شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

نگاهی به استراتژی آینده اداره مهاجرت استرالیا

استراتژی جدید اداره مهاجرت استرالیا
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
نویسنده:

مهاجرت در داستان ملی استرالیا نقش اساسی دارد و در زمان تغییر، مهاجرت به استرالیا کمک کرده است تا با چالش‌های ملی مقابله کند و دوره‌های طولانی رفاه و امنیت ایجاد کند. مهاجرت می‌تواند یک‌بار دیگر نقش مهمی برای استرالیا در استفاده از فرصت‌های دهه‌های آینده داشته باشد. سیستم فعلی مهاجرت دارای مشکلات اساسی است. اولین بررسی جامع سیستم مهاجرت در سال ۲۰۲۳ نشان داد که “فقدان شفافیت در مورد آنچه استرالیا در تلاش است از طریق مهاجرت به دست آورد“، در قلب مشکلات سیستم است.

مهاجرت می‌بایست به نفع کشور استرالیا باشد و به رویارویی با چالش‌ها کمک نماید. با برنامه‌ریزی بهتر در سیستم مهاجرت و ظرفیت پذیرش مهاجر میتوان مهارت‌های مورد نیاز کشور استرالیا را در جایی که به آنها نیاز است به دست آورد.

اگر کارگر هستید، چه استرالیایی و چه مهاجر، این استراتژی به معنای حمایت قوی‌تر از دستمزد و شرایط شماست. برای کسب‌وکارها، این به معنای کسب مهارت‌هایی است که برای رشد و بهره‌وری بیشتر نیاز دارید، به‌ویژه در زمینه‌های حیاتی مانند بهداشت. برای همه استرالیایی‌ها، این به معنای یک سیستم مهاجرت با برنامه‌ریزی بهتر است که هدف آن تقویت جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کنند و استانداردهای زندگی را بهبود می‌بخشد.

این استراتژی استرالیا را در مسیری قرار می‌دهد که بااطمینان با چالش‌های آینده مقابله کند و کشوری مرفه‌تر برای ساکنان آن باشد.

پنج هدف اصلی برای تحقق این چشم انداز

 • بالا بردن استانداردهای زندگی برای استرالیایی‌ها از طریق افزایش بهره‌وری، رفع کمبود مهارت‌ها و حمایت از صادرات
 • اطمینان از برقراری عدالت در محیط‌های کاری (در خصوص دستمزدها و …) و جلوگیری از استثمار نیروی کار مهاجر توسط برخی کارفرمایان
 • ایجاد جوامع استرالیایی قوی‌تر با برنامه‌ریزی بهتر برای پذیرش مهاجرت، و دادن فرصت به مهاجران برای سرمایه‌گذاری بابت زندگی در استرالیا از طریق اعطای اقامت دائم و تابعیت استرالیایی
 • تقویت روابط بین المللی از طریق ایجاد ارتباطات اقتصادی و اجتماعی قوی‌تر با منطقه و شرکای بین‌المللی
 • بهبود عملکرد سیستم از طریق افزایش سرعت و کارآمدی و عدالت برای مهاجران و کارفرمایان

هشت اقدام کلیدی در استراتژی مهاجرت

علاوه بر اقداماتی که دولت تا به امروز انجام داده است، ۸ اقدام کلیدی در استراتژی مهاجرت یک سیستم مهاجرتی مدیریت شده را ارائه می‌دهد و انتظار می‌رود تا سال مالی آینده به بازگشت مهاجرت به سطوح نزدیک به قبل از همه‌گیری کووید ۱۹ کمک کند. ۸ اقدام کلیدی عبارتند از:

۱)هدف قرار دادن ویزاهای موقت کاری برای رفع نیازهای مهارتی و افزایش آزادی عمل نیروی کار برای جا به جایی:

 • ایجاد ویزای جدید مهارت‌های مورد نیاز (Skills in Demand) با قابلیت جا‌به‌جایی نیروی کار ماهر در بازار کار (زمان‌بندی اجرا: اواخر سال ۲۰۲۴ )
 • ایجاد مسیر مهارت‌های تخصصی (Specialist Skills Pathway) برای به وجود آوردن نوآوری و شغل .این ویزا به منظور جذب ساده تر افراد بسیار ماهر در زمینه هایی مثل تکنولوژی یا انرژی‌های سبز خواهد بود. (زمان‌بندی اجرا: اواخر سال ۲۰۲۴ )
 • ایجاد مسیر مهارت‌های اصلی (Core Skills Pathway) برای رفع نیاز بازار کار به صورت هدفمند (زمان‌بندی اجرا: اواخر سال ۲۰۲۴ )
 • قوانین جدیدی در ویزا اعمال می‌شود که به نیروی کار امکان جا به جایی بیشتری در بازار کار می‌دهد تا به مقابله با استثمار کارگران و افزایش بهره‌وری کمک کند.

۲- تغییر در ویزاهای دائم برای مهاجرت نیروی کار برای ایجاد رفاه درازمدت (تغییر در امتیازبندی ویزاهای اسکیل و ایجاد ویزای جدید تلنت و نوآوری )

ویزاهای جدید استرالیا بر چه اساسی صادر می شوند

۳- تقویت یکپارچگی و کیفیت آموزش برای دانشجویان بین المللی در استرالیا:

 • افزایش نمره زبان انگلیسی مورد‌نیاز در ویزاهای تحصیلی برای بهبود کیفیت تجربه آموزشی دانشجویان در استرالیا و کاهش بهره‌کشی بالقوه در محل کار
 • بررسی دقیق‌تر و هدفمندتر درخواست‌های ویزای دانشجویی برای دانشجویان دارای پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی که به عنوان “دارای ریسک بالا” در اداره مهاجرت به شمار می‌روند.
 • تقویت و ساده‌سازی ویزای موقت فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های استرالیا
 • انجام اقداماتی برای حمایت از دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی برای تحقق بخشیدن به پتانسیل‌های ایشان.

۴- مقابله با استثمار کارگران و سوء استفاده از سیستم ویزا

 • ثبت عمومی اسپانسران/کارفرمایان تایید شده از سوی اداره مهاجرت استرالیا جهت نظارت بهتر
 • تقویت یکپارچگی در فرآیند درخواست اسپانسر تایید شده
 • بهبود نظارت‌ها از جمله سیستم مالیاتی کارفرما پس از ورود نیروی کار

۵- برنامه ریزی مهاجرت برای به دست آوردن مهارت‌های مناسب در مکان های مناسب

 • برنامه‌ریزی مهاجرت در یک افق بلندمدت، با همکاری بیشتر ایالت‌ها برای مدیریت بهتر پذیرش مهاجر

۶- متناسب سازی ویزاهای منطقه ای و برنامه Working Holiday Maker برای حمایت از مناطق رجینال استرالیا و نیروی کار شاغل در این مناطق

 • اولویت‌دهی به بررسی درخواست های ویزای مربوط به مناطق رجینال استرالیا

۷- افزایش روابط مردمی در منطقه : به عنوان مثال ایجاد مسیر مستقیم برای شهروندان نیوزیلند که بتوانند برای شهروندی استرالیا نیز اقدام نمایند

۸- ساده سازی سیستم مهاجرت برای مهاجران و کارفرمایان (به منظور داشتن تجربه خوب در این زمینه)

 • حذف ۲۰ ویزای غیر ضروری و تکراری برای ساده‌سازی سیستم ویزا.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران