شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

استرالیا به لطف اقتصاد قدرتمند، صنایع پویا و روابط تجاری قوی با جهان، مقصدی پایدار و کم خطر برای سرمایه گذاری است. استرالیا دارای نرخ بالای واکسیناسیون، رشد اشتغال قوی و سطح بالایی از پس انداز مصرف کنندگان است. این امر زیربنای اعتماد جهانی به اقتصاد دراسترالیا می باشد. صندوق بین ‌المللی پول (IMF) در آخرین به ‌روزرسانی اقتصادی جهانی در ژانویه ۲۰۲۲، استرالیا را کشوری با سیاست‌های قوی بهداشتی و اقتصادی با سرعت رشدی سریع تر از سایر اقتصاد های پیشرفته جهان معرفی کرد.

Invest-in-Australia

رشد اقتصادی کشوراسترالیا در سال ۲۰۲۲ به میزان ۴.۲ درصد برآورد می شود. در همین حال، به نظر می ‌رسد مشوق‌های مالیاتی سخاوتمندانه، قوی ‌ترین افزایش سرمایه ‌گذاری تجاری را در استرالیا ایجاد کند. در سال ۲۰۲۳، استرالیا دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان خواهد شد. ما در این مقاله سعی درکمک به افرادی داریم که قصد سرمایه گذاری و فعالیت در استرالیا را دارند. اطلاعاتی در مورد روش های سرمایه گذاری، اقدامات لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری، ایجاد و راه اندازی کسب و کار در استرالیا و هر اطلاعات دیگری که در این مسیر به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا

کشور استرالیا یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری می باشد، وجود بیش از ۲۰ هزار شرکت خارجی در استرالیا اثبات می کند که سرمایه گذاران توجه ویژه ای به این کشور دارند. استرالیا فرصت های سرمایه گذاری فراوانی در منابع و انرژی، اقتصاد، صنایع پیشرفته هوافضا، صنایع مرتبط با علوم کامپیوتر و … ارائه می دهد. اگر به ‌دنبال ایجاد شرایط شغلی مناسب برای آینده هستید، می‌خواهید در استرالیا زندگی کنید و فرزندانتان را به محیطی پیشرفته و با امنیت منتقل کنید، استفاده از گزینۀ سرمایه ‌گذاری در استرالیا می‌تواند جزو گزینه‌های بسیار خوب و مطمئن برای شما باشد. براساس آماری که توسط بانک جهانی در هر سال منتشر می ­شود استرالیا یکی از بهترین کشورها از لحاظ آسانی در راه اندازی تجارت اعلام شده است. هرساله افراد بسیار زیادی از سرتاسر دنیا برای سرمایه گذاری در استرالیا وارد این کشور می‌شوند و علاوه بر راه‌اندازی بیزینس یا سرمایه ‌گذاری در بازارهای مالی استرالیا، اقامت این کشور را نیز کسب می‌ کنند.

افرادی که دارای بیزینس ثبت شده در ایران باشند که حداقل دو سال از شروع فعالیت آن گذشته است،فروش نسبتاً مناسبی در چند سال اخیر داشته‌ اند و دارایی‌هایشان بالاتر از چهار میلیارد تومان است، می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری در استرالیا آینده ایی طلایی برای خود و خانواده خود رقم بزنند. شما می توانید با اخذ اقامت استرالیا از تمامی خدمات دولتی، تحصیل، کار و … بهره مند شوید. لازم به توضیح است بیزینس ثبت شده موارد ذیل را شامل می شود:

 • شرکت ثبت شده
 • پروانه کسب / پروانه فعالیت / پروانه بهره برداری / پروانه تأسیس
 • پروانه مطب

Business-and-investor-visas

راه های سرمایه گذاری در استرالیا

یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است. ویزای سرمایه گذاری استرالیا با توجه به پلن‌ها و روش های سرمایه گذاری که وجود دارد، انواع مختلفی دارد. شما با توجه به پلن مهاجرتی و میزان سرمایه خود، می ‌توانید یکی از انواع ویزاهای سرمایه گذاری را انتخاب کرده و درخواست خود را برای مهاجرت به استرالیا ارائه دهید. به طور خیلی خلاصه ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا یک ویزای پنج ‌ساله موقت و مشروط است که با دریافت آن می توانید وارد استرالیا شده و زندگی کنید. پس از ورود در سه سال ابتدایی ورود کسب و کاری را راه اندازی کنید. برای اینکه کسب و کار راه اندازی شده واجد شرایط اقدام شما برای اقامت دائم باشد، باید دو سال از شروع کسب و کار یا بیزنس شما گذشته باشد و حداقل ۲۰۰،۰۰۰ دلار استرالیا در بیزنس خود وارد کرده باشید. سال دوم در این بین اهمیت بیشتری دارد. در سال دوم باید دو کارمند تمام وقت که استرالیایی یا نیوزیلندی باشند و یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند به استخدام کسب و کار شما در آمده باشند. در روش های دیگری شما می توانید در صندوق های سرمایه گذاری در استرالیا سرمایه گذاری کنید و اقامت این کشور را کسب کنید. در ادامه به توضیح کامل هر یک از انواع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا خواهیم پرداخت.

انواع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا Business and investor visas

همانطور که از نام آن مشخص است Business Visa ویزایی برای کسانی است که پول دارند وقصد سرمایه گذاری در استرالیا را دارند. ویزاهای سرمایه گذاری در استرالیا به دو گروه موقت و دائم تقسیم می شوند:

 • ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (دائم) – ساب کلاس ۸۸۸ پس از اخذ ویزای نوآوری در کسب و کار و سرمایه گذاری ساب کلاس ۱۸۸ و ورود به استرالیا در صورت برآورده نمودن تمامی شرایط این ویزای موقت می توان این ویزا را به ویزای دائم (زیر گروه ۸۸۸)  تبدیل کرد. جهت اخذ این ویزا نیاز به ثبت ابراز علاقه مندی (EOI) و دریافت دعوتنامه نیستیدویزای سرمایه گذاری ساب کلاس ۸۸۸ مسیر انتقال از ساب کلاس ۱۸۸ به اقامت دائم است. در ادامه مزایا، شرایط و مواردی که مربوط به ویزای ۱۸۸ هست را بررسی می‌کنیم.
 • ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (موقت) – ساب کلاس ۱۸۸ متداول ترین نوع ویزای سرمایه گذاری در استرالیا می باشد. این ویزای سرمایه گذاری از نوع کوتاه مدت است و مناسب صاحبان مشاغل یا سرمایه گذارانی است که میخواهند بیزنس جدیدی را در استرالیا استارت بزنند و یا در در ایالتهای استرالیا سرمایه گذاری نمایند. یک ویزای موقت ۵ ساله با داشتن اسپانسر ایالتی یا منطقه ای می باشد و نیازمند پر کردن EOI از طریق سیستم تخصص و مهارت می باشد. ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری ۱۸۸ استرالیا خود به پنج زیر گروه تقسیم می شود و بر اساس شرایط و امتیازات  متقاضی زیرشاخه ای که برای وی مناسب باشد انتخاب می گردد. این زیرشاخه ها شامل موارد ذیل هستند که در ادامه به بررسی دقیق آنها خواهیم پرداخت:

Business Innovation Stream –  Subclass 188این مسیر برای افرادیست که خود دارای کسب و کاری می باشند و در آن کسب و کار دارای مهارت بوده و قصد راه اندازی، توسعه و مدیریت یک کسب و کار جدید یا کسب و کار موجود در استرالیا را داشته باشند. برای اخذ این ویزا شرایط زیر باید احراز گردد :

 • دارای حداکثر ۵۵ سال سن (موارد استثنا نیز ممکن است وجود داشته باشد)
 • کسب حداقل ۶۵ امتیاز از سیستم امتیاز بندی
 • تعهد واقعی به تملک و مدیریت یک بیزنس جدید و یا موجود در خاک استرالیا
 • سابقه مدیریتی موفق در کسب و کار خود
 • مجموع دارایی شخصی و تجاری فرد باید حداقل ۱,۲۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا باشد (محاسبه با نرخ دلار دولتی انجام میشود)
 • در ۲ سال از ۴ سال اخیر میزان گردش مالی کسب و کار فرد حداقل سالیانه مبلغ ۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا باشد. (محاسبه با نرخ دلار دولتی انجام میشود)

Investor Stream – Subclass 188از طریق سرمایه گذاری (Investor Stream): این مسیر برای افرادیست که می خواهند حداقل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار استرالیا در یکی از ایالات و یا مناطق استرالیا جهت کسب و کار سرمایه گذاری نمایند. برای اخذ این ویزا شرایط زیر باید احراز گردد:

 • دارای حداکثر ۵۵ سال سن (موارد استثنا نیز ممکن است وجود داشته باشد)
 • کسب حداقل ۶۵ امتیاز از سیستم امتیازبندی
 • حداقل ۳ سال سابقه مدیریتی مستقیم در یک یا چند کسب و کار داشته باشد
 • انجام حداقل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار استرالیا سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی ایالات یا قلمروها و یا بیزنس شراکتی به مدت ۵ سال.
 • داشتن دارایی به مقدار حداقل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار استرالیا

نیاز به ارائه گردش مالی بیزنس نیست.

Significant Investor Stream – Subclass 188:

برای افرادی که قصد انجام سرمایه گذاری عمده در پروژه های استرالیا را دارند. شرایط اخذ ویزا:

 • انجام سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۵ میلیون دلار استرالیا مطابق استانداردهای سرمایه گذاری در استرالیا
 • محدودیت سنی و یا توان ارائه مدارک تسلط به زبان انگلیسی ندارد

نیازی به کسب امتیاز از سیستم امتیاز بندی ندارد

Premium Investor Stream – Subclass 188این ویزا برای افرادی است که قصد انجام سرمایه گذاری های عمده در استرالیا را دارند. شرایط اخذ ویزا:

*نکته : این ساب کلاس از جولای سال ۲۰۲۱ حذف شده است و قابل دریافت نیست. فقط افرادی که قبل از این تاریخ اقدام کرده باشند میتوانند این ویزا را دریافت کنند)

 • انجام سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۱۵ میلیون دلار استرالیا مطابق استانداردهای سرمایه گذاری در استرالیا به منظور برقراری یا حمایت از یک بیزنس یا فعالیت های سرمایه گذاری به مدت حداقل ۱۲ ماه پیش از درخواست اقامت دائم.
 • متقاضی باید از جانب آزترید (Austrade) به نمایندگی از دولت استرالیا نامزد شده باشد.

Business Talent Visa – Entrepreneur Stream – Subclass 188جدیدترین مسیر زیرگروه نوآوری و سرمایه گذاری در کسب و کار که از ابتدای سپتامبر ۲۰۱۶ اجرایی گردیده است. شرایط اخذ ویزا به شرح زیر است:

 • دارای حداکثر ۵۵ سال سن (موارد استثنا نیز ممکن است وجود داشته باشد)
 • کارآفرین جهت توسعه و تجاری سازی ایده های جدید نیاز به ۲۰۰ هزار دلار سرمایه از سوی سرمایه گذار دارد.
 • متقاضیان باید ابتدا توسط یک ایالت در استرالیا نامزد شوند و از طریق Skill Select برای ویزا دعوت شوند.
 • مدرک زبان معادل با آیلتس نمره ۶ در هر ۴ مهارت
 • نگهداشتن حداقل ۳۰% سود سرمایه در کسب و کار موردنظر

افرادی که این ویزا را اخذ نمایند در صورت انجام تعهدات خود واجد شرایط دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ساب کلاس ۸۸۸ خواهند بود.

ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی (۱۸۸) بهترین راه برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری استرالیا در سالهای اخیر یکی از پر طرفدارترین ویزاهای این کشور بین ایرانیان بوده است چرا که پزشکان، افراد دارای پروانه کسب و بازرگانان معمولا با این ویزا برای مهاجرت به استرالیا اقدام می کنند.  با اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در استرالیا محدودیتی بابت سرمایه ای که انتقال خواهید داد وجود ندارد و متقاضی میتواند سرمایه خود را صرف خرید یا ایجاد هر نوع کسب و کاری کند. شما می توانید طرح تجاری خود را با توجه علایق خود و با مشاوره با وکیل مهاجرت به استرالیا انتخاب کنید. وکلای مهاجرت به شما کمک می کنند طرحی را انتخاب کنید که پاسخ مثبت ایالت به طرح شما تضمین شده باشد و پس از راه اندازی بیزینس در استرالیا نیز برای شما سودآور باشد.

شرایط ویزای کارآفرینی از طریق سرمایه گذاری استرالیا

 • سن شما باید کم ‌تر از ۵۵ باشد، که البته استثناهایی هم وجود دارد
 • باید کسب‌ وکاری داشته باشید که دو سال از شروع آن گذشته باشد
 • اموال و دارایی‌های شما و همسرتان باید دست‌کم چهار میلیارد تومان باشد
 • شما باید در دو سال از چهار سال گذشته، فروش حدود ۱ تا ۱.۵ میلیارد تومانی داشته باشید
 • باید ۶۵ امتیاز داشته باشید

Investment-conditions-in-Australia

مزایای ویزای سرمایه گذاری استرالیا (ساب کلاس ۱۸۸) برای متقاضیان:

 • زندگی در استرالیا به مدت ۵ سال (قابل تمدید تا ۷ سال)
 • اعطای اجازه زندگی، کار و تحصیل به اعضای خانواده شما در کشوری تراز اول
 • قابلیت تبدیل به اقامت دائم ساب کلاس ۸۸۸
 • اجازه ورود و خروج نامحدود به استرالیا در مدت ویز
 • معاف از قوانین محدودیت ورود به استرالیا (به علت بیماری کووید ۱۹ و بسته بودن مرزهای استرالیا)

سایر موارد:

 • به طور کلی این پروسه بین ۱۲ الی ۱۸ ماه به طول می انجامد.
 • این ویزا از زمان صدور به مدت ۵ سال اعتبار خواهد داشت.
 • این ویزا جزو سه ویزای اولویت دار اداره مهاجرت استرالیا میباشد لذا ظرفیت آن در سال مالی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ افزایش داشته است.
 • دارندگان این نوع ویزای موقت میتوانند ۲ سال دیگر مازاد بر مدت اعتبار ویزا درخواست داده و به طور کل۷  سال به طور موقت در استرالیا سکونت داشته باشند.
 • مدرک زبان مورد نیاز برای این ویزا ، آیلتس ۴.۵ جنرال میباشد. در صورت عدم ارائه می توانید هزینه گذراندن ۵۱۰ ساعت کلاس آموزش زبان انگلیسی در استرالیا را پرداخت نمایید.
 • امکان دریافت پاسپورت استرالیایی
 • محدود نبودن به انتخاب بیزینس در استرالیا

در مرحله درخواست اسپانسر ایالتی برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا باید توجه داشت که هر ایالت شرط های خاص خود را دارد. در این مرحله با توجه به ایالت انتخابی شما این شرط ها در مرحله جمع آوری مدارک اولویت خواهند داشت.

معایب ویزای سرمایه گذاری استرالیا (ساب کلاس ۱۸۸)

ویزای سرمایه گذاری در استرالیا در کنار مزایای بسیاری که دارد معایبی هم دارد که در ادامه به برخی از این معایب و البته راهکارهایی برای آنها خواهیم پرداخت.

 • در کشور پیشرفته استرالیا معمولا تفاوت زیادی بین طبقات مختلف جامعه نیست در واقع اختلاف طبقاتی بسیار پایین است و اگر درکشور ایران به واسطه شغل خود اختلاف زیادی را در جامعه حس می کردید در کشور استرالیا این امر وجود ندارد و باید واقع بین باشید.
 • در مهاجرت احساس دلتنگی و دوری از کشور و خانواده یک واقعیت است که البته فقط مختصص کشور استرالیا نیست و باید این شرایط را پذیرفت، که البته بعد از گذر زمان بسیار بهتر و راحت تر می شود.
 • دور بودن استرالیا از ایران، که البته هیچ راه کاری وجود ندارد و در کشورهایی مثل استرالیا و کانادا این شرایط وجود دارد
 • چالش راه‌ اندازی کسب‌ وکار در کشور استرالیا، با آگاهی و رویکرد صحیح به ‌راحتی قابل ‌حل بوده و حتی می‌تواند فرصت‌های بسیار زیادی برای شما ایجاد کند.
 • اگر سطح زبان شما ضعیف باشد، ممکن است احساس کنید ابزار کافی مثل کشور خودتان برای موفقیت ندارید، یادگیری زبان را جدی بگیرید.
 • وقتی مهاجرت می‌کنید، جایگاه قبلی خود را در کشورتان از دست می‌دهید و درعوض، باید در کشوری جدید برای به‌دست ‌آوردن جایگاه قبلی تلاش کنید.

مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

به خاطر داشته باشید اولین مرحله که مهم ترین مرحله اقدام برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا است، جمع آوری مدارک، ترجمه دقیق، و ارائه طرح تجاری کسب و کار شما در استرالیا است. جناب مهدی کیوانی به عنوان وکیل مهاجرت به استرالیا در این مرحله به صورت گام به گام با شما همراه هستند تا تمامی مدارک مورد نیاز فراهم و آماده ارسال برای درخواست اسپانسر ایالتی شوند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری در استرالیا

یکی از مهمترین مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری در استرلیا تهیه و ارسال مدارکتان است، لذا در تهیه مدارک نیاز است تمرکز لازم را داشته باشید و وقت کافی برای این مرحله قرار دهید. ممکن است در ابتدا این کار برایتان کمی سخت به نظر برسد اما مطمئن باشید که هنگامی که مدارکتان را تکمیل کنید دیگر خیالتان راحت است و مابقی کار را می توانید به وکلیل بسپارید.

برخی از مدارک مورد نیاز ویزای سرمایه گذاری در استرالیا عبارتند از:

 • مدارک هویتی (شناسنامه ، گذرنامه، کارت ملی)
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی (آخرین مدرک تحصیلی)
 • تمام سند ها و سند اموال و دارایی
 • رزومه کاری و مدیریتی شما
 • گزارش صورتحساب بانکی
 • عکس از محل کسب و کار
 • طرح تجاری (بیزنس پلن)

Required-Documents

قوانین سرمایه گذاری در استرالیا:

 • شرکت ثبت کنید و بیزینس خود را آغاز کنید، می­توانید یک بیزنس موجود را بخرید.
 • باید ۲۰۰ هزار دلار استرالیا در بیزنس خود سرمایه گذاری کنید.
 • دو کارمند استخدام کنید که استرالیایی یا نیوزیلندی باشند و یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند.
 • ماهانه حدود ۳۲۰۰ دلارحقوق کارمندان را پرداخت نمایید و همچنین در سال قبل از اقدام برای اقامت دائم سیصد هزار دلار گردش مالی داشته باشید.
 • مجوز احداث کسب و کار را از یکی از ایالت ها دریافت کرده باشد.
 • بسته به هزینه مد نظر جهت سرمایه گذاری می توان ایالت را انتخاب کرد.
 • هر زمان که شروط بالا را اجرا کردید، می‌توانید برای دریافت ویزای ۸۸۸ استرالیا اقدام کنید.

شرایط شهرهای مختلف استرالیا برای سرمایه گذاری

شهرهای مختلف استرالیا معمولاً هرکدام الزامات مختص به خود را از سمت ادارۀ مهاجرت اعلام می ‌کنند. به عنوان مثال، یکی از الزامات خود را روی ۲۰۰,۰۰۰ دلار انتقال پول و ۳۰۰,۰۰۰ دلار فروش سالانه و داشتن دو کارمند گذاشته است. ممکن است در برخی از شهرها این الزامات کنی متفاوت تر باشند، مثلا الزامات را کمی بیش ‌تر کنند.

الزامات اداره مهاجرت استرالیا برای سرمایه گذاری ویکتوریا کویینزلند نیوساوث ولز استرالیای جنوبی استرالیای غربی
میزان پول انتقالی برای سرمایه‌گذاری در بیزینس (حداقل به دلار) ۴۰۰،۰۰۰ ۱،۵۰۰،۰۰ ۳۰۰،۰۰۰ ۲۰۰،۰۰۰ ۲۰۰،۰۰۰
میزان فروش در سال دوم بیزینس (دلار) ۳۰۰،۰۰۰ ۳۰۰،۰۰۰ ۳۰۰،۰۰۰ ۳۰۰،۰۰۰ ۳۰۰،۰۰۰
تعداد کارمند برای دوازده ماه ۲ کارمند ۲ کارمند ۲ کارمند ۲ کارمند
نمرۀ زبان آیلتس ۴.۵ در صورت نداشتن می توانید هزینه شرکت در کلاسهای آموزشی را پرداخت کنید ۴،۵ الزامیست ۴،۵ الزامیست ۴،۵ الزامیست ۴،۵ الزامیست ۴،۵ الزامیست

 

ظرفیت ایالتهای استرالیا برای ویزای سرمایه گذاری/کارافرینی (ساب کلاس ۱۸۸) در سال مهاجرتی ۲۰۲۲-۲۰۲۳ را در جدول زیر ملاحضه می نمایید:

نام ایالت ظرفیت  دعوتنامه
ACT ۳۰
NSW ۲۲۰۰
VIC ۱۷۵۰
QLD ۱۴۰۰
NT ۷۵
WA ۳۶۰
SA ۱۰۰۰
TAS ۴۵
مجموع ۶۸۶۰

 

هزینه اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری در استرالیا

یکی از اصلی ترین سوالات متقاضیان ویزای سرمایه گذای هزینه اخذ این ویزا است. سرمایه گذاری بسته به نوع کسب و کار، ایالت انتخابی مورد نظر و عوامل دیگر ممکن است متفاوت باشد، که در ادامه برخی از هزینه های مشترک که هر متقاضی ملزم به پرداخت آنها به دولت استرالیا است را توضیح می دهیم. اولین هزینه ای که پیش رو دارید هزینه وکیل مهاجرت است که برای آن مبلغ مشخصی وجود ندارد. دیگر هزینه های شما می تواند شامل ترجمه مدارک، ارزیابی دارایی ها و املاک و هزینه های که باید به صورت دلاری به اداره مهاجرت پرداخت کنید، که در جدول زیر به تعدادی از انها اشاره کرده ایم.

هزینه ویزا برای متقاضی اصلی ۶،۲۷۰ $
هزینه ویزا برای همسر وفرزندان بالا ۱۸ سال  ۳،۱۳۵ $
هزینه ویزا برای فرزندان زیر ۱۸ سال  ۱،۵۶۵ $

تغییر هزینه ی ویزای سرمایه گذاری استرالیا (از طریق کارافرینی) در سال مهاجرتی ۲۰۲۲-۲۰۲۱:

هزینه ویزا اپلیکیشن اداره مهاجرت برای متقاضی اصلی با مقداری افزایش نسبت به سال گذشته مبلغ ۶،۲۷۰ دلار تعیین شده است.

مبلغ ویزا اپلیکیشن همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال ۳،۱۳۵ دلار و برای فرزندان کمتز از ۱۸ سال ۱،۵۶۵ دلار میباشد.

The-cost-of-obtaining-an-investment-visa-in-Australia

امتیازاتی که داشتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا (ساب کلاس ۱۸۸) برای شما ایجاد می کند:

  • wp-content/uploads/2023/01
 • به صورت نامحدود در استرالیا اقامت داشته باشید
 • اسپانسر بستگان واجد شرایط خود جهت اقامت دائم شوید
 • در استرالیا مشغول به کار و تحصیل شوید
 • از سرویس مراقبت های پزشکی (مدیکر) استفاده کنید
 • درصورت داشتن شرایط لازم جهت شهروندی استرالیا اقدام کنید
 • تا پنج سال از تاریخ صدور ویزا به تعداد نامحدود به استرالیا وارد و از آن خارج شوید.

سیستم امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری در ا سترالیا

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا بایستی حداقل ۶۵ امتیاز از سیستم امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری کسب کنید. شما می توانید از طریق پر کردن فرم ارزیابی رایگان ویزای سرمایه گذاری و یا تماس با ما از امتیاز دقیق خود در سیستم امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری مطلع شوید. دولت استرالیا به منظور رونق شرایط اقتصادی استرالیا اقدام به جذب سرمایه گذاران و مدیران موفق می کند که طبق قوانین در سال ۲۰۲۲ برای ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی (ساب کلاس ۱۸۸) فرد متقاضی می بایست حداقل امتیاز ۶۵ را کسب کند. این امتیاز به فاکتورها و پارامترهای گوناگونی بستگی دارد که در ادامه به هر یک از این پارامترها پرداخته خواهد شد:

 1. سن فرد اصلی

فرد متقاضی می بایست زیر ۵۵ سال باشد البته موارد استثنا هم وجود دارد امتیازات سن برای فرد اصلی به شرح زیر است:

سن امتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال ۲۰ امتیاز
۲۵ تا ۳۲ سال ۳۰ امتیاز
۳۳ تا ۳۹ سال ۲۵ امتیاز
۴۰ تا ۴۴ سال ۲۰ امتیاز
۴۵ تا ۵۴ سال ۱۵ امتیاز
۵۵ سال و بیشتر ۰ امتیاز
 1. تحصیلات

داشتن مدرک تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا با این ویزا اجباری نیست ولی اگر دارای مدرک باشید امتیازات آن به صورت زیر محاسبه می شود:

مدرک امتیاز
دیپلم و زیر دیپلم ۰ امتیاز
لیسانس رشته های دیگر ۵ امتیاز
لیسانس رشته های علوم، تکنولوژی و بیزنس ۱۰ امتیاز
 1. مدرک زبان

دارا بودن مدرک زبان برای این ویزا اجباری نیست و می توان هزینه آن را پرداخت نمود ولی اگر فردی دارای مدارک معتبر همچون آیلتس، تافل، PTE و … باشد امتیازات آن به صورت زیر می باشد:

مدرک زبان امتیاز
آیلتس در هر مهارت ۵ یا معادل آن ۵ امتیاز
آیلتس در هر مهارت ۷ یا معادل آن ۱۰ امتیاز
 1. سابقه مدیریت بیزینس

افرادی که دارای کسب و کار که شامل جواز کسب، شرکت ثبت شده و پروانه مطب هستند امتیازات آن ها به شرح زیر هست:

سابقه امتیاز
۴ سال از ۵ سال اخیر ۱۰ امتیاز
۷ سال از ۸ سال اخیر ۱۵ امتیاز

 

 1. مجموع دارایی های فرد اصلی و همسر

دارایی های فرد متقاضی و همسرش که حداقل ۲ سال از تاریخ آن گذشته باشد با نرخ دلار دولتی استرالیا محاسبه می شود که امتیاز بندی آن به شرح زیر است :

دارایی امتیاز
حداقل ۱,۲۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۵ امتیاز
حداقل ۱,۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۱۵ امتیاز
حداقل ۲,۲۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۲۵ امتیاز
حداقل ۲,۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۳۵ امتیاز

 

 1. گردش مالی بیزینس فرد متقاضی

گردش مالی بیزینس فرد متقاضی ۲ سال از ۴ سال اخیر در نظر گرفته می شود که با احتساب نرخ دلار دولتی استرالیا محاسبه می شود و امتیازات آن به صورت زیر است :

گردش مالی امتیاز
حداقل ۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۵ امتیاز
حداقل ۱,۲۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۱۵ امتیاز
حداقل ۱,۷۵۰,۰۰۰ دلار استرالیا ۲۵ امتیاز
حداقل۲,۲۵۰,۰۰۰  دلار استرالیا ۳۵ امتیاز

 Australian-Investment-Entrepreneurship-Visa-Requirements

مدت زمان حدودی دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا

مدت ‌زمان دریافت ویزا برای سرمایه ‌گذاری در استرالیا حدود دو سال است. اگر بخواهیم این مدت زمان دو سال را بیشتر برایتان توضیح دهیم اینگونه است که، ابتدا حدود یک ماه برای آماده ‌سازی مدارک خود زمان نیاز خواهید داشت. سپس باید برای دریافت دعوت ‌نامه اقدام کنید که آن هم حدود یک ماه زمان نیاز خواهد داشت. بعد از دریافت دعوت‌ نامه، حدود یک سال تا یک سال و نیم برای دریافت ویزا باید صبر کنید. ممکن است این زمان با توجه به شرایط پرونده شما و امتیازاتی که دارید مقداری کم ‌یا زیاد شود که در کل از کنترل ما و شما خارج بوده و همه چیز به ادارۀ مهاجرت استرالیا بستگی دارد.

مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا

میزان سرمایه گذاری در استرالیا بستگی به ایالتی دارد که متقاضی قصد دارد کسب و کار جدیدش را در آن ایالت راه اندازی نماید. به طور کلی مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا از ۲۰۰ هزار دلار (استرالیای جنوبی – استرالیای غربی) تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار (بریزبین) متغیر خواهد بود، و این مبلغ در مقابل مبالغ درخواستی کشورهای دیگر بسیار پایین است و همچنین قرار نیست شما این مبلغ را در بدو ورود به استرالیا وارد کنید و می توانید این مبلغ را طی سه سال وارد نمایید.

آیا برای دریافت ویزای سرمایه­ گذاری الزامی به انتقال سرمایه است؟

همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم لازم نیست تا سرمایه ی خود را پیش از ورود به استرالیا انتقال دهید و این امر یکی از مهمترین مزایای این ویزای سرمایه گذاری می باشد. شما می توانید تا ۲ الی ۳ سال پس از دریافت ویزا سرمایه گذاری سرمایه خود را به یکی از حساب های بانکی در استرالیا که برایتان فعال می شود انتقال دهید.

اقامت دائم استرالیا ساب کلاس ۸۸۸: Business Innovation & Invetment Streem Subclass 888

این یک ویزای دائمی است که برای افرادی طراحی شده است که دارای ویزای موقت سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی هستند و الزامات آن ویزا را در جریانی که برای اولین بار در آن درخواست کرده اند برآورده کرده اند. با برآورده کردن شرایط زیر می توانید برای دریافت ویزای ۸۸۸ استرالیا اقدام کنید:

 • حداقل یک سال از پنج سال اقامت در استرالیا را گذرانده باشید.
 • باید اثبات شود کسب و کار کامل توسط شخص متقاصی مدیریت شده باشد.
 • باید حداقل ۳۰۰ هزار دلار استرالیا گردش مالی سالیانه ( فروش ) داشته باشد.
 • در هنگام درخواست برای ویزای ۸۸۸، دارا بودن حداقل دو شرط از سه شرط زیر الزامی است: داشتن حداقل ۲۰۰ هزار دلار ارزش خالص در بیزنس داشتن حداقل ۶۰۰ هزار دلار ارزش دارایی شخصی و بیزنس استخدام حداقل دو نفر شهروند استرالیا یا نیوزیلند و یا فرد دارای اقامت دائم استرالیا.
 • باری اخذ این ویزا در مالکیت بیزنس حداقل یکی از دو شرط زیر را داشته باشد: اگر گردش مالی کسب و کار از ۴۰۰ هزار دلار کمتر باشد، باید صاحب حداقل ۵۱ درصد سهام باشد اگر گردش مالی کسب و کار از ۴۰۰ هزار دلار بیشتر باشد، باید صاحب حداقل ۳۰ درصد سهام باشد

آیا میتوان با سرمایه گذاری در بورس ویزای سرمایه گذاری دریافت کرد؟

کشور استرالیا برنامه های مختلف و متنوعی را برای مهاجرت به این کشور ارائه می دهد، اما در جواب این سوال که آیا می شود از طریق سرمایه گذاری در بورس ویزا دریافت کرد باید گفت بله. اما این روش یک روش سرمایه گذاری با مبلغ ۱.۵ میلیون دلار است که به دلیل زیاد بودن سرمایه اولیه متقاضیان زیادی ندارد.

پردرآمد ترین مشاغل استرالیا

لیستی از پر درامد مشاغل در استرالیا به شرح زیر می باشد:

 1. معدن: بهترین شغل پردرآمد استرالیا بوده و دارای میانگین حداقل حقوق ۱۲۱ هزار دلار و حداکثر ۱۵۵ هزار دلار است.
 2. مهندسی: میانگین حداقل حقوق یک مهندس حدود ۱۰۱ هزار دلار است و حداکثر حقوقی که او می تواند بدست آورد حدود ۱۳۰ هزار دلار می باشد.
 3. مدیریت مهندسی: میانگین حداقل حقوق این شغل برابر ۱۵۷ هزار دلار و حداکثر حقوقی که او می تواند کسب کند برابر ۲۱۰ هزار دلار است.
 4. پزشکی و درمانی: میانگین حداقل حقوق این شغل ۱۶۰ هزار دلار و حداکثر حقوقی که او می تواند بدست آورد ۲۰۰ هزار دلار می باشد.
 5. اکتشاف نفت و گاز: این شغل به دو بخش تقسیم میشود: الف) بر طبق مطالعات به عمل آمده متوسط حقوق دریافتی این مشاغل حدود ۱۵۷ هزار دلار می باشد. ب) در صورتی که بتوانید مهارت خود را به کارشناس نفت و گاز به اثبات برسانید، میانگین حقوق شما به ۱۷۲ هزار دلار خواهد رسید.
 6. امورحقوقی: میانگین حداقل حقوق این شغل ۸۳ هزار دلار می باشد اما این میزان می تواند به ۱۱۰ هزار دلار نیز افزایش یابد.
 7. علم و تکنولوژی: این شغل، یک شغل دفتری بوده که میانگین حداقل حقوق آن ۸۳ هزار دلار می باشد اما این میزان می تواند به ۱۰۸ هزار دلار نیز افزایش یابد.
 8. مشاغل مالی: صاحبان بانک نیز به موجب نگهداری از پول های مردم ، مستحق دریافت میانگین حداقل حقوق ۷۳ هزار دلار در ماه هستند، اما اگر بتوانند کارامدی خود را ثابت نمایند، شاید به درآمد ۹۳ هزار دلاری نیز برسند.
 9. مدیریت معدن: میانگین حداقل حقوق این شغل چیزی در حدود ۱۷۴ هزار دلار بوده و می تواند به حدود ۲۱۰ هزار دلار نیز برسد.

Australias-highest-paying-jobs.[1]

ورشکستگی در استرالیا:

در کشور استرالیا هنگامی که یک شرکت توان مالی خود را در پرداخت هزینه هایش از دست بدهد در این حالت درخواست ورشکستگی ” liquidation ” خواهد داد. در این حالت افسر اداره مالیات طی یک ملاقات حضوری با روسای شرکت با ۳ مرتبه پرسش در خصوص اطمینان جهت اعلام ورشکستگی، این موضوع را بصورت رسمی صورت جلسه خواهد کرد.

پس از آن کلیه دارایی های شرکت محاسبه شده و جهت پرداخت هزینه ها زیر نظر اداره مالیات اقدام می گردد. در صورتی که میزان بدهی بیش از ارزش اموال باشد، طلبکاران اجازه طرح دعوی در دادگاه یا صحبت مستقیم با بدهکاران را نخواهند داشت. در صورت اعلام ورشکستگی تا ۷ سال امکان قرار گرفتن در راس یک شرکت وجود نخواهد داشت.

Bankruptcy-in-Australia.[1]

کلام آخر

در این مقاله تمامی نکات مربوط به سرمایه گذاری در استرالیا را خدمت شما همراهان عزیز توضیح دادیم و تمامی شرایط را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دادیم، اما خدمت رسانی ما به شما عزیزان به همین جا ختم نمی شود. وکلا و کارشناسان موسسه مهاجرتی یونیک ویزا تمام تلاش خود را برای پوشش همه ی نیازهای شما عزیزان خواهند کرد تا شما را به خلق یک تجربه عالی با یک مهاجرت فوق العاده برسانند.

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات