شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای والدین استرالیا

بسیاری از افرادی که به استرالیا مهاجرت نموده اند تمایل دارند که برای والدین خود نیز ویزای استرالیا گرفته و در کنار هم زندگی کنند. دولت استرالیا این شانس را برای افراد دارای اقامت دائم یا  شهروندان استرالیا در نظر گرفته است تا بتوانند والدین خود را از طریق ویزای اقامت دائم به این کشور بیاورند.

 

ویزای والدین مخصوص کسانی است که قصد دارند توسط یکی از فرزندان خود که مقیم* استرالیا میباشد ، مهاجرت کنند و مورد حمایت آنها قرار گیرند.این ویزا پر هزینه بوده و به دلیل ازدیاد متقاضیان روند آن به کندی پیش میرود.

*فرزندی که مقیم کشور استرالیا است,باید حداقل دو سال در کشور استرالیا اقامت داشته باشد.

برای اینکه والدین شما مشمول هریک از این ویزاها باشند حتما باید یکی از دوشرط زیر را داشته باشند:

۱- نیمی یا بیشتر از نیمی از فرزندان آنها در استرالیا زندگی کنند یعنی اگه مثلا چهارفرزند دارند ، حداقل دو تا از آنها مقیم استرالیا باشند .

۲- تعداد فرزندان مقیم استرالیا از تعداد فرزندان مقیم هر کشور دیگری بیشتر باشد.

انواع ویزای والدین استرالیا

ویزای والدین به دو دسته تقسیم می‌شود:

۱- ویزا همراه با کمک مالی (contributory): در این روش والدین نیاز به یک اسپانسر در استرالیا دارند که یکی از فرزندان می بایست این تعهد را قبول کند که بعد از اخذ اقامت استرالیا برای والدین، تا ۱۰ سال حق ادعای استفاده از حق بازنشستگی را از دولت استرالیا ندارند.

۲- ویزا بدون نیاز به کمک مالی (non-contributory) : در این روش نیز مانند روش اول, والدین نیاز به یک اسپانسر دارند با این تفاوت که متقاضی تعهد دوساله برای عدم حق ادعای حق بازنشستگی از دولت استرالیا را می پذیرد.

ویزای والدین از لحاظ شرایط سنی به دو دسته تقیسم میگردد:

ویزای والدین مسن (Aged Parent Visas): این ویزاها مختص والدین با سن بالای ۶۵سال میباشند و مزیّت اصلی آنها، امکان دادن درخواست ویزا در داخل استرالیا میباشد.

ویزای والدین (Parent Visas): این گروه ویزا متعلق به والدین با سنین مختلف میباشد.

متقاضی این ویزا می بایست دارای سلامتی کامل باشد و مراحل آزمایشات پزشکی را با موفقیت بگذراند. همچنین متقاضی از مزایای بیمه درمانی عمومی (Medicare) بهره مند خواهد شد.

متقاضیان ابتدا مشمول ساب کلاس ۱۷۳ خواهند بود که ویزای موقت دو ساله است و بعد از دو سال اقامت در استرالیا و پیش از اتمام ویزای موقت می توانید جهت دریافت اقامت دائم (ساب کلاس ۱۴۳) اقدام نمایید.

ویزاهای والدین دارای ساب کلاس های متفاوتی هستند و میتوانند موقت یا دائم باشند. به عنوان مثال ساب کلاس۱۷۳ (اقامت موقت دو ساله)، ساب کلاس ۸۷۰ (اقامت ۳ یا ۵ ساله ) و …

همچنین والدین از طریق ویزای توریستی نیز میتوانند وارد استرالیا شوند و چند ماهی را با فرزندان خود بگذرانند. ولی همانگونه که از اسم این ویزا مشخص است والدین فقط ویزایی کوتاه مدت دریافت میکنند که اجازه کار نیز به آنها نمیدهد.

از آنجا که معمولا درخواست اکثر افراد برای مهاجرت به استرالیا دریافت ویزاهای اقامت دائم  است در این مطلب به بررسی ویزای والدین استرالیا (ساب کلاس ۱۴۳) میپردازیم.

ویزای والدین استرالیا (ساب کلاس ۱۴۳)از نوع  اقامت دائم بوده و مختص والدینی است که حداقل نیمی از فرزندانشان شهروند استرالیا باشند یا اقامت دائم این کشور را داشته باشند. فرزندان میبایست اسپانسر والدین خود برای دریافت این ویزا شوند.

جهت واجد شرایط بودن برای اسپانسری داشتن شروط زیر الزامی است:

 • اسپانسر میبایست شهروند استرالیا باشد یا اقامت دائم داشته باشد
 • اسپانسر میبایست در استرالیا سکونت داشته باشد
 • اسپانسر خداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
 • مدارک اثبات کننده نسبت خود با متقاضی ویزا را داشته باشد (نظیر شناسنامه و …)
 • متعهد میگردد که تا دو سال محل اسکان و هزینه های زندگی والدین را برعهده میگیرد
 • متعهد میگردد تا ۱۰ سال هزینه های رفاهی که دولت استرالیا برای والدین وی انجام میدهد را بازپرداخت نماید.

ویزا استرالیا

مزایای ویزای والدین استرالیا:

 • می توانید در کشور استرالیا اقامت دائم را در بدو ورود داشته باشید
 • امکان ورود و خروج نامحدود به استرالیا را خواهید داشت
 • می توانید مشغول به کار و تحصیل در این کشور شوید.
 • از مزایای بیمه  سلامت رایگان  استرالیا یا همان مدیکر برخوردار شوید.
 • می توانید پس از چهار سال جهت دریافت شهروندی استرالیا اقدام کنید.
 • اسپانسر دیگر اعضای خانواده خود برای مهاجرت به استرالیا شوید.

توجه داشته باشید امکان دریافت کمک هزینه های دولتی تا دو سال معمولا امکان پذیر نیست و برای دریافت هزینه هایی مانند هزینه از کار افتادگی و … باید حدود ۱۰ سال از زمان دریافت ویزای والدین گذشته باشد.

هزینه ویزای والدین استرالیا:

هزینه دریافتی اداره مهاجرت از متقاضی اصلی این ویزا در سال ۲۰۲۳ معادل ۴۷,۹۵۵ دلار استرالیا میباشد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای والدین استرالیا میتوانید با مشاوران سازمان مهاجرتی یونیک ویزا در ارتباط باشید.

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات