شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای ازدواج استرالیا

سوالی که اغلب مطرح می‌شود این است: “اگر با یک استرالیایی ازدواج کنیم، آیا می‌توانیم اقامت دائم استرالیا را بگیریم؟”
پاسخ به این سوال بله است، ازدواج با یک استرالیایی برای دریافت اقامت دائم کشور استرالیا در صورت برآورده شدن کلیه شرایط لازم ممکن است.

اگر با یک شهروند استرالیایی ، ساکن دائم یا شهروند واجد شرایط استرالیایی ازدواج کرده‌اید ، یا حداقل ۱۲ ماه در یک رابطه بوده‌اید، ممکن است با دریافت ویزای ازدواج به استرالیا واجد شرایط مهاجرت باشید. همسر شما می‌تواند برای مدت دو سال از شما حمایت مالی کند. پس از این ۲ سال، اگر رابطه هنوز واقعی و ادامه دار باشد، می‌توانید واجد شرایط اقامت دائم باشید.
همچنین توجه داشته باشید که ازدواج افراد همجنسگرا برای قانون مهاجرت به همان اندازه دارای اعتبار است.
حتی اگر قصد ازدواج با یک شهروند استرالیایی یا ساکن دائم استرالیا را نیز دارید و مایل به زندگی در استرالیا با شریک زندگیتان هستید، ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم چرا که مطالعه آن بسیار می‌تواند در اخذ ویزای ازدواج استرالیا برایتان مفید باشد.

شرایط کلی اخذ ویزای ازدواج استرالیا

برای اینکه واجد شرایط ویزای همسر در استرالیا باشید ، باید شرایط زیر را برآورده کنید:

 • شما و همسرتان باید متعهد به زندگی مشترک به عنوان زن و شوهر با یکدیگر باشید.
 • رابطه شما باید واقعی و ادامه دار باشد.
 • باید ثابت کنید شما و همسرتان در کنار هم زندگی می‌کنید، یا به طور جداگانه و جدا از هم زندگی نمی‌کنید.
 • به طور کلی، سن هر دو شما باید حداقل ۱۸ سال باشد.
 • شما باید آزمایشات پزشکی و گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهید.
 • به رسمیت شناختن ازدواج شما در استرالیا (طبق معیارهای کشور استرالیا)

انواع ویزای ازدواج استرالیا

سیاست مهاجرت استرالیا انواع مختلف ویزای نامزد و ویزای همسر را ارائه می‌‌دهد که متقاضی می‌تواند بر اساس نیاز و معیارهایی خود درخواست خود را ارسال کند. بنابراین‌، در صورتی که کسی تمایل به حمایت مالی از شریک زندگی خود و اخذ ویزای ازدواج استرالیا را داشته باشد از ۳ نوع درخواست ویزای ازدواج زیر می‌تواند درخواست خود را ارسال کند:

در حال حاضر ، ۳ نوع ویزای ازدواج در استرالیا وجود دارد:

 • ویزای نامزدی یا ازدواج در آینده ( ساب کلاس ۳۰۰ )
 • ویزای ازدواج خارج از کشور ( ساب کلاس‌های ۳۰۹ و ۱۰۰ )
 • ویزای شریک زندگی ( ساب کلاس ۸۲۰ و ۸۰۱ )

ویزای استرالیا

ویزای نامزدی یا ازدواج در آینده ساب کلاس ۳۰۰

این ویزا به شما این امکان را می‌دهد تا با همسر آینده‌ی خود ازدواج کنید و سپس برای ویزای نامزدی درخواست کنید. برای کسانی که با یک شهروند استرالیا یا شخص دارای اقامت دائمی استرالیا قصد ازدواج دارد ویزای نامزدی گزینه مناسبی است. این ویزا یک ویزای دومرحله‌­ای است. مرحله اول درخواست ویزای موقت است و مرحله دوم درخواست ویزای دائمی است. این ویزا برای شهروندان استرالیا، ساکنان دائمی یا ساکنان واجد شرایط این کشور است تا همسر آینده‌ی خود را قبل از ازدواج به استرالیا بیاورند. شما باید همسر مورد نظر خود را به صورت حضوری ملاقات کرده باشید و او را شخصاً بشناسید. این ویزا باید در خارج از کشور صادر گردد و متقاضی باید در زمان درخواست ویزا در خارج از خاک استرالیا باشد. ویزای نامزدی ساب کلاس ۳۰۰ یک ویزای موقت است و مدت اعتبار آن ۹ ماه می باشد. . پس از دریافت ویزا فرد متقاضی پس از ورود به خاک استرالیا ۹ ماه زمان دارد که ازدواج کند. پس از وقوع ازدواج، متقاضی می‌تواند برای ویزای همسر درخواست دهد.

شرایط درخواست ویزای ازدواج ساب کلاس ۳۰۰

شما باید شرایط زیر را در زمان درخواست ویزای ازدواج استرالیا رعایت کنید:

 • شما باید ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته باشید
 • شما باید قصد ازدواج با یک شهروند استرالیایی یا مقیم دائم این کشور را داشته باشید.
 • شما باید توسط همسر احتمالی خود حمایت مالی شوید
 • سن شریک زندگی شما باید ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشد
 • شما باید شخصاً شریک زندگی خود را ملاقات کرده باشید و شخصاً با یکدیگر آشنا شده باشید
 • شما باید واقعاً قصد ازدواج داشته باشید و ظرف ۹ ماه پس از اعطای ویزا با شریک خود ازدواج کنید
 • نباید هیچ مانع قانونی برای ازدواج در استرالیا وجود داشته باشد (مثلاً اگر شما یا همسر احتمالی شما قبلاً ازدواج کرده باشید و طبق قوانین استرالیا طلاق معتبر نباشد) ممکن است درخواست شما رد شود.
 • انجام آزمایشات پزشکی و ارائه گواهی عدم سوءپیشینه.

مزایا ویزای نامزدی یا ویزای ازدواج در آینده – ساب کلاس ۳۰۰

 • باید قبل از ازدواج با همسر آینده خود وارد استرالیا شوید.
 • سفر به داخل و خارج از استرالیا هر زمان که می‌خواهید امکانپذیراست.
 • امکان کار کردن در استرالیا در مدت زمان این ویزا، اما برخی از کارفرمایان ممکن است به دلیل ویزای موقت شما از استخدام شما خودداری کنند.
 • امکان تحصیل در استرالیا، با این حال شما دسترسی به بودجه دولت برای هزینه تحصیل خود را ندارید و خودتان میبایست همه هزینه‌ها را پرداخت کنید.

روند اخذ اقامت دائم برای ویزای ساب کلاس ۳۰۰

مسیر تبدیل ویزای ازدواج در آینده به اقامت دائم یک فرآیند ۳ مرحله‌ای است که شامل مراحل زیر است:

 • مرحله ۱: ابتدا باید درخواست ویزای ازدواج ساب کلاس ۳۰۰ را ارائه دهید، که در صورت اعطای آن، به شما این امکان می‌دهد که برای مدت ۹ ماه به استرالیا سفر کنید و در آنجا اقامت کنید تا با شریک استرالیایی خود ازدواج کنید.
 • مرحله ۲: پس از ازدواج با شریک زندگی خود (در دوره ویزای ۹ ماهه)، شما باید یک درخواست ترکیبی برای ویزای ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱ ارائه دهید.
 • مرحله ۳: دو سال پس از درخواست ویزای ترکیبی ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱، وزارت ارزیابی خواهد کرد که آیا شما همچنان شرایط لازم برای اعطای ویزای ساب کلاس ۸۰۱ را برآورده می‌کنید و درخواست موفقیت آمیز منجر به اخذ اقامت دائم استرالیا می‌شود یا خیر.

هزینه‌های درخواست ویزای ازدواج ساب کلاس ۳۰۰

هزینه‌های فعلی برای ارسال درخواست ویزای ساب کلاس ۳۰۰ به گونه‌ای است که باید توجه داشته باشید که این هزینه‌ها می‌توانند تغییر کنند، و باید هزینه‌هایی را که در مورد شما اعمال می‌شود، قبل از اقدام به درخواست بررسی کنید.

 

کلاس ویزا هزینه ویزا – متقاضی اصلی هزینه ویزا – متقاضیان اضافی
ویزای ساب کلاس ۳۰۰ ۸۰۸۵  دلار زیر ۱۸ سال: ۲۰۲۵ دلار

بالای ۱۸ سال: ۴۰۴۵ دلار

توجه داشته باشید که «متقاضی اضافی» به مواردی اطلاق می‌شود که شخص دیگری در درخواست گنجانده شده است، به عنوان مثال، فرزندان.

مدت زمان اخذ درخواست ویزای ساب کلاس ۳۰۰

میانگین زمان رسیدگی فعلی برای ویزای ساب کلاس ۳۰۰  بین ۷ تا ۲۹ ماه است (بر اساس ۲۵ تا ۹۰ درصد درخواست های ارسال شده).
توجه داشته باشید که این فقط یک بازه زمانی تقریبی است و به صورت دوره ای تغییر می‌کند. زمان رسیدگی به درخواست شما نیز به شرایط فردی شما بستگی دارد، شرایطی از جمله اینکه آیا شما تمام مدارک مورد نیاز را ارائه داده‌اید و آیا آنها به شکل صحیح ارسال شده‌اند. همچنین اگر مسائلی در تعیین اینکه آیا شرایط ویزا را برآورده می‌کنید (مثلاً اگر اداره مهاجرت در مورد اینکه آیا قصد واقعی شما برای زندگی مشترک به عنوان همسر پس از ازدواج دارید یا نه) شک دارد، می‌تواند منجر به تأخیرهای اضافی شود که منجر به انجام تحقیقات بیشتر توسط وزارتخانه می‌شود.

همچنین توجه داشته باشید که انتخاب مسیر ویزای ازدواج در آینده شامل یک دوره قابل توجه از ارائه درخواست ویزای ساب کلاس ۳۰۰ شما تا تصمیم نهایی در مورد درخواست ویزای اقامت دائم ساب کلاس ۸۰۱ شما خواهد بود. علاوه بر زمان‌های پردازش ذکر شده در بالا، باید از دوره‌های پردازش مورد انتظار زیر برای درخواست ویزای ۸۰۱ نیز آگاه باشید.

ویزای ازدواج خارج از کشور ( ساب کلاس‌های ۳۰۹ و ۱۰۰ )

اگر با یک شهروند استرالیایی یا مقیم دائم این کشور ازدواج کرده‌اید یا در رابطه واقعی با آن هستید و در خارج از کشور قرار دارید، ممکن است درخواست ویزای شریک ۳۰۹ را به عنوان یک مسیر بالقوه برای اقامت دائم استرالیا در نظر بگیرید. درخواست این ویزا شامل یک فرآیند ۲ مرحله‌ای است که به موجب آن شما ملزم به ارائه درخواست ترکیبی برای ویزای موقت (ساب کلاس ۳۰۹) و ویزای دائم (ویزای ساب کلاس ۱۰۰) هستید. شما ابتدا برای ویزای موقت ساب کلاس ۳۰۹ ارزیابی می‌شوید و در صورت اعطای این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که اداره مهاجرت استرالیا درخواست شما برای اقامت دائم را بررسی می‌کند، وارد استرالیا و اقامت کنید.
درخواست ترکیبی ساب کلاس ۳۰۹/۱۰۰ باید از خارج از کشور ارسال شود، همچنین باید در زمان اعطای ویزای موقت خارج از استرالیا باشید. برای اعطای ویزای ساب کلاس ۱۰۰، می‌توانید در داخل یا خارج از استرالیا مستقر باشید.
شما دو سال پس از اخذ ویزای ۳۰۹ ، برای ویزای ساب کلاس ۱۰۰ ارزیابی خواهید شد. اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، اقامت دائم استرالیا به شما اعطا خواهد شد. توجه داشته باشید که به عنوان بخشی از ارزیابی درخواست ویزای ساب کلاس ۱۰۰ شما، اداره مهاجرت تأیید خواهد کرد که آیا همچنان شرایط اعطای ویزا برای ویزای شریک را برآورده می‌کنید یا خیر. یکی از جنبه‌های مهم این ارزیابی این است که آیا شما در یک رابطه واقعی با شریک استرالیایی خود باقی می‌مانید.

ساب کلاس ۱۰۰ یک ویزای اقامت دائم است که برای متقاضیانی طراحی شده است که یا با یک شهروند استرالیایی یا مقیم دائم استرالیا ازدواج کرده یا در رابطه واقعی با آنها هستند و به دنبال زندگی در استرالیا با شریک استرالیایی خود هستند. این ویزا آخرین مرحله در درخواست ویزای همسر است.

روند اخذ اقامت دائم برای ویزای ساب کلاس  ۳۰۹/۱۰۰

 • مرحله ۱: ابتدا باید یک درخواست ویزای ۳۰۹/۱۰۰ ساب کلاس ترکیبی ارائه دهید، که در صورت اعطای این درخواست، به شما اجازه می‌دهند تا زمانی که منتظر رسیدگی به درخواست ویزای اقامت دائم ساب کلاس ۱۰۰ خود هستید، وارد استرالیا و اقامت کنید.
 • مرحله ۲: دو سال پس از اخذ ویزای شما، دپارتمان بررسی خواهد کرد که آیا همچنان شرایط لازم برای اعطای ویزای ساب کلاس ۱۰۰ را برآورده می‌کنید یا خیر. یک عامل کلیدی در این ارزیابی این خواهد بود که آیا شما در یک رابطه متاهل یا واقعی با شریک استرالیایی خود باقی مانده‌اید یا خیر.

درخواست ترکیبی ساب کلاس ۳۰۹/۱۰۰ باید از خارج از کشور ارسال شود، و همچنین باید در زمان اعطای ویزای موقت در خارج از استرالیا قرار داشته باشید. برای اعطای ویزای ساب کلاس ۱۰۰، می‌توانید در داخل یا خارج از استرالیا مستقر شوید.همچنین لازم است شریک شما برای این ویزا اسپانسر شما شود.

شرایط درخواست ویزای ازدواج ساب کلاس ۳۰۹/۱۰۰

 • شما باید ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته باشید (برای زوج هایی که ازدواج آنها پبت شده است استثنا وجود دارد)
 • شما باید با یک شهروند استرالیایی یا شخص دارای اقامت دائم استرالیا و واجد شرایط ازدواج کرده باشید یا با وی رابطه واقعی داشته باشید.
 • اسپانسر شما باید ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشد (برای زوج هایی که ازدواج آنها پبت شده است استثنا وجود دارد)
 • شما باید توسط همسر یا پارتنر استرالیایی خود حمایت مالی شوید
 • اسپانسر شما باید آزمایشات پزشکی و گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهد.
 • شما باید آزمایشات پزشکی و گواهی عدم پیشینه ارائه دهید.
 • اگر شما و همسر استرالیایی تان متاهل هستید، ازدواج شما باید از نظر قانونی در استرالیا معتبر باشد (اگر در خارج از کشور ازدواج کرده اید، باید اثبات کنید که ازدواج در استرالیا به رسمیت شناخته شده است)
 • شما و شریک زندگیتان تعهد متقابلی به زندگی مشترک به عنوان یک زوج متاهل دارید.
 • رابطه شما واقعی و ادامه­دار است. و شما یا با هم زندگی می کنید، یا به طور دائمی جدا از هم زندگی نمی‌کنید.

چگونه می توان برای ویزای ساب کلاس ۳۰۹/۱۰۰ اقدام کرد؟

برای اطمینان از ارائه درخواست معتبر، باید مطابق با شرایط درخواست ویزا به روش صحیح درخواست دهید. انجام صحیح این کار بسیار مهم است زیرا عدم انجام این کار باعث می‌شود که درخواست شما نامعتبر تلقی شود. در غیر اینصورت، باید دوباره درخواست خود را ارسال کنید.

شما باید در زمان درخواست ویزای ۳۰۹ و ارسال مدارک به صورت آنلاین در خارج از استرالیا قرار داشته باشید. پورتال آنلاین همچنین برای مکاتبات مهاجرتی در رابطه با درخواست شما استفاده می‌شود و می‌تواند برای اطلاع رسانی به دپارتمان در مورد تغییرات شرایط شما و غیره از آن استفاده کنید. اگر یک نماینده مهاجرت یا وکیل مهاجرت از طرف شما درخواست شما را ارائه دهد، کار برای شما بسیار راحت تر خواهد شد و ضریب اشتباهتان صفر خواهد همچنین در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد. همسر یا پارتنر استرالیایی شما نیز باید فرم حمایت مالی را ارسال کند و مدارک مورد نیاز خود را از طریق همان سیستم آنلاین ارسال کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا ساب کلاس ۳۰۹/۱۰۰

 • مدارک هویتی (مانند گذرنامه و شناسنامه)
 • اسناد شواهد رابطه (به زیر مراجعه کنید)
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه

همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت، باید اسنادی برای رسیدگی به هر یک از جنبه‌های رابطه ارائه شود. سایر مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • گواهی ازدواج یا گواهی ثبت رابطه، در صورت لزوم
 • حداقل دو فرم ۸۸۸ (اینها اظهارات قانونی ارائه شده توسط شاهدان پشتیبان شما هستند که تأیید می‌کنند رابطه شما واقعی است)
 • اظهارات کتبی در مورد رابطه شما برای خود و شریک زندگیتان، که تاریخچه و پیشرفت رابطه شما و جنبه‌های رابطه ذکر شده در بالا را پوشش می‌دهد (این اظهارات می‌تواند به صورت اعلامیه‌های قانونی باشد).

هزینه‌های درخواست ویزای ازدواج ساب کلاس ۳۰۹/۱۰۰

هزینه‌های فعلی برای ارسال درخواست ویزای ساب کلاس ۳۰۹/۱۰۰ به گونه‌ای است که باید توجه داشته باشید که این هزینه‌ها می‌توانند تغییر کنند، و باید هزینه‌هایی را که در مورد شما اعمال می‌شود، قبل از اقدام به درخواست بررسی کنید.

کلاس ویزا هزینه ویزا – متقاضی اصلی هزینه ویزا – متقاضیان اضافی
ویزای ساب کلاس ۳۰۹/۱۰۰ ۸۰۸۵  دلار زیر ۱۸ سال: ۲۰۲۵ دلار

بالای ۱۸ سال: ۴۰۴۵ دلار

 

توجه داشته باشید که «متقاضی اضافی» به مواردی اطلاق می‌شود که شخص دیگری در درخواست گنجانده شده است، به عنوان مثال، فرزندان.

مدت زمان تصمیم گیری درخواست ویزای ساب کلاس ۱۰۰

متوسط زمان پردازش فعلی برای ویزای ساب کلاس ۱۰۰ بین ۵ تا ۲۹ ماه است (بر اساس ۲۵ تا ۹۰ درصد درخواست‌های ارسال شده).

توجه داشته باشید که این فقط یک بازه زمانی تقریبی است و به صورت دوره ای تغییر می‌کند. زمان رسیدگی به درخواست شما نیز به شرایط فردی شما بستگی دارد، و اینکه آیا در طول فرآیند ارزیابی مسائلی که نیاز به بررسی بیشتر دارد یا خیر )به عنوان مثال، اگر وزارت به شواهد بیشتری نیاز داشته باشد تا تأیید کند که رابطه شما با شریک استرالیایی شما وجود دارد یا خیر(

ویزای ازدواج خارج از کشور ( ساب کلاس‌های ۸۲۰ و ۸۰۱ )

ویزای ساب کلاس ۸۲۰ برای متقاضیانی است که با یک شهروند یا مقیم دائم استرالیایی واجد شرایط ازدواج کرده‌اند یا با آن‌ها رابطه واقعی دارند. اخذ این ویزا مستلزم آن است که شریک استرالیایی شما برای دریافت ویزا اسپانسر شما باشد. اگر اخذ ویزای شما موفقیت آمیز باشد، به شما این امکان را می‌دهد که با شریک استرالیایی خود به طور موقت در استرالیا اقامت کنید.

روند اخذ اقامت دائم برای ویزای ساب کلاس  ۸۲۰/۸۰۱

این برنامه شامل یک فرآیند ۲ مرحله‌ای است و به روش زیر کار می‌کند:

 • ابتدا باید یک درخواست ترکیبی برای ویزای ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱ ارسال کنید. توجه داشته باشید که ویزای ساب کلاس ۸۰۱ ویزای اقامت دائم است.
 • پس از گذشت دو سال از ارائه درخواست خود، از شما خواسته می‌شود که مدارکی را به اداره مهاجرت ارسال کنید تا تأیید شود که همچنان شرایط اعطای ویزا را برآورده می‌کنید یا خیر. یکی از جنبه‌های کلیدی این موضوع این است که آیا شما در یک رابطه متاهل و یا واقعی با شریک استرالیایی خود باقی می‌مانید.

هنگامی که در ابتدا درخواست خود را ارسال می کنید (در مرحله ۱)، ابتدا فقط برای ویزای ساب کلاس ۸۲۰ ارزیابی می‌شوید. پس از سپری شدن دوره ۲ ساله لازم، وزارت بررسی خواهد کرد که آیا شما شرایط مشخص شده برای اعطای ویزای اقامت دائم ساب کلاس ۸۰۱ را برآورده می‌کنید یا خیر.

رابطه طولانی مدت

در یک سری از شرایط خاص، درخواست شما فقط در یک مرحله انجام می‌شود. در این صورت، اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، در مرحله ۱ ویزای اقامت دائم ساب کلاس ۸۰۱ به شما اعطا می‌شود. یعنی در واقع اگر با شریک حامی استرالیایی خود رابطه طولانی مدت داشته باشید، این اتفاق می‌افتد. “بلند مدت” به عنوان حداقل ۲ یا ۳ سال در صورت داشتن فرزند از همان رابطه تعریف می‌شود.

شرایط درخواست ویزای ازدواج ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱

به عنوان اولین قدم، باید اطمینان حاصل کنید که قبل از ارائه درخواست ویزای ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱، شرایط اعطای ویزا را برآورده کرده‌اید. این شرایط عبارتند از:

 • شما باید ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته باشید .
 • شما باید در یک رابطه واقعی با یک شهروند استرالیا یا مقیم دائم واجد شرایط باشید.
 • اسپانسر شما نیز باید ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشد .
 • اسپانسر شما باید گواهی عدم سوء پیشینه و آزمایشات پزشکی را ارائه دهد.
 • شما باید گواهی عدم سوءپیشینه و آزمایشات پزشکی را ارائه دهید.

چگونه می توان برای ویزای ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱ اقدام کرد؟

هنگامی که تمامی شرایط اعطای ویزا برای ویزای ازدواج را برآورده کردید، گام بعدی این است اطمینان حاصل کنید که به روش صحیح و درست درخواست ویزا داده باشید.
مواردی مانند محل اقامت شما در زمان اقامت و روش درخواست برای اخذ ویزا بسیار مهم است. اگر طبق الزامات اقدام نکنید، درخواست شما نامعتبر تلقی می‌شود و باید دوباره درخواست خود را رائه دهید.

شما باید هنگام درخواست برای ویزای ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱ در خاک استرالیا باشید و درخواست را به صورت آنلاین همراه با اسناد مشخص شده در مورد شرایط اعطای ویزا ارسال کنید تا نشان دهید که واجد شرایط دریافت ویزا هستید. پورتال آنلاین همچنین به شما این امکان را می دهد که مکاتبات مربوط به درخواست خود را از وزارت دریافت کنید و تغییرات را در شرایط خود و غیره به دپارتمان اطلاع دهید. اگر از یک نماینده مهاجرت یا وکیل مهاجرت برای ارائه درخواست خود از طرف شما استفاده کنید، آنها این موضوع را مدیریت خواهند کرد و در وقت و هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.
همسر یا پارتنر استرالیایی شما نیز باید با استفاده از همان سیستم آنلاین، فرم حمایت مالی را ارسال کند و اسناد مشخص شده را در صورت نیاز ارائه کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱

 • مدارک هویتی (مانند گذرنامه و شناسنامه)
 • اسناد مدارک سلامت و عدم سوءپیشینه
 • اسناد شواهد رابطه (به زیر مراجعه کنید)

همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت، باید اسنادی برای رسیدگی به هر یک از جنبه های رابطه ارائه شود. سایر مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • گواهی ازدواج یا گواهی ثبت رابطه، در صورت لزوم
 • حداقل دو فرم ۸۸۸ (اینها اظهارات قانونی هستند که توسط شاهدان پشتیبان ارائه شده و گواهی می‌دهند که رابطه شما واقعی است)
 • شما و شریک زندگیتان باید هر کدام یک بیانیه کتبی یا اعلامیه قانونی در مورد رابطه خود ارائه دهید، که تاریخچه و توسعه رابطه شما و همچنین جنبه‌های رابطه‌ای که در بالا مورد بحث قرار گرفت را پوشش می‌دهد.

هزینه‌های درخواست ویزای ازدواج ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱

هزینه‌های فعلی برای ارسال درخواست ویزای ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱ به گونه‌ای است که باید توجه داشته باشید که این هزینه‌ها می‌توانند تغییر کنند، و باید هزینه‌هایی را که در مورد شما اعمال می‌شود، قبل از اقدام به درخواست بررسی کنید.

کلاس ویزا هزینه ویزا – متقاضی اصلی هزینه ویزا – متقاضیان اضافی
ویزای ساب کلاس ۸۲۰/۸۰۱ ۸۰۸۵  دلار زیر ۱۸ سال: ۲۰۲۵ دلار

بالای ۱۸ سال: ۴۰۴۵ دلار

توجه داشته باشید که «متقاضی اضافی» به مواردی اطلاق می‌شود که شخص دیگری در درخواست گنجانده شده است، به عنوان مثال، فرزندان.

سایر هزینه های مورد انتظار:

همچنین احتمالاً به عنوان بخشی از درخواست، علاوه بر هزینه ارسال ویزا، هزینه های دیگری را نیز متحمل خواهید شد که مقدار آن به شرایط فردی شما بستگی دارد.

 • معاینات بهداشتی، و در صورت شناسایی مشکلات، هزینه‌های متخصص و هر گونه هزینه اضافی مرتبط
 • ترجمه اسنادی که اصل آنها به زبان انگلیسی نیست
 • توجه داشته باشید که فهرست فوق یک لیست جامع نیست و ممکن است متحمل هزینه‌های اضافی مخصوص به پرونده خود شوید.

مدت زمان تصمیم گیری درخواست ویزای ساب کلاس ۸۲۰

میانگین زمان پردازش فعلی برای ویزای ساب کلاس ۸۲۰ بین ۶ تا ۳۳ ماه است (بر اساس ۲۵ تا ۹۰ درصد درخواست‌های ارسال شده).

توجه داشته باشید که این زمان تقریبی است و ممکن است بیشتر و یا کمتر شود. مدت زمانی که درخواست شما طول می‌کشد تا پردازش شود به شرایط فردی شما نیز بستگی دارد، از جمله اینکه آیا شما تمام مدارک مورد نیاز را ارائه داده‌اید و اینکه آیا درخواست شما شامل موارد پیچیده‌تری استیا خیر.

هنگامی که درخواست موقت ساب کلاس ۸۲۰ را ارسال می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

به طور خودکار به شما ویزای بریجینگ اعطا می‌شود که به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که منتظر تصمیم در مورد درخواست ویزای ساب کلاس ۸۲۰ خود هستید، به طور قانونی در استرالیا اقامت داشته باشید. ویزای بریجینگ برای «پر کردن شکاف» بین یک ویزا به ویزا دیگر طراحی شده است تا شما در طول زمان رسیدگی به درخواست، همچنان مانند یک شهروند قانونی باقی بمانید.

انواع مختلفی از ویزاهای پل وجود دارد که بسته به وضعیت ویزای شما در زمان درخواست وزارت می‌تواند به شما اعطا کند. اگر ویزای اصلی شما در طول زمان پردازش درخواست منقضی شود، ویزای پل در آن زمان اجرایی می‌شود.

اگر در زمان درخواست ویزای اصلی نداشته باشید، ویزای بریجینگ فوراً اجرا می‌شود.
طبق شرایط ویزای بریجینگ، شما مجاز به ثبت نام در مدیکر و تحصیل خواهید بود. شما همچنین حق کار در استرالیا را خواهید داشت، با این حال، ممکن است در موارد خاص نیاز به درخواست جداگانه برای حقوق کار داشته باشید.

اگر در مورد ویزای ازدواج سوالی دارید خوشحال می‌شویم به سوالات شما پاسخ دهیم، نمونه‌ای از این سوالات را در زیر می‌بینید:

سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا: در صورت مهاجرت به استرالیا با ویزاهای دائم، یا در صورت ازدواج با یک شهروند استرالیا اگر صاحب فرزند شویم آیا او شهروند استرالیا خواهد شد؟

پاسخ مشاور: بله

 

تعداد ویزاهای نامزدی و ازدواج صادر شده جهت مهاجرت به استرالیا:

سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ سال مالی ۲۰۲۱-۲۰۲۲
۶۱۸۸۴ ۵۲۴۷۹ ۴۴۳۲۵ ۴۴۴۰۸

درصد ویزاهای نامزدی و ازدواج صادر شده جهت مهاجرت به استرالیا:

سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ سال مالی ۲۰۲۱-۲۰۲۲
۹۰.۶% ۹۲.۰% ۹۸.۰% ۹۵.۸%

درصد ویزاهای نامزدی و ازدواج ریجکت شده شده:

سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ سال مالی ۲۰۲۱-۲۰۲۲
۹.۴% ۸.۰% ۲.۰% ۴.۲%

 

نکته: هر سال مالی (یا همان سال مهاجرتی) در استرالیا از جولای شروع شده و تا جولای سال بعد ادامه دارد. آمار سال مهاجرتی ۲۰۲۳-۲۰۲۲ در جولای سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد.

کلام آخر

در انتها، با توجه به ماهیت بسیار پیچیده قوانین مهاجرت، و این واقعیت که هر فرد شرایط متفاوت و خاص خود را دارد، اکیداً توصیه می‌کنیم که برای داشتن یک نتیجه موفق در پرونده‌ی مهاچرتی خود همچنین اطلاع کامل در مورد الزامات مربوط به مهاجرت با یک وکیل مهاجرت با تجربه ارتباط برقرار کنید.

ما در این مقاله سعی بر مرور تمامی مطالب و نکات مهم در مورد ویزای ویزای ازدواج و شریک داشتیم و تمامی جوانب اخذ این ویزا را مورد بررسی قرار دادیم اما مطلب قابل ذکر این است که قوانین مهاجرت کشور استرالیا پیچیده است و درهر مورد خاص تفاوت‌هایی وجود دارد، لذا همچنان به شما توصیه می‌کنیم قبل از شروع درخواست برای هر کلاس ویزا از مشاوران حرفه‌ای و پکلای با تجربه استفاده کنید، زیرا آگاهی کامل از روند و الزامات اعمال شده به شما بهترین شانس را برای دستیابی به نتیجه موفقیت آمیز در درخواست شما می‌دهد و در نتیجه احتمال رد شدن درخواست شما را کاهش می‌دهد.

برای مشاوره‌ی به روز در مورد روند درخواست ویزای ازدواج و شریک زندگی آینده و همچنین واجد شرایط بودن برای این ویزاها، با یک نماینده موسسه مهاجرتی یونیک ویزا تماس حاصل فرمایید.

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات