شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

مهاجرت به استرالیا بدون سابقه کار ساب کلاس ۴۷۶

ویزای کار ساب کلاس ۴۷۶ استرالیا Skilled Recognised Graduate Visa یکی از انواع ویزای کاری استرالیا می باشد که به ویزای فارغ التحصیلان مراکز علمی شناخته شده نیز معروف است. این ویزا مختص فارغ التحصیلان تازه فارغ التحصیل رشته های مهندسی از دانشگاه های شناخته شده جهان می باشد. نکته بسیار مهم جهت دریافت این نوع از ویزا عدم نیاز به ارائه سابقه کار مربتط با مدرک شما می باشد. با این ویزا شما قادر خواهید بود به صورت موقت و به مدت ۱۸ ماه در استرالیا کار و زندگی کنید. پس از گذشت ۱۸ ماه و یا ۱۲ ماه کار کردن در استرالیا شما می توانید برای یکی از ساب کلاس­های ویزای تخصص و مهارت (۱۸۹،۱۹۰ و ۴۹۱) اقدام نمایید و اقامت دائم یا اقامت موقت مشروط استرالیا را کسب نمایید.

شرایط دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا

 • سن شما کمتر از ۳۱ سال است
 • فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی از دانشگاه تهران یا امیرکبیر
 • از زمان فارغ التحصیلی حداکثر ۲ سال گذشته باشد
 • توانایی ارائه مدرک زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶)
 • دریافت مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در ۲ سال گذشته از دانشگاه های مطرح شده

ویزای کار استرالیا

رشته ­های مورد قبول جهت اقدام برای ویزای ۴۷۶

 • مهندسی عمران
 • مهندسی سازه
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی برق الکترونیک
 • مهندسی مکانیک، و تولید
 • مهندسی معدن و مواد
 • مهندسی کشاورزی
 • و دیگر رشته های گروه مهندسی

 

مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای ۴۷۶ استرالیا

برای دریافت این ویزا در هنگام ارائه درخواست به اداره مهاجرت استرالیا باید اثبات نمایید که به زبان انگلیسی تسلط دارید. به همین دلیل ارائه یکی از موارد زیر الزامی می باشد:

نوع مدرک زبان نمره
آیلتس IELTS نمره کلی (overall) حداقل ۶ به شرطی که هیچ کدام از پارمترها کمتر از ۵ نباشد
تافل TOEFL نمره کلی حداقل ۶۴، حداقل ۴ در خواندن و گوش کردن، ۱۴ برای نوشتن و حرف زدن
پی تی ای PTE نمره کلی حداقل ۵۰ با حداقل نمره ۳۶ در هر ۴ بخش
او ای تی OET حداقل نمره B در هر ۴ بخش
کمبریج Cambridge حداقل نمره کلی ۱۶۹، با حداقل نمره ۱۵۴ در هر ۴ بخش

آیا اعضای خانواده شما می توانند ویزا دریافت نمایند؟

حضور اعضای خانواده در کنار شما همواره باعث افزایش آرامش و بهره­وری شما می باشد. دولت استرالیا این موضوع را به درستی درک کرده و راههای مختلفی برای درکنار هم قرار گرفتن اعضای خانواده درنظر گرفته است. بنابراین در این نوع ویزا اعضای خانواده شما نیز می توانند همزمان با شما ویزا دریافت نمایند. دقت داشته باشید که اعضای خانواده شامل همسر، فرزند شما، فرزند همسر شما، و یا فرزندخوانده شما یا همسرتان می باشد.

 

هزینه­ های دریافت ویزای ۴۷۶

هزینه دریافت این ویزا که به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت می گردد مبلغ ۴۲۵ دلار استرالیا می باشد. برای هر یک از اعضای خانواده شما که درخواست ویزا ارائه می دهند نیز بدون درنظر گرفتن سن آنها باید مبلغ ۴۲۵ دلار استرالیا پرداخت نمایید.

ویزای استرالیا

آیا می توان با ویزای ۴۷۶ اقامت دائم استرالیا را دریافت کرد؟

در صورتی که در استرالیا به مدت حداقل یک سال کار مرتبط داشته باشید با این شرایط شما واجد شرایط خواهید بود تا برای یکی از ساب کلاس های ویزاهای تخصص و مهارت استرالیا اقدام نمایید. در این صورت با دریافت ویزای ۱۸۹ و یا ۱۹۰ استرالیا مستقیما به اقامت دائم استرالیا خواهید رسید. کما اینکه با ویزای ۴۹۱ نیز، پس از ۳ سال و در صورت برآورده کردن شروط این ویزا اقامت شما تبدیل به دائم خواهد شد.

مسیر دیگری که پیش روی افراد دارای ویزای ۴۷۶ وجود دارد مسیر ویزاهای کاری با اسپانسر کارفرما می باشد. چنانچه در استرالیا کافرمایی اسپانسر شما شود و با شما قرارداد کاری ببندد، این آسانترین مسیر برای دریافت اقامت دائم خواهد بود. چرا که به آسانی و در کمترین زمان ممکن، اقامت دائم با اسپانسر کارفرمای شما صادر خواهد شد.

 

کلام پایانی

چناچه طی دو سال اخیر در یکی از رشته های مهندسی دانشگاه های تهران و یا امیرکبیر فارغ­التحصیل شده اید، بهترین زمان برای اقدام جهت دریافت این ویزا همین امروز است. دریافت یک ویزای کاری موقت ۱۸ ماهه از کشور استرالیا، می تواند مسیر دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور را برای شما بسیار آسان کند و در کمترین زمان ممکن با عزیزان خود وارد استرالیا شوید. یونیک ویزا با ارائه به روزترین اطلاعات ممکن در مورد انواع ویزای استرالیا زیرنظر متخصصین امر و وکلای اداره مهاجرت استرالیا آماده ارائه اطلاعات کامل به شما عزیزان می باشد.

دو ساب کلاس ۱۹۰ و ۱۸۹ از نوع اقامت دائم هستند و افرادی که با این ویزا ها برای مهاجرت به استرالیا اقدام میکنند تمامی امکاناتی که یک فرد استرالیایی دارد (به جز حق رای و استخدام در پارلمان) را خواهند داشت.

از جمله این امکانات میتوان به استفاده از بیمه خدمات درمانی رایگان استرالیا (مدیکر) ، استفاده از وام های متنوع پس از مهاجرت به استرالیا، دریافت کمک هزینه های دولتی و … اشاره نمود.

همچنین ۴ سال پس از مهاجرت نیز می توانند برای شهروندی استرالی (سیتیزنشیپ)ا و دریافت پاسپورت این کشور درخواست دهند.

ساب کلاس ۴۹۱ این ویزا از نوع مشروط است و متقاضی پس از مهاجرت به استرالیا میبایست سه سال در نواحی کم جمعیت کار کند پس از آن میتواند درخواست اقامت دائم دهد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای نامزدی و ازدواج:

افرادی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای نامزدی یا ازدواج اقدام میکنند الزامی به ارائه ی سابقه کار ندارند . برای دریافت این ویزاها میبایست یکی از طرفین اقامت دائم استرالیا را داشته باشد و یا شهروند این کشور باشد. برای مهاجرت به استرالیا با ویزاهای پارتنری میبایست اثبات نمایید که رابطه شما واقعی است.

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات