شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

معادل سازی نمره از ielts به pte را خودت انجام بده (ویژه مهاجرت به استرالیا)

معادل سازی نمرات آیلتس به پی تی ای
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
نویسنده:

آیلتس یکی از شناخته‌شده‌ترین امتحانات برای تحصیل و مهاجرت در ایران است ولی در چند سال اخیر PTE که مخفف Pearson Test of English است به یکی از آزمون‌های مورد توجه ایرانیان بدل گشته‌است اعتبار مدرک pte کاملاً برای کشور استرالیا تایید شده است و همچنین می‌توانید با این آزمون از سیستم امتیازبندی ویزای کاری استرالیا، امتیاز دریافت نمایید.

در این مقاله تاثیر  و نحوه معادل سازی نمره از ielts به pte را برای مهاجرت به استرالیا بررسی خواهیم کرد.

نمره pte و آیلتس چه تاثیری در روند پذیرش مهاجران به استرالیا را دارند؟

به طور کلی داشتن مدرک زبان برای مهاجران بسیار ضروری است ولی این موضوع در مورد ویزاهای اسکیل ورکر اجباری است. همان‌طور که می‌دانید بنای سیستم اداره‌ی مهاجرت برای گزینش مهاجران براساس امتیازبندی است و نمره‌ی زبان هم به‌عنوان یکی از شاخص‌های نمره‌دهی در نظر گرفته می‌شود.

با توجه به اینکه از ۲۵ جولای سال ۲۰۲۳ دیگر آزمون تافل مورد قبول اداره مهاجرت نیست نگاه‌ها به سمت دو آزمون معتبر دیگر یعنی pte و آیلتس جلب شده‌است.

نکته تاثیر گذار در مورد هر دوی این آزمون‌ها این است که مهاجران می‌توانند حداکثر ۲۰ امتیاز در اداره‌ی مهاجرت از نمره‌ی زبان دریافت کنند که نمره بسیار بالایی است و به‌عنوان یکی از معیارهای اساسی پذیرش مهاجران در نظر گرفته می‌شود.

نمره آیلتس و پی تی ای چه تفاوتی در مهاجرت به استرالیا دارند؟

نکته مهم دیگر در این موضوع آن است که بالفرض اگر نمره آیلتس شما ۸ باشد باید در هر چهار مهارت(اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ) همین نمره را دریافت کنید و در صورتی که در یک مهارت نمره ۶.۵ داشته باشید، در نظر اداره مهاجرت به عنوان آیلتس ۶ در نظر گرفته می‌شود پس مهم است که متقاضیان مهاجرت بدانند که در هر ۴ مهارت یک نمره یکسان باید دریافت کنند تا امتیاز مربوطه گرفته شود.

ولی بدانید که از نظر اداره مهاجرت هیچ تفاوتی وجود ندارد که شما نمره PTE ارائه دهید یا آیلتس، مهم کسب نمره است.

نحوه معادل سازی نمرات زبان

برای معادل‌سازی نمره آیلتس و pte می‌توانید از جدول نمره دهی pte

استفاده کنید.

نمره PTE Academic نمرات آیلتس
۷۹ ۸.۰
۶۵ ۷.۰
۵۰ ۶.۰
۳۶ ۵.۰
۳۰ ۴.۵

 

به نمرات دقت کنید مثلاً اگر این سوال را داشته باشید که Pte ۵۰ معادل چند آیلتس است باید آن را ۶ در نظر بگیریم.

مقایسه آیلتس و pte برای مهاجرت به استرالیا

همان‌طور که گفتیم هردوی این نمرات برای اداره‌ی مهاجرت استرالیا قابل قبول هستند. اما pte نسبت به آیلتس مزیت‌هایی دارد، مثلاً pte به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود و استرس‌های معمول آزمون آیلتس را ندارد.

اما نقطه ضعف pte آن است که در ایران برگزار نمی‌شود و باید برای گرفتن مدرک آن راهی کشورهای همسایه شوید.

در نهایت این نظر شخصی متقاضیان است که بدانند با کدام منابع آزمون راحت‌تر هستند ولی بنا براساس تجربه می‌توانیم بگوییم که معمولاً افراد در pte نمرات بهتری کسب می‌کنند.

About زینب یزدانبخش

من زینب یزدان بخش هستم و ۴ سال است که در حوزه گردشگری و مهاجرت به دلیل علاقه شدید به این موضعات تولید محتوا میکنم و سعی دارم که اطلاعات درستی که در دست دارم را به دوستانی که من را دنبال میکنند برسانم

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران