شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

سرمایه گذاری در استرالیا برای پزشکان

مهاجرت به استرالیا طی چند سال اخیر با رشد چشمگیری مواجه بوده. این رشد چشمگیر در زمینه پزشکی و کادر درمان، بیشتر از هر زمینه دیگری قابل عیان بوده. واقعیت امر این است که، پزشکان به شدت در کشور استرالیا مورد تقاضا هستند. وجود همین نیاز، کافی است تا کشور استرالیا به فکر فراهم ساختن بسترهای مناسبی برای مهاجرت تمامی پزشکان از اقصی نقاط جهان و حتی پزشکان ایرانی بیافتد.

بدون شک، فرصتی که پزشکان با مهاجرت به استرالیا بدست می‌آورند، یک فرصت استثنایی خواهد بود. فرصتی که با پیشرفت کاری، دستیابی به یک زندگی ایده‌آل و… همراه می‌شود.

در این مطلب به بررسی شرایط مهاجرت به استرالیا برای پزشکان می پردازیم، آمار مرتبط با مهاجرت به استرالیا توسط پزشکان همواره روندی صعودی داشته است. پزشکان در استرالیا دارای امنیت شغلی عالی و درآمد بالا (بیش از کانادا و سایر کشورها) هستند.  چنانچه شما نیز پزشک یا دندانپزشک  هستید  و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید این مطلب را مطالعه نمایید.

ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

 

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار(به عنوان پزشک عمومی):

برای مهاجرت به استرالیا از این طریق باید اقدامات زیر انجام شود:

ثبت نام در سازمان AMC:

برای مهاجرت به استرالیا به عنوان پزشک عمومی پس از هر اقدامی باید مدارک علمی ارزیابی شوند. به این منظور باید ترجمه ی مدارک دانشگاهی (دانشنامه و ریز نمرات) برای AMC ارسال شده تا مراحل ارزیابی توسط آن مرکز انجام شود. ( AMC این کار را با مکاتبه با دانشگاه محل تحصیل انجام می دهد)

ثبت نام آزمون :

MCQ دومین مرحله برای مهاجرت به استرالیا ، به عنوان پزشک عمومی این است که  پس از ارزیابی و تایید مدارک علمی، با مراجعه به سایت AMC نسبت به رزرو آزمون اقدام کنید. این آزمون با هزینه حدود ۲۸۰۰ دلار استرالیا  در کشورهای اطراف ایران برگزار میگردد.ارائه

مدرک زبان:

سومین مرحله برای مهاجرت به استرالیابه عنوان پزشک عمومی این است که  مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهید.

*اخذ نمره حداقل ۷ در هر مهارت آزمون آیلتس آکادمیک  توسط متقاضی مهاجرت به استرالیا

یا

* کسب حداقل نمره ی B در هرمهارت آزمون OET توسط متقاضی مهاجرت به استرالیا

پیدا کردن Job Offer :

چهارمین مرحله برای مهاجرت به استرالیا به عنوان پزشک عمومی پیدا کردن کارفرما است.  با داشتن مدارک قبولی در MCQ، زبان و EICS Number* و حداقل سه سال سابقه ی کار ( بسته به ایالت این میزان از دو تا چهار سال متغییر است) بعنوان پزشک عمومی، واجد شرایط اولیه برای طبابت در استرالیا هستید. بدین ترتیب قادر خواهید بود به شکل مشروط و تحت نظارت مشغول به کار شوید اما ضروری است تا یک کارفرما پیدا کنید.

*تا سه ماه از آزمون MCQ با مراجعه به روابط بین الملل دانشگاه محل تحصیل می توانید تقاضای EICS Number را بنمایید.

 مهاجرت به استرالیا از طریق کارافرینی :

چنانچه پزشک یا دندانپزشک هستید و قصد مهاجرت به استرالیا دارید ولی شرایط اخذ ویزای کار را ندارید روش ساده تر مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری (زیر ساخه کارآفرینی) میباشد. برای اخذ این ویزا باید سن زیر ۵۵ سال داشته باشید و از زمان دریافت پروانه مطب بیش از دو سال گذشته باشد. همچنین از جدول امتیاز بندی این ویزا حداق ۶۵ امتیاز کسب کنید.

این ویزا در ابتدا ۴ سال و سه ماه اعتبار دارد و متقاضی در ۲۳ ماه اول ورود به استرالیا الزامی به انتقال سرمایه ندارد. پس از آن بسته به ایالتی که وارد آن شده است بین ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار دلار استرالیا در یک بیزینس سرمایه گذاری می کند یا بیزینس جدیدی خریداری می نماید.

روش‌های مهاجرت پزشکان به استرالیا

به طور کلی پزشکان به چهار روش مختلف می‌توانند به استرالیا مهاجرت کنند. این چهار روش به شرح زیر است.

  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به صورت عمومی (GMS)
  • مهاجرت از طریق ویزای گلوبال تلنت

ما در این مطلب شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مهاجرت پزشکان از طریق سرمایه گذاری

کشور استرالیا به دلیل داشتن اقتصاد قوی و توسعه یافته و همچنین نرخ بیکاری و نرخ تورم بسیار پایین هدف بسیاری از سرمایه گذاران در جهان است و ویزای سرمایه گذاری کشور استرالیا به عنوان محبوب‌ترین روش مهاجرتی برای پزشکان به شمار می‌آید. بیش از ۱۸ هزار شرکت خارجی در استرالیا مشغول به فعالیت هستند. استرالیا به دلیل سادگی راه اندازی کسب و کار در رتبه دوم در سطح جهان قرار دارد.

روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا طبق ساب ‌کلاس‌ ۱۸۸ انجام می‌شود. این ساب کلاس‌، روش‌ مرسوم برای سرمایه گذاری در استرالیا می باشد.

سرمایه گذاری پزشکان از طریق ساب کلاس ۱۸۸

پزشکان می‌توانند از طریق ساب کلاس ۱۸۸ اقدام به خرید یک بیزینس فعال و یا راه‌اندازی یک بزینس جدید نمایند. به همین دلیل ساب کلاس ۱۸۸ به ویزای کارآفرینی معروف است، چنانچه پزشک، دندانپزشک، داروساز و یا متخصصین علوم آزمایشگاه هستید و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، ساده­ترین روش مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری (زیر شاخه کارآفرینی) می‌باشد. برای اخذ این ویزا باید سن زیر ۵۵ سال داشته باشید و از زمان دریافت پروانه مطب بیش از دو سال گذشته باشد. برای این ویزا، علاوه بر پروانه فعالیت مطب پزشکی می‌توان برای دندانپزشکان، داروخانه‌ها، کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌های پزشکی نیز استفاده کرد.

همچنین باید از جدول امتیاز بندی این ویزا حداقل ۶۵ امتیاز کسب کنید.

این ویزا در ابتدا ۵ سال اعتبار دارد و متقاضی در ۲ سال اول ورود به استرالیا الزامی به انتقال سرمایه ندارد. پس از آن بسته به ایالتی که وارد آن شده است حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰ هزار دلار استرالیا در یک بیزینس سرمایه گذاری می کند یا یک کسب و کار موجود را به این ارزش خریداری می نماید.

ویزای استرالیا

زیر شاخه‌های دیگر ساب کلاس ۱۸۸ برای سرمایه گذاری به شرح زیر است.

  • ویزای سرمایه گذاری عادی: حداقل سرمایه مورد نیاز برای این ویزا یک و نیم میلیون دلار است.
  • ویزای سرمایه گذاری ویژه: جهت اخذ این ویزا مبلغ ۴ میلیون دلار را باید در کشور استرالیا سرمایه گذاری کنید.
  • ویزای سرمایه گذاری عمده: متقاضیان در این روش می‌بایست مبلغ ۱۵ میلیون دلار را در استرالیا سرمایه گذاری کنند.

 

سرمایه گذاری پزشکان از طریق ساب کلاس ۸۸۸

ویزای ساب کلاس ۸۸۸، ویزای دائمی ساب کلاس ۱۸۸ است به این صورت که پزشکان پس از راه اندازی بیزینس خود از طریق ساب کلاس ۱۸۸ و گذشت ۳ سال از آغاز کسب و کار خود، می‌توانند نسبت به دریافت ویزای ۸۸۸ دائم اقدام نمایند. با توجه به وجود ۴ زیرشاخه‌ برای ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس ۸۸۸، ضروری است که معیارها و الزامات زیرشاخه ویزای خاص خود را بررسی کنید که در لینک زیر به طور مفصل به آنها اشاره کردیم. 

جمع‌بندی

استرالیا یکی از رهبران فناوری‌های پزشکی در جهانی است. این کشور فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری را برای تحقیقات و حتی مشارکت در توسعه محصولات بیوتکنولوژی، داروسازی، دستگاه‌های پزشکی، داروهای استوایی و حوزه‌های سلامت دیجیتال را دارا است، به همین دلیل استرالیا مناسب‌ترین کشور برای سرمایه گذاری پزشکان است. پزشکان با حداقل مبلغ ۲۰۰ هزار دلار تا  ۲میلیون دلار می‌تواند با استفاده از ساب کلاس‌های ۱۸۸ و ۱۳۲ اقدام به مهاجرت به استرالیا نمایند.

همچنین از طریق فرم‌های ارزیابی، به صورت رایگان می‌توانید شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را برای خود ارزیابی کنید.

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات