شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

TAFE استرالیا

یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

TAFE مخفف عبارت Technical and Further Education است و شکلی از آموزش فنی و حرفه‌ای (Vocational Education & Training) VET است که توسط مؤسسات دولتی ارائه می‌شود. چهار و نیم میلیون استرالیایی ترجیح می‌دهند به TAFE و ارائه دهندگان خصوصی VET بروند تا دانشگاه به همین دلیل این روش تحصیلی، محبوب‌ترین روش تحصیل در استرالیا است. مزایای زیادی برای انتخاب تحصیل در TAFE وجود دارد، از جمله دوره‌های کوتاه‌تر، تنوع در رشته‌های موجود و هزینه مالی کمتر. موسسات آموزش فنی و تکمیلی (TAFE) جایگزین عملی‌تری را برای آموزش در سطح بالا ارائه می‌دهند. اگر به دنبال مسیر مستقیم‌تری برای رسیدن به بازار کار و یا مسیری برای تحصیلات عالی هستید، دوره TAFE می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. دوره‌های TAFE بزرگترین بخش آموزشی در استرالیا است. ۵۹ مؤسسه در سراسر کشور استرالیا که همه آنها در سازمان‌های آموزشی (RTO) ثبت شده و با بودجه دولتی مشغول به فعالیت هستند.

شرایط تحصیل در TAFE

TAFE نیازمند ارائه آیلتس آکادمیک با حداقل نمره ۵.۵ بسته به دوره تحصیلی انتخابی است. از طرف دیگر، برای برخی از دوره‌ها ممکن است نیاز باشد در آزمون تعیین سطح طراحی شده توسط TAFE شرکت کنید.

مزایای تحصیل در TAFE

دانشجویان بین‌المللی در موسسات TAFE استرالیا ثبت نام می‌کنند تا:

  • شانس خود را برای پذیرش در دوره‌های آموزش عالی افزایش دهند
  • مهارت‌های عملی و مبتنی بر کار را برای بهبود چشم‌انداز شغلی خود کسب کنند
  • از طیف گسترده‌ای از دوره‌های ارائه شده استفاده کنند
  • کلاس‌های معمولا کوچک که اجازه می‌دهد از توجه فردی لذت ببرند.

 

تحصیل در استرالیا

TAFE چه تفاوتی با دانشگاه دارد؟

دوره‌های عملی:

در حالی که دوره‌های دانشگاهی تمایل به تمرکز آکادمیک دارند، دوره‌های TAFE معمولاً بیشتر عملی هستند و بر ارائه مهارت‌ها و آموزش‌های مورد نیاز کارفرمایان در محل کار به دانشجویان متمرکز هستند. دوره­های TAFE تجهیزات استاندارد صنعتی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند که به آنها امکان یادگیری در خارج از کلاس درس را  می‌دهند، مانند؛ کارگاه‌های خودروسازی و رستوران‌های آموزشی که برای عموم باز هستند. دوره‌های TAFE با توجه به نیازهای صنعت طراحی شده‌اند و بسیاری از آنها فرصت‌هایی را برای تکمیل آموزش در حین کار از طریق تجربه کاری ارائه می‌دهند.

طیف گسترده‌ای از دوره‌ها:

به طور معمول، موسسات TAFE برای ارائه دوره‌های VET مانند گواهینامه‌ها و دیپلم شناخته می‌شوند. برخی از موسسات TAFE نیز مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد (همانگونه که توسط دانشگاه­ها ارائه می شود) و همچنین دوره‌های زبان انگلیسی و تحصیل در دبیرستان ارائه می‌دهند.

دسترسی:

افتخار مؤسسات TAFE به دسترسی بسیار آسان خود است. معمولاً نسبت به دانشگاه‌ها شرایط ورودی آسانتری دارند. از آنجایی که TAFE برای دانشجویان در دسترس‌تر است، بسیاری از آنها تحصیل در TAFE را به عنوان راهی برای ورود به دانشگاه انتخاب می‌کنند.

متوسط ​​هزینه های تحصیل

هزینه دوره TAFE از ۴۰۰۰ دلار استرالیا تا ۲۲۰۰۰ دلار در سال متغییر است. دوره‌های حرفه‌ای سطح بالاتر، از جمله گواهینامه‌های فارغ التحصیل حرفه‌ای و دیپلم، ممکن است هزینه‌های بالاتری داشته باشند. موسسات TAFE که مدارک لیسانس را ارائه می‌دهند، هزینه‌های بیشتری را برای این دوره‌ها دریافت می‌کنند.

این ارقام از وب‌سایت مطالعه دولت استرالیا در استرالیا در سال ۲۰۲۱ تهیه شده است. لطفاً توجه داشته باشید که هزینه‌های دوره بسته به دوره، مؤسسه و مکان انتخابی می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

شرایط ورود

ورود به سیستم  VET معمولاً مستلزم آن است که دانش‌آموزان به سطح تحصیلی معادل سال ۱۰، ۱۱ یا ۱۲ استرالیا رسیده باشند. برخی از دوره‌ها ممکن است موضوعات پیش‌نیاز یا شرایط تجربه کاری داشته باشند. ورود به برخی از دوره‌ها، مانند هنر و طراحی، ممکن است نیاز به ارائه نمونه کار داشته باشد. دانش آموزان باید برای هرگونه شرایط ورودی اضافی، الزامات زبان انگلیسی، اطلاعات مربوط به هزینه ها و تاریخ شروع دوره با موسسه مورد نظر تماس برقرار کنند.

تحصیل در قلمرو پایتخت استرالیا (ACT)

کانبرا مقر دولت و خانه خدمات عمومی استرالیا است. همانطور که از پایتخت کشور انتظار دارید، کانبرا مملو از موزه‌ها، بناهای تاریخی است. به همین دلیل تعجب آور نیست که در این شهر گزینه‌های مطالعه در روابط بین الملل، سیاست، قانون، روزنامه نگاری، امنیت، سیاست عمومی و دفاع در زمره رشته‌های قابل تحصیل VET است. همچنین، طیف وسیعی از دوره‌های کارشناسی در همه رشته‌های تحصیلی، از علوم پایه گرفته تا تخصص‌هایی مانند هوانوردی و مدیریت ورزشی وجود دارد.

تحصیل در نیو ساوت ولز (NSW)

سیدنی به لطف طیف گسترده‌ای از ارائه دهندگان آموزش عالی، دوره‌هایی را تقریباً در همه زمینه­ها از هنر و مطالعات کلاسیک گرفته تا پزشکی و علوم ارائه می‌دهد. همچنین تعدادی مؤسسه، در بخش آموزش حرفه‌ای و هم در بخش آموزش عالی وجود دارند که بر رشته‌های تحصیلی مهمانداری و مد متمرکز هستند.

تحصیل در استرالیای جنوبی(SA)

برای دانش‌آموزان، آدلاید به اندازه‌ای بزرگ است که تمام ملزومات یک شهر بزرگ را ارائه دهد، اما به اندازه‌ای کوچک است که نسبت به سیدنی یا ملبورن کمتر شلوغ و طاقت‌فرسا باشد. دوره‌ها در تمام رشته‌های اصلی عمومی موجود است، همچنین شما می توانید در رشته‌هایی نظیر مدیریت کسب و کار، بازاریابی، مهمانداری، طب سوزنی، الهیات، شیمی و پزشکی قانونی تحصیل کنید.

تحصیل در کوئینزلند (QLD)

بریزبین، به دلیل ارائه دوره‌های متنوع خود از هنر و تجارت گرفته تا روانشناسی و مدیریت هتل و گردشگری، شناخته شده است. گزینه‌ها بین ارائه دهندگان و دانشگاه‌ها بسیار متفاوت است، اما دوره‌ها در اکثر رشته ‌های تحصیلی در دسترس هستند. TAFE کوئینزلند با بیش از ۵۰۰ حوزه ارائه دهنده آموزش بزرگترین ارائه دهنده آموزشی کشور است. شبکه TAFE کوئینزلند از شش منطقه تشکیل شده است که آموزش را از جزیره ونزدی، تا گلد کوست و سان شاین کوست، از بوندابرگ تا روما و در گوشه جنوب شرقی ارائه می دهد.

تحصیل در ویکتوریا (VIC)

ملبورن به هنری بودن و کمی آلترناتیو بودن شهرت دارد و محیطی معمولی‌تر از سیدنی دارد. ارائه دهندگان آموزشی TAFE در شهر ملبورن پراکنده هستند. شما می‌توانید در ملبورن تقریباً هر دوره‌ای را که فکرش را بکنید بگذرانید.

تحصیل در استرالیای غربی (WA)

استرالیای غربی (WA) ممکن است از پایتخت‌های شرقی دور باشد، اما مطمئناً از طریق آموزش عالی با کیفیت، سبک زندگی عالی برای ارائه به دانشجویان دارد. در حالی که بیشتر پردیس‌های دانشگاه WA در اطراف پرت و فریمانتل جمع‌آوری شده‌اند، پردیس‌های کالگورلی در گلدفیلدز و بروم در ساحل شمال غربی WA احتمالاً دورترین پردیس‌ها در استرالیا هستند. دوره‌ها در طیف وسیعی از موضوعات مختلف در دسترس هستند. شما می توانید در WA در زمینه‌های اکوتوریسم، علوم دامپزشکی، ساخت نوشیدنی های طبیعی، روزنامه نگاری یا هنرهای نمایشی تحصیل کنید. با رونق معادن استرالیای غربی، دوره های مهندسی نفت و معدن یک تخصص دولتی پرطرفدار است.

جمع بندی

به طورکلی، موسسات TAFE برای ارائه دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ­ای در سطح ملی شناخته می‌شوند و دانش آموزان را برای مشاغل نیمه ماهر، ماهر، تجاری و فراحرفه­ ای آموزش می‌دهند. مدارک VET شامل گواهینامه‌ها (از سطوح I تا IV)، دیپلم و دیپلم‌های پیشرفته است. این دوره‌ها ممکن است همراه با آموزش در حین کار با یک کارفرما که بخشی از یک دوره کارآموزی است، سپری شوند. این دوره‌ها شامل طیف وسیعی از زمینه‌های آموزشی هستند، از تجارت گرفته تا بهداشت، هنر و مهمانداری هستند. دوره‌های TAFE یکی از بهترین گزینه‌های دانشجویان برای ادامه تحصیل منجر به شغل است. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق فرم ارزیابی با یونیک ویزا در تماس باشید.

 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات