شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تحصیل در استرالیا

یکی از بزرگترین آرزوهای دانشجویان سراسر دنیا دستیابی به یک مدرک تحصیلی معتبر در رشته مورد علاقه‌شان است که در نهایت منجر به دست‌یابی زندگی رویایی آنها شود. تحصیل در استرالیا می‌تواند گام اول رسیدن به این آرزو باشد چون پذیرش تحصیلی استرالیا مساوی با گرفتن یک مدرک عالی و در نهایت شغل پردرآمد و آینده دار باشد.

 ارائه آموزش با کیفیت بالا در کشوری پیشرفته با بهترین مراکز آموزش عالی و موسسات و دانشگاه‌های معتبر، استرالیا را به یکی از محبوبترین مقاصد تحصیلی در دنیا برای علاقه‌مندان به علم‌آموزی مبدل کرده‌است.

استرالیا به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان، نه‌تنها از پتانسیل زیادی در زمینه فناوری برخوردار است، همچنین تحصیل در استرالیا با بهترین سیستم‌ها و متدهای آموزشی روز جهان، و معتبرترین مدارک دانشگاهی برای بسیاری از دانشجویان ایرانی آرزویی دیرینه است و هر روزه علاقه‌مندان به آن افزایش می‌یابد. چنانچه علاقه‌مند به تحصیل در استرالیا هستید.  یونیک ویزا از ابتدای پروسه پذیرش تا دریافت ویزای تحصیلی استرالیا و  سپس اقامت استرالیا از طریق تحصیل همراه است.

Student-visa3

شرایط تحصیل در استرالیا چیست؟

شرایط زیادی برای تحصیل در استرالیا وجود دارد که یکی از محبوب ترین مقاصد آموزشی جهانی برای دانشجویان ایرانی و سایر دانشجویان بین المللی است. استرالیا به دلیل سیستم آموزشی عملی، مبتنی بر دانش و شهرت همراه با تاکید بر ایجاد زیرساخت های در سطح جهانی شناخته شده است. این کشور به دلیل استانداردهای زندگی بالاتر، کیفیت زندگی خوب، آینده شغلی پرسود، چشم انداز تحقیقاتی و هزینه های آموزشی نسبتا مقرون به صرفه، دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کند. استرالیا یکی از مقاصد آموزشی برتر برای تحصیلات عالی است که به رسمیت شناخته شده برای مدارک تحصیلی بین المللی در این کشور به راحتی در دسترس است. شرایط واجد شرایط بودن و معیارهای پذیرش برای دانشجویان بین المللی ممکن است در موسسات آموزش عالی و ارائه دهندگان VET (آموزش و آموزش حرفه ای) متفاوت باشد.

برخی از مهمترین شرایط تحصیل در استرالیا شامل موارد زیر است:

• برای پذیرش در مقاطع پیش از دانشگاه (پیش دبستان، دبستان، دبیرستان) از سن ۶ سالگی تا ۱۸ سالگی فرصت خواهید داشت. لازم به ذکر است که مقاطع مدرسه برخلاف رایگان بودن آن برای شهروندان استرالیا، برای دانش آموزان بین المللی هزینه دارد.
• برای پذیرش در مقاطع دانشگاهی و کالج های استرالیا به مدرک دیپلم نیاز خواهید داشت و همچنین سن ورود به دانشگاه حداقل ۱۸ سال است. (شانس پذیرش دانشجویان بین المللی برای سنین بین ۱۸ تا ۳۴ بیشتر است)
• برای پذیرش در هر مقطع تحصیلی متقاضی نباید گپ تحصیلی داشته باشد و یا قابل توجیه باشد این گپ. مواردی مثل سابقه کار، آموزش زبان، خدمت سربازی، صدمه حاد با مدرک پزشکی و … نمونه هایی از توجیهات وجود گپ تحصیلی می باشند.
• در تمام دانشگاه های استرالیا ارائه مدرک فارغ التحصیلی مقطع قبلی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن توسط متقاضی اجباری بوده و این ریز نمرات نیز باید خوب و قابل قبول باشد.(معدل ۱۴ الی ۱۵ برای ارشد و معدل ۱۵ الی ۱۶ برای دکترا)
• برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا ارائه مدرک زبان با نمره قابل قبول اجباری است. (بیشتر دانشگاه های استرالیا حداقل نمره مدرک زبان آیلتس ۶.۵ را از متقاضی درخواست می کنند)
• ترجمه کلیه مدارک هویتی از سوی متقاضی نیز اجباری است، مدارکی از قبیل گواهی سوء پیشینه، مدارک سابقه کار، ارائه مقالات و… برای اکثر دانشگاه های استرالیا و یک سری مقاطع و رشته های خاص ضروری است.
• در نهایت داشتن تمکن مالی برای تحصیل در استرالیا، به گونه ای که هم هزینه ی تحصیل (به میزان شهریه تحصیلی سالیانه) و هم هزینه مخارج زندگی (از قبیل خورد و خوراک، محل اقامت، لوازم و…) در استرالیا را پوشش دهد

هزینه های تحصیل در استرالیا

همه ما می دانیم که کسب علم و دانش، مستلزم هزینه های مختلفی است و یکی از هزینه های اساسی که در ابتدا ظاهر می شود، هزینه ی تحصیل در استرالیا است. برای دانشجویان بین‌المللی، این سناریو حتی به چالش بزرگ ‌تری نیز تبدیل می‌شود، زیرا برای کسانی که از ایران برای تحصیل در استرالیا می‌آیند، استرالیا مکان ارزانی نیست. هزینه های تحصیل در استرالیا کاملا بستگی به دانشگاه، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، شهر و ایالت تحصیل متقاضی بستگی دارد.

اما به طور کلی متوسط هزینه شهریه تحصیل در استرالیا

برای دانشجویان بین المللی از ۲۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال از دوره های مقطع کارشناسی تا دکترا متغیر است.
سطح مقطع تحصیلی هزینه های تقریبی به دلار استرالیا در سال
مطالعات زبان انگلیسی ۳۵۰$ – ۴۵۰$ با توجه به مدت دوره
گواهینامه های آموزش و پرورش حرفه ای ۴,۰۰۰$ – ۲۲,۰۰۰$
مدرک لیسانس ۱۵,۰۰۰$ – ۳۵,۰۰۰$
مدرک کارشناسی ارشد ۲۰,۰۰۰$ – ۴۵,۰۰۰$
مدرک دکترا ۲۰,۰۰۰$ -۵۰,۰۰۰$
سالانه با ۱۰۰٪ بورسیه در دسترس است

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی دراسترالیا

درخواست باید ۱۲-۱۵ ماه قبل از تاریخ پذیرش پیشنهادی توسط موسسات تحصیلی ارسال شود، در ادامه همچنین اقدامات لازم جهت اخذ پذیرش را برایتان شرح می دهیم :
• آزاد سازی مدرک تحصیلی : اقدامات لازم جهت آزاد سازی مدرک تحصیلی خود از سوی دانشگاه به همراه اخذ ریز نمرات و ترجمه آن.
• اخذ مدرک زبان : همانگونه که در بخش شرایط به آن اشاره کردیم حداقل نمره آیلتس ۶.۵ و در بدترین حالت ۶ را باید اخذ کنید، در غیر این صورت شانس پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان بسیار پایین می آید و اگر هم هنوز اقدام به یادگیری زبان و اخذ مدرک نکرده اید از طریق معلم خصوصی و یا آموزشگاه های زبان در این راستا سریعا اقدام کنید.
• انتخاب مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر: با توجه به رشته تحصیلی مد نظرتان برای تحصیل و مقطع تحصیلی انتخابی تان یک و یا چند دانشگاه را برای پذیرش انتخاب کنید.
• از طریق ایمیل: متقاضی می تواند فرم درخواست را از واحد پذیرش دانشگاه درخواست نماید و یا از وب سایت دانشگاه پیدا کنند. دانشگاه‌ها معمولاً فرم‌هایی در وب‌سایت‌ها دارند که می‌توان از طریق آنها شرایط مورد نیاز را مشاهده کرد.
• دانلودها: اکثر وب سایت های دانشگاه ها نسخه های قابل دانلودی از فرم های درخواست خود را ارائه می دهند که قابل چاپ نیز هستند. شما می توانید از اینها به جای فرم های درخواست معمولی استفاده کنید.
• نمایندگان دانشگاه Agents: همچنین می توانید فرم ها را از طریق نمایندگان مجاز دانشگاه های استرالیا در کشور خود دریافت کنید.
• ارسال درخواست: در ادامه پس از طی کردن مراحل بالا، و تهیه کردن کلیه مدارک ابتدایی مانند مدارک هویتی گرفته تا مدرک تحصیلی، مدرک زبان و دیگر مدارک مورد نیاز و ترجمه آنها وهمچنین تعیین رشته، مقطع و دانشگاه و موسسه‌های آموزشی، باید با دقت فراوان کلیه این مدارک را به طور دقیق و مطابق با آنچه که اعلام شده به همراه فرم‌های مربوط به درخواست پذیرش تحصیلی، به دانشگاه ارسال نموده و هزینه‌های لازم را مانند هزینه ثبت نام، ودیعه و… را پرداخت نمایید و فیش‌ها و رسیدهای الکترونیکی را نزد خود محفوظ نگه دارید.

StudentVisa

دوره های آمادگی تحصیلی در استرالیا

کلیه دانش آموزان خارجی می بایست دوره زبان انگلیسی را قبل از ورود به سیستم آموزشی به پایان برسانند.

نام این دوره ELICOS بوده و طول آن حداکثر ۴۸ هفته (۳۰ ساعت در هفته ) است.

این دوره در ۵ سطح مختلف بسته به نیاز افراد برگزار می شود.

۱- General English

۲- English for Academic Purposes ) EAP)

۳- Secondary school( هدف ارتقا سطح ۴ مهارت زبان انگلیسی است)

طول دوره ۱۰ هفته  بوده و مختص افرادی است که آیلتس ۵ تا ۵.۵ یا تافلIBT با نمره ۳۶ دارند.

۴- Education Preparation (شامل PET/FCE/CAE/CPE/IELTS/TOFEL می شود)

۵-English for specific purposes ) ESP)

طول دوره کمتر از ۱۳ هفته و برای اهداف خاص می باشد. (برای مثال Business)

مدارک لازم برای تحصیل در استرالیا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا پس از اخذ پذیرش جهت صدور ویزای دانشجوییتان عبارتند از:

• ارائه مدرک یا گواهینامه پایان دوره متوسطه یا دانشنامه پایان آموزش عالی (کارشناسی و یا کارشناسیارشد) به همراه ریز نمرات (کارنامه تحصیلی) امتحانات نهایی.
• ارائه نامه پذیرش اخذ شده از دانشگاه مورد نظر
• ارائه کارت آزمون زبان IELTS و GMAT (Graduation Management Admission Test) (در صورت درخواست برای دوره های MBA). حداقل نمرات آزمون IELTS و GMAT ممکن است از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت باشد.
• ارائه مدارک شناسایی به صورت ترجمه شده (شناسنامه، کارت ملی، پایان خدمت و…)
• ارائه ترجمه مدارک عقد ازدواج در صورت متاهل بودن
• ارائه فیش واریزی شهریه دانشگاه در هنگام اپلای
• ارائه مدارک تمکن مالی به میزان شهریه یکسال تحصیلی و هزینه زندگی
• ارائه یک SOP (بیانیه هدف) یا مقاله های شخصی که علایق، اهداف شغلی، فعالیت های فوق برنامه و چرایی انتخاب یک رشته تحصیلی خاص در دانشگاه هدف به همراه نحوه مدیریت مالی دانشجو در حین اقامت در کشور را بیان می کند.
• اگر برای مدرک MBA یا تحصیلات عالی مانند برنامه های دکترا درخواست می دهید، ممکن است مجبور باشید نامه ها و گواهی های سابقه کار را با ذکر مسئولیت های اصلی، اطلاعات کامل کاری و موقعیت هایی که در گذشته داشته اید ارائه دهید. رزومه دقیق نیز مورد نیاز است.
• (Letter of Recommendation) LOR (پیشنهاد نامه) از فردی که به دانشجو آموزش داده (اساتید دوران تحصیل) و او را به صورت حرفه ای می شناسد، با ذکر نقاط قوت و ضعف دانشجو و اینکه چرا در رشته انتخابی خوب عمل خواهد کرد، الزامی است. در بیشتر موارد دو LOR برای برنامه مورد نیاز است.

زبان آموزشی دانشگاههای استرالیا – پذیرش مشروط

دانش آموزان و دانشجویان ایرانی که مایل به تحصیل در استرالیا هستند مانند هر دانشجوی بین المللی باید مهارت خود را در زبان انگلیسی ثابت کنند. اگرچه برخی از دانشگاه ها بسته به دوره های خاصی نیازی به چنین آزمون هایی ندارند، استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و به عنوان رایج ترین زبان مورد استفاده، سطح مشخصی از مهارت در زبان انگلیسی توسط دانشگاه های استرالیا مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که دانشجویانی که در استرالیا تحصیل می کنند از ایران یا هر کشور دیگری در درک هیچ یک از مفاهیم در طول تحصیل خود در استرالیا مشکلی نخواهند داشت.
برای ثبت نام در یک دانشگاه استرالیا سطوح مختلفی از مهارت لازم است. الزامات مهارت زبان انگلیسی در بخش‌های مختلفی مانند دیپلم، مدرک برای هر دو مقطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد، و برنامه‌های مقطع کارشناسی ارشد در سطح تحقیقاتی طبقه ‌بندی می‌شود.
در زیر تعدادی از آزمون های پذیرفته شده توسط دانشگاه های استرالیا آورده شده است:
• آیلتس (IELTS) :
سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) یکی از برترین آزمون های زبان است که برای آزمون مهارت زبان انگلیسی در سراسر جهان برگزار می شود. این آزمون دارای ۴ بخش می باشد:
Listening
Writing
Speaking
Reading
مجموع زمان ارائه شده به هر داوطلب برای تکمیل این آزمون ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه خواهد بود. به طور متوسط، اکثر دانشگاه ها از متقاضیان خود می خواهند که نمره ای در حدود ۶.۵ داشته باشند. اما همه دانشگاه‌های استرالیا چنین معیارهایی را ندارند، بنابراین دانشجویانی که برای دانشگاه‌ های استرالیا درخواست می‌کنند می‌توانند دانشگاه ‌هایی را انتخاب کنند که با نمرات آنها و اولویت‌های درسی آنها مطابقت دارد. درنظر داشته باشید که این آزمون به دو روش آکادمیک و جنرال برگزار می گردد. جهت پذیرش تحصیلی استرالیا آیلتس آکادمیک مورد نیاز است.

• تافل (TOEFL) :
آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TOEFL) یکی دیگر از آزمون های مهارت زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه های استرالیا پذیرفته می شود. مانند آیلتس، تافل نیز دارای ۴ بخش است که عبارتند از Listening، Speaking، Reading و Writing. تنها تفاوت بین تافل و آیلتس این است که برای تکمیل این آزمون زمان بیشتری نیاز است.
محدودیت زمانی برای تافل ۴ ساعت و ۲۰ دقیقه است و برای اینکه بتوانید برای تحصیل در استرالیا اقدام کنید به حداقل نمره ۷۹ نیاز دارد (در نسخه تحت وب یا IBT).

• آکادمیک :PTE
آزمون پیرسون زبان انگلیسی آکادمیک یکی دیگر از آزمون های مهارت زبان انگلیسی است که تمامی دانشگاه های استرالیا آن را می پذیرند. این آزمون نیز مانند آزمون های قبلی دارای ۴ بخش است که عبارتند از: Listening، Speaking، Reading و Writing. برای این آزمون، به دانش ‌آموزان ۳ ساعت فرصت داده می‌شود تا آزمون را تکمیل کنند و آنها برای درخواست در دانشگاه‌های استرالیا به حداقل نمره ۵۰ نیازدارند، اما همانطور که قبلاً ذکر شد، دانش ‌آموزان باید هدفشان کسب نمرات حدود ۵۰ و ۶۴ باشد تا مطمئن شوند که نمره بسیار بالاتری دارند.

شرایط لازم برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی در دانشگاه های استرالیا

در زیر برخی از رایج ترین الزامات مهارت زبان انگلیسی در دانشگاه های مختلف استرالیا به شرح زیر است:
(برخی از مقادیری که در زیر ذکر شده است بین یک محدوده مشخص می شوند، زیرا دانشگاه های مختلف در استرالیا بسته به دوره های ارائه شده توسط آنها سطوح مختلفی از الزامات مهارت انگلیسی را دارند.)
No
آزمون های مهارت زبان انگلیسی سطح دیپلم
(گواهینامه ها، دیپلم ها، دیپلم های پیشرفته) سطح لیسانس
(لیسانس یا فوق دیپلم)
گواهی فارغ التحصیلی و دیپلم
سطح کارشناسی ارشد
(کلیه مقاطع کارشناسی ارشد) سطح برنامه تحقیقاتی
(فارغ التحصیل)
۱.

IELTS (Academic module)
امتیاز کلی از ۵.۵ (هیچ بخش کمتر از ۵.۰ نباشد)
امتیاز کلی از ۶.۰ – ۶.۵ (هیچ بخش کمتر از ۶.۰ نباشد)
امتیاز کلی از ۶.۵ (هیچ بخش کمتر از ۶.۰ نباشد)
امتیاز کلی از ۶.۵ (هیچ بخش کمتر از ۶.۰ نباشد)
امتیاز کلی از ۶ – ۶.۵ (هیچ بخش کمتر از ۶.۰ – ۷ نباشد)
۲. TOEFL (Internet-based) نمره کل
حداقل
۵۵ نمره کل
حداقل۶۷ – ۷۹ نمره کل
حداقل۷۹ نمره کل حداقل
۷۹ نمره کل حداقل
۷۹ – ۹۴
۳. Pearson Test of English (PTE) نمره کل حداقل
۴۲ – ۴۹
(هیچ بخش کمتر از ۴۲ نباشد) نمره کل حداقل
۵۰ – ۵۸
(هیچ بخش کمتر از ۵۰) نمره کل حداقل
۵۸ – ۶۴
(هیچ بخش کمتر از ۵۰ نباشد) نمره کل حداقل
۵۸ – ۶۴
(هیچ بخش کمتر از ۵۰ نباشد) نمره کل حداقل
۵۰ – ۶۵ (هیچ بخش کمتر از ۵۰ – ۶۵ نباشد)
۴. C1 Advanced (formerly known as CAE – Cambridge English/ Certificate in Advanced English) نمره کل حداقل
۱۶۲ بدون مهارت در زیر
۱۵۴. نمره کل حداقل
۱۶۹ – ۱۷۶ بدون مهارت در زیر
۱۶. نمره کل حداقل
۱۷۶ with no individual band less than 169. نمره کل حداقل
۱۷۶ with no individual band less than 169. نمره کل حداقل
۱۶۵ – ۱۸۵ with no individual band less than 169 – ۱۸۵.
۵. C2 Proficiency (formerly known as CPE – Cambridge Proficiency: English) – نمره حداقل
۱۸۰ – ۲۳۰ بدون مهارت در زیر
۱۸۰ نمره حداقل
۱۸۰ – ۲۳۰ بدون مهارت در زیر
۱۸۰ نمره حداقل
۱۸۰ – ۲۳۰ بدون مهارت در زیر
۱۸۰ نمره حداقل
۱۸۰ – ۲۳۰ بدون مهارت در زیر
۱۸۰

لازم به ذکر است که حتما دقت کنید قبل از شرکت در آزمون انتخابی بررسی نمایید که دانشگاه مقصد شما نیز این آزمون و مدرک زبان را قبول داشته باشد. اما آیا فردی که مدرک زبان با نمره زیر ۶ (۵ یا ۵.۵) دارد که از حداقل نمره نیاز کمتر است امکان تحصیل در استرالیا را دارد؟ در پاسخ باید گفت بله؛ باید بدانید که اگر میزان مهارت شما از نظر زبان نسبت به معیارهای استرالیا پایین ‌تر باشد اما از نظر سایر معیارهای علمی دیگر در سطح خوبی باشید، مراکز آموزشی استرالیا برای شما دوره‌های زبان با هزینه خودتان برگزار می‌کنند تا سطح زبان انگلیسی شما به حد نصاب برسد و پس از آن بتوانید در دوره‌های آکادمیک خود شروع به تحصیل کنید. این موضوع به طور خلاصه همان پذیرش مشروط نام دارد.

StudyInAustralia

 

انواع موسسات آموزشی دراسترالیا

موسسات آموزشی در استرالیا طیف گسترده ای از آموزش ها را ارائه می دهند، چه بخواهید پزشک یا مکانیک شوید، چه در هر رشته ی دیگری تحصیل کنید، موسسات آموزشی وجود دارند که متناسب با نیازهای شما هستند. هر نوع موسسه در انواع مختلفی از آموزش تخصص دارد. دانشگاه ها از نظر قیمت و کیفیت بسیار متفاوت هستند، دانشگاه های سطح بالا معمولا گران ترین هستند و بالاترین استانداردهای علمی را ارائه می دهند. اما این بدان معنا نیست که دانشگاه های ارزان ‌تری که دوره‌های غیر آکادمیک ارائه می‌دهند نیز نمی‌توانند آموزش با کیفیت خوبی ارائه دهند. در اینجا چند پارامتر اساسی وجود دارد که باید در مورد انواع مختلف موسسات آموزشی در استرالیا بدانید.

گروه ۸ دانشگاه ها:
دانشگاه های به اصطلاح “گروه ۸” (Go8) به طور کلی به عنوان بهترین دانشگاه های تحقیقاتی در استرالیا در نظر گرفته می شوند. آنها در سراسر کشور پخش شده اند، اما در شهرهای بزرگ متمرکز شده اند. این دانشگاه ها بسیار معتبر هستند، بنابراین ورود به آن بسیار دشوار است. کیفیت آموزش بسیار بالا است و برای دانشجویانی مناسب است که از نظر علمی قوی هستند و می خواهند وارد رشته های حرفه ای شوند یا تحصیلات تکمیلی گسترده ای انجام دهند.
دانشگاه های Go8 عبارتند از:
• دانشگاه ملبورن
• دانشگاه ملی استرالیا، کانبرا
• دانشگاه سیدنی
• دانشگاه کوئینزلند، بریزبن
• دانشگاه استرالیای غربی، پرت
• دانشگاه آدلاید
• دانشگاه موناش ملبورن
• UN استرالیا، سیدنی

دانشگاه های دولتی

اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه های استرالیا دولتی هستند، به این معنی که بودجه آنها توسط دولت تامین می شود. دانشگاه های دولتی ممکن است به اندازه دانشگاه های Go8 (که خود نیز دولتی هستند) معتبر نباشند، اما کیفیت آموزشی که ارائه می دهند هنوز هم به طور کلی بسیار بالا است. دانشگاه‌های دولتی طیف وسیعی از موسسات را شامل می‌شوند، از دانشگاه‌های پژوهش‌گر گرفته تا شبکه ‌ای از دانشگاه‌های منطقه ‌ای.

نمونه های بارز این نوع مؤسسه

• دانشگاه چارلز داروین، قلمرو شمالی
• دانشگاه نیوکاسل، نیو ساوت ولز
• دانشگاه فلیندرز، آدلاید
• دانشگاه کراس جنوبی، نیو ساوت ولز

دانشگاه های خصوصی

دانشگاه های خصوصی زیادی در استرالیا وجود ندارد، فقط سه دانشگاه! این به طور قابل توجهی با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا در تضاد است. این دانشگاه ها به دانش آموزان توانایی تکمیل مدرک خود را در مدت زمان کوتاه تری می دهند.

این سه دانشگاه عبارتند از:

• دانشگاه باند، ساحل طلایی، کوئینزلند
• دانشگاه نوتردام استرالیا، فریمانتل، استرالیای غربی
• دانشگاه تورنس استرالیا، آدلاید
مؤسسه های فناوری / شبکه فناوری استرالیا:
موسساتی مانند دانشگاه RMIT (ملبورن) و دانشگاه فناوری کوئینزلند (بریزبین) زمانی مؤسسه های فناوری نامیده می شدند. بسیاری از مؤسسات فناوری در سراسر استرالیا باقی مانده اند، مانند مؤسسه فناوری کانبرا یا مؤسسه فناوری چارلز (چتس وود، NSW). همه بر آموزش های فنی و عملی تمرکز دارند مانند پرستاری، علوم ورزشی، طراحی اگرچه بسیاری ممکن است موضوعات آکادمیک بیشتری را نیز ارائه دهند
موسسات TAFE (تحصیلات فنی و تکمیلی) دوره‌هایی را عمدتاً از نوع حرفه ‌ای و دوره‌ هایی که شامل کارآموزی و تجربه کاری است ارائه می‌دهند. آنها همچنین اغلب یک برنامه مطالعه منعطف تری ارائه می دهند که به دانش آموزان اجازه می دهد تا به صورت پاره وقت مطالعه کنند و تحصیلات خود را با کار خود هماهنگ کنند. TAFE تحت مالکیت و اداره دولت های ایالتی/منطقه ای است.
برخی از موسسات TAFE می توانند مدرک لیسانس و مدرک تحصیلات تکمیلی را در زمینه های خاص اعطا کنند، اما بیشتر گواهینامه ها و دیپلم اعطا می کنند

چند نمونه از موسسات TAFE عبارتند از:

• موسسه لیسانس آموزش عالی بومی، قلمرو شمالی
• موسسه TAFE تاسمانی
• پلی تکنیک ملبورن
• کالج دریایی استرالیا TAFE، تاسمانی

کالج های خصوصی

اگرچه دانشگاه های خصوصی بسیار کمی در استرالیا وجود دارد، اما کالج های خصوصی زیادی وجود دارد. اینها از نظر خدمات ارائه شده و کیفیت بسیار متفاوت هستند و متقاضیان قبل از ثبت نام در یکی از آنها نیاز به تحقیق کامل دارند. برخی از آنها آموزش با کیفیت بالا ارائه می دهند، اما بسیاری این کار را نمی کنند. کالج های خصوصی در چند وقت اخیر به دلیل ارائه آموزش های غیر استاندارد به دانشجویانی که هزینه های بالایی می پردازند توسط دولت تعطیل شده اند. اگر به دنبال آموزش حرفه ای هستید، بهتر است به مؤسسات دولتی مانند TAFE و دانشگاه ها مراجعه کنید.

هر نوع تجربه آموزشی که به دنبال آن هستید، می توانید آن را در استرالیا بیابید. انتخاب ها ممکن است در ابتدا سخت وگیج کننده به نظر برسند، اما هنگامی که تشخیص دادید کدام موسسه به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، آگاهانه تر می توانید در مورد اقدام خود تصمیم بگیرید.

StudyVisa

اهمیت اقدام از طریق ایجنت رسمی برای پذیرش تحصیلی

پروسه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای استرالیا برای یک دانشجوی بین المللی فرآیندی خسته کننده و پرهزینه است و روند درخواست از دانشگاهی به دانشگاه دیگر بسیار متفاوت است.
یکی از بهترین راه ها برای درخواست از طریق تماس با متخصصان خبره است زیرا آنها تمام اطلاعات لازم در مورد نحوه درخواست را دارند و برقراری ارتباط با مشاوران معتبرو متخصص به راحتی می تواند زمان صرف شده شما را کاهش دهد، از طرفی هزینه های شما را در امر اخذ ویزا و اقامت در استرالیا را کاهش می دهد.

کلام آخر

سازمان مهاجرتی یونیک ویزا قصد دارد تا شما را به طور کامل با اطلاعات جامع و مورد نیاز در رابطه با مهاجرت تحصیلی به استرالیا آشنا نماید و آرزوی شما را برای تحصیل در استرالیای محقق نماید. اگر چه پروسه مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا نیازمند صلاحیت های بالا بوده و امری رقابتی است اما انتخاب یک موسسه مهاجرتی قوی و معتبر برای تشکیل یک پرونده ی با شانس بالای پذیرش بسیار حائز اهمیت است که این امر را وکلای ما برایتان امری بسیار ساده کرده اند، در مجموع ما می توانیم در زمینه های مختلف به شما خدمت رسانی کنیم، پس نگران نباشید. نکته مهم این است که ما فقط برای ارائه خدمات یک بار مصرف اینجا نیستیم. ما به عنوان بهترین دوستان از شما حمایت خواهیم کرد و همیشه راهی برای خروج از شرایط دشوار برای شما پیدا خواهیم کرد.

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات