شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

به روز رسانی ویزاهای مهارتی منطقه ای استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

در ادامه ی معرفی ویزاهای منطقه ای مهارتی جدید در ماه نوامبر،اداره ی مهاجرت استرالیا جزئیات بیشتری در مورد تاریخ اجرایی شدن ویزاهای ۴۹۱ و ۴۹۴ و ترتیبات انتقالی برای ۴۸۹ و ویزاهای RSMS را اعلام کرده است.

 

مهلت لاج پرونده:

به گفته ی اداره مهاجرت استرالیا، آخرین تاریخ برای دریافت دعوتنامه ی ویزای منطقه ای (موقت) سابکلاس۴۸۹ سپتامبر ۲۰۱۹ میباشد و آخرین تاریخ برای لاج پرونده ، ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ خواهد بود.

آخرین تاریخ برای لاجمنت سابکلاس ۱۸۷ منطقه ای و یا ویزا از طریق جریان ورود مستقیم نیز ۱۵ نوامبر خواهد بود.

متقاضیان ویزای سابکلاس ۱۸۶ (ENS) تحت تاثیر این تغییرات قرار نخواهند گرفت

 

تعریف نواحی منطقه

نواحی منطقه ای شامل هر جای خارج از سیدنی، ملبورن، بریزبن، گلد کست و پرت می باشد. اداره مهاجرت لیستی از کد پستی را برای کمک به متقاضیان برای تعیین اینکه آیا منطقه آنها در مناطق شهری فوق الذکر قرار دارد یا برای مهاجرت منطقه ای قابل قبول است، ارائه می دهد.

 

ویزای نیروی کار ماهر منطقه ای (ساب کلاس ۴۹۱- ویزای مشروط)

از تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ امکان ثبت درخواست EOI برای این ویزا وجود خواهد داشت و ایالات / مناطق قادر خواهند بود تا از این تاریخ، متقاضیان را دعوت نمایند.

این سابکلاس به این منظور طراحی شده است که به جای Subclass 489 ، با استفاده از هر دو مسیر اسپانسری فامیلی و یا ایالتی قابل پشتیبانی باشد. این ویزا به مدت ۵ سال معتبر خواهد بود و شرایط انطباقی همچون الزام برای تمام اعضای خانواده برای زندگی، کار و تحصیل تنها در منطقه مشخص وجود خواهد داشت و تمامی افراد می بایست هر گونه تغییر را ظرف ۱۴ روز به اداره مهاجرت گزارش نمایند. اداره مهاجرت همچنین می تواند از دارنده ویزا برای ارائه مدارک از فعالیت های خود و یا حضور در مصاحبه درخواست نماید. عدم پیروی از این شرایط می تواند منجر به لغو ویزا و / یا از دست رفتن شانس اقامت دائم شود.

 

ویزای مهارتی منطقه ای با اسپانسرشیپ کارفرما(سابکلاس ۴۹۴)

فرآیند ویزای Subclass 494  همچون ویزای TSS است، زیرا لازم است یک حامی تجاری (یا توافقنامه کار) وجود داشته باشد و نامزدی (نامینیشن) قبل از درخواست ویزا، تأیید یا ارائه شود.

از ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹، کسب و کارهای با SBS موجود، قادر خواهند بود از این حمایت مالی فعلی برای نامزد کردن کارکنان و ارائه درخواست ویزا مربوط به زیر مجموعه ۴۹۴ استفاده کنند.

برنامه های نامزدی باید حاوی شواهدی باشد که تست بازار کار انجام شده است، و همچنین توصیه نامه از یک فرد صاحب نظر با صلاحیت منطقه ای که نشان می دهد نرخ بازار برای آن منطقه قابل قبول است. متقاضیان باید کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشند و در زمان تقاضا ارزیابی مهارتی موفقی داشته باشند.

پس از اعطای ویزا، ویزا به مدت ۵ سال با شرایط مشابه شرایط منطقه ای به عنوان ویزای ۴۹۱ معتبر خواهد بود. دارندگان نیز واجد شرایط Medicare می باشند بنابراین بیمه درمانی خصوصی لازم نیست.

دارنده ویزا شرایط شغلی شبیه به ویزا TSS را خواهد داشت و تنها قادر به کار با کارفرمایی خواهد بود که وی را انتخاب کرده است. اگر این کار متوقف شود، دارنده ۹۰ روز برای پیدا کردن یک حامی مالی جدید یا ترک استرالیا فرصت خواهد داشت.

 

مسیر اقامت دائم

مهاجران دارای ویزاهای سابکلاس ۴۹۱ یا ۴۹۴ باید در در نواحی منطقه ای حداقل ۳ سال اقامت داشته باشند تا بتوانند برای هر گونه ویزای مهارتی دیگری اقدام کنند. این شامل درخواست برای سایر ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ ، طرح نامزدی کارفرمایان و ویزای کسب و کار است. علاوه بر این، متقاضیان قادر به درخواست برای ویزای پارتنر از خارج از کشور تا زمانی که شرایط اقامت ۳ ساله برآورده شود، نخواهند بود.

برای واجد شرایط بودن ویزای اقامت دائم ۱۹۱ ( منطقه ای)، متقاضیان باید ۳ سال در آن منطقه اقامت داشته باشند و همچنین باید مدارکی داشته باشند که اثبات کند وی حداقل درآمد همراه با مالیات را برای سه سال به عنوان صاحب یک ویزای موقت منطقه ای ( مقدار تأیید شده) داشته است.

 

توصیه های ما:

 

مهاجرانی که مایل به درخواست ویزای Subclass 489 هستند، باید اطمینان حاصل کنند که آنها قادر به ارائه EOI در اسرع وقت هستند، زیرا تنها ۲ ماه برای طی فرایند ویزای آنها باقی مانده است (دعوت نامه ها باید تا تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ صادر شود). برای این کار متقاضی میبایست اسسمنت خود را دریافت کرده باشد و مدرک زبان انگلیسی با نمره مورد نیاز را اخذ نموده باشد.بسیاری از ارزیابی ها و پروسه نامینیشن، نیازمند زمان زیادی هستند، بنابراین برای بررسی اینکه آیا مهلت ۱۰ سپتامبر در رابطه با کیس آنها واقع گرایانه است یا نه می بایست دقیق تر بررسی نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید: ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران