شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

معرفی و بررسی ویزای کار داما (Designated Area Migration Agreement )

داما مخفف توافقنامه مهاجرت در منطقه تعیین شده Designated Area Migration Agreement است که به کارفرمایان اجازه می دهد تا برای فرصت های شغلی که از طریق نیروی کار داخلی قادر به تکمیل کردن آنها نیستند، از کارگران ماهر و نیمه ماهر خارجی استفاده نمایند. DAMA ممکن است فرصت های هیجان انگیزی برای کارگرانی که شغل آن ها در فهرست مشاغل موجود وجود ندارد و مایل به دریافت اقامت دائم می باشند را فراهم کند.

در حال حاضر طرح DAMA فقط در سراسر قلمرو شمالی(NT ) اجرا می گردد. DAMA قلمرو شمالی به نام DAMA II نامیده می شود، زیرا دومین قلمرو ای است که وارد این توافقنامه شده است . آخرین توافقنامه در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ منقضی شد و DAMA جدید به مدت پنج سال اعتبار خواهد داشت و در سال ۲۰۲۳ منقضی می شود.

DAMA به کارفرمایان اجازه می دهد کارگران را برای ویزاهای Subclass 482 (TSS) نامزد کنند. برخی امتیازات از طریق طرح داما نسبت به شرایط ویزا های معمول TSS برای متقاضیان و همچنین کارفرمایان همچون کاهش نمره ی زبان انگلیسی برای متقاضیان و در بعضی موارد کاهش حقوق و دستمزد (۱۰٪) در مقایسه با سابک لاس ۴۸۲ قابل توجه است.

DAMA قلمرو شمالی شامل ۱۱۷ شغل می باشد که فهرست کامل آن را می توانید در لینک زیر مشاهده کنید:

https://business.nt.gov.au/business/migration-information-for-business/northern-territory-designated-area-migration-agreement/occupations-included-in-the-agreement

 

نکته : DAMA ویزایی با اسپانسرشیپ کارفرمایان است و افراد نمیتوانند مستقلانه درخواست ویزا کنند.

موارد قابل توجه طرح NT DAMA عبارتند از:

 • قابلیت اخذ اقامت دائم برای دارندگان ویزای NT DAMA
 • طیف گسترده ای از مشاغل که نیاز به نیروی کار ماهر و نیمه ماهر دارند، بدون محدودیت در اقدام برای آنها
 • امتیازات مربوط به دانش زبان انگلیسی برای برخی از مشاغل
 • امتیازات مربوط به حقوق و دستمزد که مطابق نرخ های بازارقلمرو شمالی استو تضمین می کند که حقوق و مزایای آنها پایمال نمی شود.
 • طیف وسیعی از اقدامات جهت کاهش برای اطمینان از اینکه حقوق کارکنان و کارفرمایان محافظت می شود
 • یک توافق نامه ۵ ساله برای کاهش فرایندهای دست و پاگیر اداری

 

DAMA جدید همچنین راهی برای اقامت دائم برای صاحبان ویزا DAMA را فراهم می کند، در حالی که نخستین DAMA چنین امری را میسر نمی ساخت.

دولت ویکتوریا اخیرا اعلام کرده است که طرح DAMA در منطقه وارنامبول نیز اجرا خواهد شد که شامل ۲۰ شغل است که ظاهرا مربوط به حوزه ی مهمان داری می باشد. (اگرچه مشاغل خاص هنوز اعلام نشده است). همچنین صحبت از اجرای طرح DAMA در منطقه Cairns و سواحل مرکزی نیو سات ولز است.

کارفرمایان چگونه برای DAMA II اقدام کنند؟

DAMA در حال حاضر فقط در قلمرو شمالی اعمال می شود و فرایند آن به شرح زیر است:

 • کارفرما باید توسط اداره ی تجارت و نوآوری قلمرو شمالی تأیید شود که شامل تکمیل فرم درخواست و تایید اینکه تست بازار استرالیا را به پایان رسانده و قادر به پیدا کردن کارگر استرالیایی برای این ظرفیت نبوده است.
 • خلاصه ای از تلاش هایی که برای استخدام نیروی کار داخلی انجام شده است باید ارائه شود و کارفرما نباید هیچ گونه سو سابقه ای در موارد مربوط نقض قوانین مهاجرتی یا قوانین و مقررات و قوانین مربوط به ایمنی و بهداشت حرفه ای داشته باشد
 • پس از آن که کارفرما به تایید رسید، می تواند پس از آن برای توافقنامه کاری با وزارت امور داخلی، درخواست دهد که فرایندی ساده و مقرون به صرفه است.
 • پس از تایید موافقت نامه کار، کارفرما پس از آن قادر به معرفی کارگران برای ویزای Subclass 482 می شود متقاضیان می توانند پس از برآورده شدن الزامات عادی برای دریافت اقامت دائم (همچون کار با کارفرمای یکسان به مدت سه سال) اقدام نمایند.

کارفرمایانی می توانند در این طرح شرکت کنند که:

 • کسب و کار آنها دستکم به مدت ۱۲ ماه دایر بوده است
 • هیچ گونه سوابقی که مربوط به عدم براورده ساختن حقوق نیروهای کار خود نداشته باشد
 • به دنبال جذب نیروی کار خارجی به صورت تمام وقت برای مشاغل موجود در لیست باشند
 • بتوانند نشان دهند که برای شغل مورد نظر نیروی کار داخلی وجود نداشته است

متقاضیان می توانند از طریق وب سایت زیر با آژانس های کاریابی خارجی در خصوص طرح داما در ارتباط باشند

https://theterritory.com.au/work/looking-for-jobs-in-the-northern-territory

https://theterritory.com.au/work/northern-territory-recruitment-agencies

 

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات