شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

مدارس استرالیا

متقاضیان مهاجرت به استرالیا که دارای فرزند می‌باشند، پیش از تصمیم گیری به مهاجرت به استرالیا، می‌بایست از آینده تحصیلی فرزندشان در استرالیا مطلع باشند.

مدارس استرالیا بسته به نوعشان، تامین کننده انواع نیازهای آموزشی و رفاهی برای شکوفایی استعدادهای کودکان و کمک به شکل گیری شخصیت حرفه‌ای ‌شان از کودکی تا فارغ التحصیلی از مدرسه می‌باشند و مهمترین هدف آنها آموزش عملی به دانش آموزان می‌باشد.

مقاطع تحصیلی در استرالیا

مدارس در استرالیا به پیش دبستانی، آمادگی (یا مهد کودک)، دبستان، دبیرستان و کالج تقسیم بندی می‌شوند. تحصیل در استرالیا از مقدماتی تا دبیرستان ۱۳ سال طول می‌کشد و فقط تفاوت‌های جزئی بین ایالت‌ها و مناطق مختلف دارد. تحصیل در مدارس استرالیا حداقل تا سن ۱۶ الی ۱۷ سالگی اجباری است و به موارد زیر تقسیم می‌شود:

 • مدرسه ابتدایی: به مدت هفت یا هشت سال اجرا می‌شود. از مهدکودک/آمادگی تا سال ۶ یا ۷ ادامه دارد.
 • راهنمایی: به مدت سه یا چهار سال، از سال ۷ تا ۱۰ یا ۸ تا ۱۰ اجرا می‌شود.
 • دبیرستان: به مدت دو سال، سال ۱۱ و ۱۲ اجرا می‌شود.

نکته: در برخی ایالتها این دسته بندی متفاوت است و راهنمایی به مدت دو سال یعنی سال ۷ و ۸، متوسطه به مدت دو سال یعنی سال ۹ و ۱۰، و دبیرستان به مدت دو سال یعنی سال ۱۱ و ۱۲ اجرا می شود.

انواع مدارس استرالیا

انواع مدارس شامل مدرسه دولتی، مدرسه غیردولتی (از جمله مدارس مذهبی مانند مدارس کاتولیک یا اسلامی) و مدرسه مبتنی بر فلسفه‌های آموزشی مانند مونته سوری و اشتاینر است. همه مدارس باید در اداره آموزش و پرورش ایالتی یا منطقه­ای ثبت شده باشند و از نظر زیرساخت و ثبت معلم مشمول الزامات دولتی هستند.

مدارس استرالیا بیش از اینکه دانش آموزان را آموزش دهند، آنها را برای زندگی آماده می‌کنند. مهارت‌های ارتباطی، انضباط شخصی، توسعه فردی و احترام به خود و همسالان در مدارس این کشور بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. مدارس برنامه درسی گسترده‌ای را در زمینه‌های یادگیری کلیدی ارائه می‌دهند، مانند؛ انگلیسی، ریاضیات، مطالعات اجتماعی و محیط زیست، علم، هنر، زبان‌های غیر انگلیسی (LOTE)، فناوری، بهداشت و تربیت بدنی. سیستم آموزشی کشور استرالیا به طور جدی به مزایای یک آموزش جامع از جمله؛ کار تیمی، ابراز وجود و توسعه فردی که خارج از کلاس اتفاق می‌افتد، اعتقاد دارند.

در استرالیا، دانش‌آموزان از یک محیط آموزشی متنوع لذت خواهند برد و به همان اندازه که آموزشی است توجه بسیار زیادی به توسعه فردی هر دانش‌آموز دارد و مهارت‌ها و کیفیت‌های مورد نیاز در دنیای در حال تغییر را توسعه می‌دهد.

استاندارد بالاتر یادگیری

مدارس استرالیا از بهترین مدارس جهان هستند. مزایای تحصیل در مدارس کشور استرالیا به شرح زیر است:

 • کلاس کوچک (حداکثر ۳۰ دانش آموز در یک کلاس)
 • معلمان آموزش دیده و واجد شرایط در دانشگاه و معلمان متخصص در زمینه‌های موضوعی.
 • امکانات با استاندارد بالا – از جمله سطح بالایی از فناوری، تمام مدارس دارای کامپیوتر و دسترسی به اینترنت.
 • برنامه‌های استعدادیابی (Gifted & Talented) برای یافتن و پرورش استعدادهای دانش­آموزانی که دارای هوش و استعداد بالایی هستند.
 • برنامه‌های دارای موفقیت بالا (High Achiever)، که دانشجویان برتر را برای مطالعه موضوعات در سطح دانشگاه برای دریافت اعتبار پیش‌بینی می‌کند.
 • برنامه های یادگیری انفرادی برای دانش آموزانی که نیاز به حمایت یادگیری اضافی دارند.
 • چارچوب‌های تضمین کیفیت که در آن مدارس باید استانداردهای لازم را رعایت کنند.
تولید رهبران فکری

برنامه درسی مدارس استرالیا دانش‌آموزان را برای آینده خود آماده می‌کند. هدف مدارس استرالیا این است که دانش‌آموزان را به افرادی مستقل و موفق، با اعتماد به نفس و خلاق، و شهروندان فعال و آگاه تبدیل کند، با این دیدگاه که همه مهارت‌ها، دانش و قابلیت‌ها را به آنها بدهیم تا در دنیای جهانی‌سازی شده رشد کنند. مدارس استرالیا از مهدکودک تا سال دوازدهم بر ایجاد عدالت برای هر دانش آموز و تلاش برای تعالی در همه زمینه‌های آموزشی تمرکز می‌کنند.

سبک های تدریس و روش های ارزشیابی

در مدارس کشور استرالیا روش‌های آموزشی مختلفی استفاده می‌شود، از جمله: یادگیری با هدایت معلم، پژوهش دانش‌آموز، پروژه‌ها و کارهای گروهی، ارائه‌های تصویری، آموزش الکترونیکی و کلاس‌های تعاملی. همچنین برای ارزیابی نتایج دانش آموزان از روش‌های مختلف ارزیابی استفاده می شود. که شامل پروژه‌های تحقیقاتی فردی، تکالیف گروهی، ارائه‌های شفاهی و بصری، استفاده از فناوری از جمله ارائه‌های پاورپوینت، پادکست یا وودکست و همچنین تست‌ها و تکالیف کلاسی سنتی‌تر باشد. در این میان برنامه‌های تست ملی و ایالتی از رعایت و حفظ استانداردها اطمینان حاصل می کنند.

مدارک تحصیلی

دانش آموزان پس از اتمام دوره متوسطه ۱۲ ساله در امتحانات پایانی شرکت کرده و گواهی رسمی صلاحیت دریافت می‌کنند. نام این گواهی در سیستم‌های آموزشی ایالتی استرالیا متفاوت است. اما صرف نظر از نام این گواهی، توسط تمام دانشگاه‌های استرالیا، موسسات آموزش عالی و آموزش حرفه ای و همچنین بسیاری از موسسات بین المللی به رسمیت شناخته شده است.

رفاه در مدارس استرالیا

تمام مدارس استرالیا یک ساختار رفاهی قوی برای اطمینان از حمایت مداوم هر دانش آموز ارائه می‌دهند. که شامل:

 • حضور هماهنگ کننده‌های بین المللی دانش آموزی در هر مدرسه
 • حضور یک تیم رفاه دانشجویی
 • حضور مشاوران مدرسه
 • حضور مشاوران شغلی برای کمک به دانش آموزان در برنامه ریزی و درخواست برای تحصیل پس از متوسطه
 • حضور کارکنان و برنامه‌های پشتیبانی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم
 • حضور دانشجویان محلی استرالیایی برای آموزش به دانش آموزان
 • سیستم Homestays برای اقامت دانش­آموزان: همه خانواده‌های میزبان باید توسط پلیس به طور کامل بررسی شده ‌باشند و تمام الزامات قانون حمایت از کودکان را برآورده کنند. همچنین خانه‌ها باید استانداردهای لازم را داشته باشند. دانش آموزان یک شماره تماس ۲۴ ساعته اضطراری دارند.

 

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به استرالیا، ویزای تحصیلی است. مدارس این کشور از کیفیت آموزشی و رفاهی بسیار بالایی برخوردار هستند و افراد می‌توانند شرایط تحصیل فرزندان خود را در مدارس استرالیا فراهم کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت دریافت ویزای تحصیلی و یا مشاوره در مورد تحصیل فرزندان خود در مدارس استرالیا با ما در تماس باشید.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات