کار نشده است. مدارک این تبلیغات برای پروسه اخذ ویزا الزامیست. در اغلب موارد، دو تبلیغ در ۴ ماه گذشته حداقل به مدت ۲۸ روز قابل قبول است. اما در بعضی پرونده ها، این اسناد کافی نیست و شواهد جایگزین مورد نیاز باشد. علاوه بر این در بعضی موارد معافیت در این مورد وجود دارد. کارفرمایان برای اطمینان از اینکه شرایط تست بازار کار را برآورده کرده اند، به مشاوره با یک مشاور حرفه ای تشویق می شوند.

میزان حقوق

حقوق و دستمزد برای موقعیت کاری معرفی شده بایستی دارای دو مولفه است. اولا، حقوق بایستی بالاتر از مرز و آستانه ی درآمد نوع مهاجرت نیروی ماهر موقت(Temporary Skilled Migration) باشد. این آستانه توسط DIBP هر ساله تنظیم می شود و در حال حاضر ۵۳۹۰۰ دلار به اضافه مزایا است. ثانیا، دستمزد پیشنهادی باید طبق نرخ بازاری آن شغل باشد همین امر باعث می شود که پرستاران مطمئن شود که برابر کارکنان استرالیایی در آن شغل به او پرداخت می شود.

توجه: بعضی از مشاغل تحت شرایطی قرارمیگیرند که حداقل سطح حقوق و دستمزد آن ها بالاتر از TSMIT می باشند.

مالیات آموزش

در ویزای TSS مالیات در مرحله ابتدایی به صندوق مستقل استرالیایی SAF باید پرداخت شود. این مالیات باعث می شود که پرستاران معرفی شده برای انجام کسب وکار به طور قابل توجهی گران تر باشند.

مبلغ قابل پرداخت  به شرح زیر است:

مبلغ مورد نظر طبق تعداد سالهایی که ویزا مورد نیاز است، همانطور که در نامینیشن نشان داده شد محاسبه خواهد شد و به طور کامل در این زمان پرداخت خواهد شد.

برای کسب وکار کوچک( گردش مالی کمتر از ۱۰ میلیون دلار) مبلغ ۱۲۰۰ دلار در هر سال برای یک ویزای TSS پرداخت خواهد شد این مبلغ برای کسب وکار بزرگ ۱۸۰۰دلار برای هر پرستاران می باشد.

اگر کارمند تقاضای ویزای ۴ ساله داشته باشد، بایستی مبلغ ۴ ساله را در زمان درخواست پرداخت کند.( برای مثال، اگر کسب و کار بزرگ یک پرستاران را برای ۴ سال معرفی کرده باشد، این کارفرما و کسب و کار بایستی مبلغ ۷۲۰۰دلار در زمان نامینیشن پرداخت کند.)

درخواست ویزا

آخرین مرحله ی این پروسه درخواست ویزا می باشد که در این قسمت بایستی پرستاران معرفی شده شرایط لازم را که داشتن مهارت کافی در شغل مورد نظر می باشد را دارا باشد همچنین بایستی شرایط سلامت و عدم سو سابقه را داشته باشند.

 

سوالات متداول این ویزا:

کارفرمای من قبلا تحت عنوان ویزای ۴۵۷ اسپانسر کارمندان دیگری بوده است، آیا می توان از این کسب و کار برای اسپانسر ویزای TSS من استفاده کرد؟

بله درخواست ویزای TSS و نامینیشن می تواند ارائه و تایید شود.

آیا می توانم اعضای خانواده ام را به پرونده ویزای خود اضافه کنم؟

بله همسر و فرزندان می توانند به عنوان اعضای وابسته به پرونده اضافه شوند. فرصت تحصیل و کار بدون هیچ محدودیتی برای اعضای خانواده فراهم می باشد.

آیا می توانم ویزای خود را پس از انقضا یکبار تمدید کنم؟

بله . در مورد ویزایی که برای شغلی در درلیست مشاغل STSOL اعطا می شود ،دارنده ی ویزا میتواند یک ویزای دوساله ی TSS را مجددا درخواست کند. برای کسانی که مشاغل MLTSSL دارند، دارنده ی ویزا می تواند ویزای TSS را برای ۴ سال تمدید و یا به اقامت دائم تبدیل کند.

 

ساب کلاس ۱۸۶ -ویزای کاری با دعوت نامه از کافرما

این ویزا به سه دسته تقسیم می شود که شامل:

۱تغییر اقامت موقت

این تغییر اقامت برای افرادی است که ویزای ۴۵۷ استرالیا را داشته‌اند و کارفرمای آنها در همان شغلی که قبلا اسپانسر آنها شده است و آنها نیز به‌مدت دو سال کار کرده‌اند، مایل به اسپانسر کردن ایشان است.

 

ویزای استرالیا

 

۲ورود مستقیم

افرادی که برای اقدام از طریق تغییر اقامت موقت واجد شرایط نیستند (هرگز در استرالیا کار نکرده‌اند یا مدت کارشان کوتاه بوده است)، همچنین افرادی که دارای اقامت موقت استرالیا هستند و شرایط لازم برای اقدام از طریق تبدیل اقامت موقت را ندارند یا افرادی که درخواست خود را قبل از ۱ ژانویه ۲۰۱۲ ثبت کرده‌اند، می‌توانند از این طریق اقدام کنند. در این روش الزاما نیاز به ارزیابی مدرک یا داشتن ۳ سال سابقه کار مرتبط نیست.

 

۳توافق کاری مخصوص کارفرمایان خاص

این ویزا برای افرادی است که کارفرمای آنها تمایل دارد برای اقامت دائم اسپانسر ایشان شود و این کارفرما قردادهای خاصی با دولت استرالیا دارد.

مزایای این ویزا

با این ویزا شما می توانید علاوه بر کار و زندگی در استرالیا در صورت داشتن شرایط لازم شهروند استرالیا شوید و همچنین برای اقوامی که قصد سفر به استرالیا دارند اسپانسر شوید. حق رفت و آمد به مدت ۵ سال را دارید از مزایای بیمه ی Medicare برخوردار خواهید بود و همچنین می توانید در استرالیا تحصیل کنید. این ویزا برای همسر و فرزندان شما معتبر می باشد. به طور خلاصه مزایای این ویزا به شرح زیر است.

ویزای ۱۸۶ استرالیا به شما و هر عضوی از خانواده‌تان که این ویزا را بگیرد، اجازه می‌دهد تا:

  • به‌صورت دائمی در استرالیا اقامت کنید؛
  • در استرالیا کار کنید و درس بخوانید؛
  • از خدمات بهداشت و درمان رایگان بهره‌مند شوید؛
  • برای اخذ اقامت دائم استرالیا اسپانسر اقوام واجدالشرایط شوید؛
  • در صورتی که واجد شرایط باشید، برای شهروندی استرالیا درخواست بدهید؛
  • برای پنج سال به استرالیا رفت‌وآمد داشته باشید (بعد از این مدت نیاز به «ویزای بازگشت» یا ویزای دیگری برای برگشتن به استرالیا دارید).

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات