شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای ۸۸۸ استرالیا

استرالیا یکی از قوی ترین و باثبات ترین اقتصادهای جهان را دارد. در نتیجه، این کشور طبیعتاً کارآفرینان، سرمایه گذاران و سرمایه­ داران را از سراسر جهان به عنوان مهاجران تجاری جذب می کند. این کشور شرایط مطلوبی را برای کسانی که قصد کار، سرمایه‌ گذاری و یا ایجاد یک کسب‌ و‌کار یا تجارت دارند، فراهم می ‌کند. برنامه‌های مهاجرتی سرمایه‌ گذاری و کارآفرینی که تحت‌ عنوان ویزای ۸۸۸ استرالیا ارائه می شوند، بهترین راه برای مهاجرت این افراد است. در این مقاله به‌ طور کامل به معرفی این نوع ویزا و انواع آن می پردازیم و شرایط لازم برای شرکت در هر یک از این برنامه‌ های مهاجرتی را خدمتتان توضیح می دهیم.

ویزای ۸۸۸ استرالیا چیست؟

متقاضیان می توانند برای چندین ویزای تجاری – اعم از موقت و دائم – برای مهاجرت استرالیا اقدام کنند. ویزاهای موقت، مانند ویزای ساب کلاس ۱۸۸، به صاحبان کسب و کار این اجازه را می‌دهد تا به کشور استرالیا مهاجرت کنند و امور تجاری را برای مدت زمان مشخصی انجام دهند، در حالی که ویزاهای دائمی، مانند ویزای ساب کلاس ۸۸۸ به تاجران و صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا به عنوان مقیم دائم استرالیا به همراه خانواده خود به استرالیا مهاجرت کنند.
ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (اقامت دائمی – ساب کلاس ۸۸۸) یکی دیگر از ویزاهای تجاری محبوب استرالیا در بین سرمایه گذاران و کارآفرینان است. دارندگان ویزای تجاری موقت به استرالیا ساب کلاس ۱۸۸ که قبلا ذکر شد، می توانند معمولا پس از ۲ الی ۴ سال از اخذ ویزای ۱۸۸ خود برای این ویزای دائمی اقدام کنند، مشروط بر اینکه شرایط این ویزا را داشته باشند. با ویزای ساب کلاس ۸۸۸، مهاجران تجاری می توانند به امور تجاری خود که تحت ویزای موقت قبلی (ساب کلاس ۱۸۸) شروع شده اند، ادامه دهند و به طور نامحدود در کشور استرالیا زندگی کنند. مهاجران تجاری که دارای این نوع ویزای ساب کلاس ۸۸۸ هستند نیز می توانند از بستگان خود حمایت مالی کنند تا به عنوان مقیم دائم در استرالیا به آنها بپیوندند و برای شهروندی استرالیا درخواست دهند.

برای درخواست ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس ۸۸۸ باید قبلاً ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس ۱۸۸ را داشته باشید.

انواع زیرشاخه­های ویزای ۸۸۸ استرالیا

زیر شاخه­های فعلی موجود برای ویزای اقامت دائم ۸۸۸ عبارتند از:

این ویزا به دارندگان ویزای نوآوری و سرمایه گذاری یا کارآفرینی از طریق سرمایه گذاری (موقت – ساب کلاس ۱۸۸) یا دارندگان ویزای ساب کلاس ۴۴۴ (لیست ویژه) و یا دارندگان معین ویزای ساب کلاس ۴۵۷ (ویزای تجاری – بلند مدت)، اجازه می دهد تا به طور نامحدود به فعالیت های تجاری در استرالیا ادامه دهند و بتوانند برای اقامت دائم در استرالیا اقدام کنند.

شرایط ویزای ۸۸۸A:

 • شما باید پیش از اقدام دارای یکی از ویزاهای ساب کلاس ۱۸۸ (سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی)، ویزای ساب کلاس ۴۴۴ و یا ساب کلاس ۴۵۷ باشید.
 • شما باید دعوتنامه از ایالت مربوطه داشته باشید.
 • شما باید بتوانید نقش مستقیم و مداوم مدیریتی در کسب و کارتان را اثبات کنید.
 • گردش مالی کسب و کار شما در ۱۲ ماه پیش از اقدام برای ساب کلاس ۸۸۸ حداقل ۳۰۰ هزار دلار استرالیا باشد، مگر اینکه ایالت ارائه دهنده دعوتنامه شما را از این شرط معاف نماید.
 • ۱۲ ماه پیش از اقدام براین این ویزا حداقل ۲ شرط از ۳ شرط زیر احراز گردد:
  • ارزش خالص بیزنس اصلی شما به ۲۰۰ هزار دلار استرالیا برسد.
  • مجموع ارزش خالص دارایی شخصی و کسب و کار شما به ۶۰۰ هزار دلار استرالیا برسد.
  • معادل ۲ کارمند تمام وقت در استخدام کسب و کار شما حضور داشته باشند.
 • باید ثابت کنید که ۱ سال در دو سال قبل از درخواست برای ویزای ۸۸۸ استرالیا، در این کشور سکونت داشته و مدارک محل سکونت و محل کسب‌و‌کار را ارائه دهید.
 • هنگام درخواست می توانید اعضای واحد خانواده را در برنامه خود بگنجانید.
 • اعضای خانواده ی شما که برای این ویزا درخواست می کنند نیزباید همانند متقاضی اصلی شرایط سلامت جسمی و شخصیتی (استادارد کشور استرالیا) برخوردار باشند.
 • Investor stream – ۸۸۸B
  برنامه مختص سرمایه ‌گذاران
  این ویزا به دارندگان ویزای سرمایه گذاری (موقت – ساب کلاس ۱۸۸) در جریان سرمایه گذاری به مدت نامحدود به شما امکان می دهد به فعالیت های سرمایه گذاری خود در استرالیا ادامه دهید.
  فعالیت های سرمایه گذاری خود را که تحت ویزای سرمایه گذاری (موقت) شروع شده است ادامه دهید، اقامت دائم استرالیا را بگیرید و در این کشور به کار و تحصیل بپردازید.

شرایط ویزای ۸۸۸B:

 • شما باید از ایالت مربوطه دعوتنامه داشته باشید.
 • ویزای سرمایه گذاری (موقت – ساب کلاس ۱۸۸) را به مدت سه سال داشته باشید.
 • مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار استرالیا در خاک استرالیا سرمایه گذاری کرده باشید.
 • به مدت ۲ سال از ۳ سال اخیر پیش از اقدام برای ویزای ۸۸۸ (اقامت دائم) در استرالیا حضور داشته باشید.
 • Significant Investor (SIV) – ۸۸۸C
  سرمایه ‌گذاری کلان

این ویزا به دارندگان ویزای سرمایه گذاری کلان (موقت – ساب کلاس ۱۸۸) در جریان سرمایه ‌گذاری به طور نامحدود به شما امکان می دهد به فعالیت های سرمایه گذاری خود در استرالیا ادامه دهید.
با این ویزا می توانید به انجام فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری در استرالیا ادامه دهید، اقامت دائم استرالیا بگیرید و به کار و تحصیل بپردازید.
این ویاز به شما امکان می دهد به طور نامحدود در استرالیا بمانید و زندگی کنید.شرایط ویزای ۸۸۸C:

 • شما باید از ایالت مربوطه دعوتنامه داشته باشید.
 • شما باید ویزای موقت ساب کلاس ۱۸۸ را به مدت ۳ سال داشته باشید.
 • مبلغ سرمایه گذاری شده را (۵ میلیون دلار استرالیا) برای کل مدت زمان پیش از اقدام برای ویزای ۸۸۸ حفظ نموده باشید (۴ سال).
 • یکی از شروط الزامات حضور فیزیکی در خاک استرالیا را رعایت کرده باشید.
 • الزامات عمومی اخذ ویزای ۸۸۸ را باید به ‌درستی رعایت کرده باشید.

 

 • Entrepreneur stream – 888D

برنامه کارآفرینی
این ویزا برای متقاضیانی است که توانسته ‌اند بعد از مدت ‌زمان تعیین شده، کسب‌ و‌ کاری را که با اخذ ویزای موقت خود در استرالیا شروع کرده‌ اند، ادامه دهند وجود دارد. به شما اجازه می دهد تا به طور نامحدود در استرالیا بمانید. اگر دارای ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (موقت – ساب کلاس ۱۸۸) در زیرشاخه کارآفرینی هستید، می توانید برای اخذ این ویزا درخواست دهید.

شرایط ویزای ۸۸۸D:

 • شما باید از ایالت مربوطه دعوتنامه داشته باشید.
 • موفقیت کلی در فعالیتهای کارآفرینی در زمان دارای بودن ویزای ساب کلاس ۱۸۸ موقت را اثبات نمایید.
 • شما باید ویزای ساب کلاس ۱۸۸ کارآفرینی (موقت) را به مدت ۳ سال داشته باشید.
 • در مدت زمان داشتن ویزای ساب کلاس ۱۸۸ کارآفرینی (موقت) حداقل ۲ سال در استرالیا زندگی کرده باشید.
 • باید شرایط اقامت اولیه و موقت خود تحت ویزای کارآفرینی موقت ۱۸۸ را حفظ کرده و به اقتصاد و جامعه استرالیا کمک کرده باشید.

 

واجدین شرایط اخذ ویزای ۸۸۸ استرالیا

آن دسته از افرادی که دارای یکی از ویزاهای موقت ۱۸۸ می باشند، می توانند جهت دریافت ویزای ۸۸۸ استرالیا با احراز شرایط لازم برای جریان مربوطه اقدام نمایند. این نوع ویزا در واقع یکی از جدیدترین ویزاهای تجاری جهت سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در استرالیا است و برای آن دسته از افرادی مناسب می باشد که با داشتن اقامت موقت استرالیا، تمایل به دریافت اقامت دایم این کشور را دارند. این نوع ویزا اقامت دائم استرالیا را برای متقاضیان به همراه دارد و دارندگان آن حق اقامت نامحدود در این کشور را خواهند داشت و پس از اعطای زیر کلاس ۸۸۸، متقاضی اجازه دارد به طور نامحدود در استرالیا زندگی و کار کند.

اما فارغ از همه این مسائل شما در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید از اینکه آیا واجد شرایط اخذ ویزا ۸۸۸ هستید و شرایط آن را دارا هستید یا خیر، سپس برای اخذ این ویزا اقدام کنید.
موارد متعددی وجود داشته است از متقاضیانی که نزد موسسه مهاجرتی یونیک ویزا آمده‌اند، با بررسی شرایط آنها توسط مشاورین ما متوجه شدیم که دربرخی شرایط خاص و یا تهیه کردن مدارک خاص و مواردی از این قبیل کوتاهی کرده‌اند.
مشاورین و وکلای با تجربه یونیک ویزا با توضیح جامع معیارهای مختلف درخواست برای ویزای دائمی ۸۸۸ استرالیا در مورد اینکه چه کاری می‌توان برای برآورده کردن شرایط این ویزا انجام داد، و همچنین با بررسی دقیق شرایط و مدارک متقاضیان قبل از ارسال درخواست اطمینان کامل  را جهت اقدام برای اخذ این ویزا حاصل می نمایند.
در ادامه شرایط برنامه های مختلف موجود برای دریافت این نوع ویزا و نحوه دریافت آن را بررسی خواهیم نمود.

تعهدات شما برای ویزای ۸۸۸ استرالیا

لازم به ذکر است که شما و اعضای خانواده تان باید از تمام قوانین استرالیا پیروی کنید.

اگر زمانی که ویزای شما صادر می شود در خارج از خاک استرالیا هستید:

 • شما و اعضای خانواده تان باید در تاریخ مشخصی وارد استرالیا شوید (زمان به شما اعلام خواهد شد).
 • هیچ یک از اعضای خانوادهی شما (فرزندان) که در درخواست شما گنجانده شده­اند ممکن است نتوانند قبل از ورود به استرالیا ازدواج کنند (که در این صورت به شما اطلاع رسانی خواهد شد).
نحوه دریافت ویزای ۸۸۸ استرالیا

برای درخواست ویزای کسب و کار نوآوری و سرمایه گذاری (ساب کلاس ۸۸۸) باید:

 • بررسی کنید و مطمئن شوید که تمام شرایط لازم برای جریان ویزای ساب کلاس ۱۸۸ خود را برآورده کرده اید.
 • با استفاده از سیستم ImmiAccount از وزارت مهاجرت یک درخواست آنلاین ارسال کنید.
 • پس از اینکه درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کردید، مدارک مورد نیاز را با استفاده از این سیستم به مرکز پردازش ارسال کنید.
 • برای تکمیل فرآیند درخواست، باید تمام اطلاعات شخصی مرتبط و همچنین اطلاعات مربوط به کسب و کار یا فعالیت تجاری موجود خود را ارائه دهید.

شرایط اخذ ویزای ۸۸۸ استرالیا

از آنجایی که این ویزا ۸۸۸ مرحلهی دوم ویزای ۱۸۸ است، همه دارندگان ویزای تجاری (Business Innovation and Investment Visa ) در صورتی که شرایط مورد نظر را داشته باشند، می توانند برای اقامت دائم ویزای ۸۸۸ در استرالیا اقدام کنند.
با توجه به وجود ۴ زیرشاخهی ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (زیر کلاس ۸۸۸)، ضروری است که معیارها و الزامات زیرشاخه ویزای خاص خود را بررسی کنید که در بالاتر مفصل به آنها اشاره کردیم.
برای مثال، الزامات ویزای سرمایه ‌گذار استرالیایی با ویزای مهاجران تجاری با یکدیگر متفاوت است که برای درک راحت تر این دو برای برایتان مقایسه خواهیم کرد:

۲ نوع اصلی برنامه ویزای تجاری و سرمایه گذاری وجود دارد.

 • ویزای سرمایه گذاری استرالیا شامل Investor Stream و Significant Investor Stream بر سرمایه گذارانی متمرکز است که در اوراق قرضه دولتی استرالیا یا بازارهای نوظهور استرالیا سرمایه گذاری می کنند.
 • Business Innovation و Entrepreneur  بر روی مهاجران تجاری که مشاغلی را در استرالیا باز کرده و مدیریت می کنند تا نرخ اشتغال را بالا ببرند و از بازار کار استرالیا حمایت کند، تمرکز خواهد کرد.

حفظ این فعالیت‌ها برای مدت زمان معین، به علاوه برآورده کردن شرایط اقامتی، به دارندگان ویزا ۱۸۸ فرصتی برای درخواست ویزای اقامت دائم ۸۸۸ می‌دهد.

هزینه ویزای ۸۸۸ استرالیا ۲۰۲۲-۲۰۲۳

هزینه اخذ ویزا ۸۸۸ استرالیا ۳۰۲۵ $ استرالیا برای متقاضی اصلی می باشد.

هزینه اخذ ویزای ۸۸۸ استرالیا برای همسر متقاضی اصلی و فرزندان بالای ۱۸ سال ۱،۵۱۵ دلار استرالیا می باشد.

هزینه اخذ ویزای ۸۸۸ استرالیا برای فرزندان زیر ۱۸ سال مبلغ ۷۵۵ دلار استرالیا می باشد.
همچنین ممکن است مجبور شوید هزینه های دیگری را برای بررسی های بهداشتی، گواهی های پلیس و بیومتریک را نیزبپردازید.

مزایای ویزای ۸۸۸ استرالیا

ویزای ۸۸۸ استرالیا مزایای بسیاری دارد که ما در این قسمت به بیان اصلی ترین مزایای ویزای ۸۸۸ می ‌پردازیم:

 • اخذ اقامت دائم در هر نقطه از کشور استرالیا
 • امکان کار و تحصیل تمام وقت در کشور استرالیا برای متقاضی اصلی و تمامی اعضای خانواده
 • امکان استفاده از تحصیلات رایگان در مدارس و تخفیف در تحصیلات دانشگاهی
 • امکان استفاده از خدمات دولتی استرالیا مثل حقوق بیکاری و بیمه
 • امکان ثبت نام در طرح مراقبت های بهداشتی عمومی استرالیا (Medicare)
 • می توانید پس از اخذ این ویزا از خانواده خود حمایت کنید و آنها را نیز به استرالیا بیارید
 • امکان دریافت پاسپورت برای فرزند تازه ‌متولد ‌شده
 • سفر به استرالیا و بازگشت به مدت ۵ سال
 • اگر واجد شرایط هستید برای شهروندی استرالیا اقدام کنید

معایب ویزای ۸۸۸ استرالیا

 • مبلغ بالای مورد نیاز برای سرمایه گذاری در استرالیا در برخی ساب کلاس ها (سرمایه گذاری و سرمایه گذاری کلان)
 • الزام به گذراندن مدت زمان معین در خاک استرالیا
 • لازمه داشتن گردش مالی نسبتا بالا
 • بالا بودن هزینه های مربوط به طی نمودن پروسه

مدت زمان صدور ویزای ۸۸۸ استرالیا

براساس اطلاعات موجود وزارت امور داخله و سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا برای این ویزا زمان دقیقی در دسترس نمی‌ باشد.
اما این زمان می تواند به دلیل شرایط های متفاوت پیش آمده دستخوش تغییرات شود :

زمان پردازش
Processing Times
Subclass 888 Streams
۲۵% of applications: 23 months
۵۰% of applications: 26 months
۷۵% of applications: 27 months
۹۰% of applications: 29 months
Business Innovation stream
۲۵% of applications: 22 months
۵۰% of applications: 22 months
۷۵% of applications: 24 months
۹۰% of applications: 26 months
Investor stream
۲۵% of applications: 25 months
۵۰% of applications: 26 months
۷۵% of applications: 27 months
۹۰% of applications: 29 months
Significant Investor stream
Processing times are not available
در حال حاضر در دسترس نیست
Entrepreneur stream

 

ولی براساس تجربه شخصی وکلای ما و مشاهده موارد مختلف می توان به این نتیجه رسید که معمولا ظرف مدت ۱۵ ماه می‌ توان به این ویزا رسید، و همچنین حتی ممکن است مدت زمان پردازش ویزای شما حتی بیشتر هم زمان ببرد اگر:

 • فرم درخواست خود را به درستی تکمیل نکرده باشید.
 • تمام اسناد مورد نیاز ما را تکمیل نکرده باشید یا اطلاعات خود را بدرستی درج نکرده باشید.
 • اگر هزینه درخواست ویزا را بدرستی و صحیح را پرداخت نکنید، اداره مهاجرت نیزنمی ‌تواند درخواست شما را پردازش کند. البته در صورت وجود این مسائل قطعا به شما اطلاع خواهند داد و در صورت لزوم درخواست شما برگشت داده خواهد شد.

مدارک ویزای ۸۸۸ استرالیا

 • فرم تکمیل ‌شدۀ یک دولت ایالتی/ منطقه‌ای در استرالیا
 • طی کردن مراحل آنلاین و پر کردن فرم ‌های مربوط جهت ارسال درخواست برای اخذ دعوتنامه ایالتی
 • اخذ دعوتنامه ایالتی
 • اسناد مربوط به اثبات هویت افراد تحت تکفل
 • اثبات تمکن مالی
 • سایر اسناد مربوط به جریان مورد نظر در درخواست ویزا.

کلام پایانی

اگر به دنبال ارسال درخواست برای ویزای دائمی ساب کلاس ۸۸۸ به روشی کارآمد و دقیق هستید، تیم مشاورین و وکلای با تجربه ما در یونیک ویزا می توانند در مدیریت و گذراندن پیچیدگی های درخواست این ویزا به شما کمک کنند. متخصصان ما شما را در تهیه و بررسی مدارک و فرم های مورد نظر قبل از ارسال آنها برای تایید، بررسی و کمک می کنند. ما در تلاش هستیم تا کل فرآیند مهاجرت را برای شما بدون دردسر انجام دهیم. اگر به تازگی شروع به جستجوی گزینه هایی برای اخذ اقامت خود در استرالیا کرده اید، این بهترین فرصت برای صرفه جویی در وقت شما و یافتن مسیر درست مهاجرت است.
تیم مجرب وکلای موسسه مهاجرتی یونیک ویزا مشتاقانه منتظر کمک به شما در زمینه اخذ انواع ویزاهای استرالیا و یا درخواست تجدید نظر هستند.همین امروز با ما تماس بگیرید تا وضعیت اقامت دائم خود را در استرالیا تضمین کنید.

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات