شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

نکاتی برای دانشجویان بین المللی متقاضی اخذاقامت دائم استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

۱- دانستن چگونگی اثرات skillselect

جهت مهاجرت از طریق skillدر ابتدا باید از طریق سیستم skillselect دعوت نامه خود را دریافت نمایید.

در حال حاضر این سیستم در برخی مشاغل رقابتی تر میباشد و ۸ شغل در وجود دارد که تعداد متقاضیان بیش از ظرفیت این مشاغل میباشد.این بدان معناست که میزان امتیاز مورد نیاز یا مدت زمان انتظار جهت صدور دعوت نامه بیشتر خواهد شد.در صورتی که شغل شما در این لیست قرار داشته باشد حتی با ۶۰ امتیاز نیز امکان رد شدن پرونده شما وجود خواهد داشت.

۲- بالا بردن میزان امتیازتان

در رقابت میان مشاغل pro-rata ، ۶۰ امتیاز برای اخذ دعوت نامه کافی نخواهد بود.افزایش امتیازتان، شانس شما را برای اخذ دعوت نامه افزایش خواهد داد.از مهمترین راه ها برای افزایش امتیاز عبارتند از:

۱- بالا بردن امتیاز زبان انگلیسی

۲- تجربه کاری در استرالیا

۳- دریافت Nomination ایالتی

۴- مدرک تحصیلی بالاتر

۵- Professional Year (ترکیب یادگیری رسمی و تجربه کاری غیر رسمی برای دانش اموختگان فارغ التحصیل از استرالیا است.)

از دیگر راه ها عبارتند از:

۱- مهارت های همسر : اگر شما ازدواج کرده اید یا دارای de facto partner(زمانی که شما با شخصی زندگی میکنید اما ازدواجی صورت نگرفته) میباشید، امکان مشارکت همسرتان در کسب امتیاز وجود خواهد داشت . شرایط مورد نیاز: نمره ۶ از آیلتس کسب کرده باشند ، مرحله ارزیابی تخصص و مهارت را گذرانده و سن آنها بین ۱۸تا ۴۹ سال باشد.

۲- امتحان ترجمه ناتی : در صورتی که امتحان ترجمه ناتی را پاس کرده باشید، در این صورت ۵ امتیاز اضافی کسب خواهید کرد.

۳– بالا بردن میزان امتیاز زبان انگلیسی

زبان انگلیسی مهمترین عامل در امر مهاجرت از طریق تخصص و مهارت میباشد.شما میتوانید تا سقف ۲۰ امتیاز از این طریق کسب نمایید.این عامل باعث برتری شما نسبت به سایرین خواهد شد.

برخی از عوامل مهم در این زمینه عبارت است از:

–         طیف وسیعی از آزمون های زبان وجود دارد )IELS ، TOFEL و …)

–         این مدارک تا ۳ سال اعتبار خواهد داشت.

–         شما باید در هر مهارت حداقل امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید که این کار سخت تر از کسب امتیاز مورد نیاز به صورت میانگین خواهد بود.

–         موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی به درک مطلب بستگی دارد .

–         تعدادی از ادارات ارزیابی ، سطح بالاتری اززبان انگلیسی را در نظر دارند و یا تمامی آزمون های زبان را نخواهند پذیرفت.

۴– انتخاب شغل مناسب جهت ارزیابی تخصص و مهارت

هنگامی که پرونده شما لاج می شود، امکان تغییر شغل nominate شده وجود نخواهد داشت بدین ترتیب در انتخاب شغل مناسب دقت لازم را به عمل آوردید.

الزامات ارزیابی تخصص و مهارت: به شغل شما بستگی دارد.

رقابت SkillSelect : دریافت دعوت نامه SkillSelect برای تعدادی از مشاغل سخت تر از دیگر مشاغل خواهد بود.

Nomination ایالتی: هر ایالت لیست Nomination مخصوص به خود و معیار های خاص خود را دارد. انتخاب شغل مناسب میتواند طیف وسیعی از فرصت های Nomination ایالتی را در اختیار شما قرار دهد.

۵– دریافت اولین شغل حرفه ای در استرالیا

دریافت اولین تجربه کار حرفه ای در استرالیا نه تنها پرداخت حقوق ، بلکه طیف وسیعی از فرصت های مهاجرتی را در پی خواهد داشت.این موضوع شامل :

–         ویزای اسپانسری کارفرما – یک کارفرما میتواند برای دریافت ویزای موقت و دائم اسپانسر شما شود.

–         شما میتوانید تا سقف ۲۰ امتیاز از طریق کار در استرالیا کسب نمایید.

–         الزام شما جهت دریافت nominate برای بسیاری از ایالت ها، داشتن سابقه کار در استرالیا میباشد.

دریافت اولین تجربه کار حرفه ای در استرالیا میتواند چالش برانگیز باشد.برخی از نکات برای انجام این کار:

–         بهترین استفاده از فرصت ها

–         آشنایی با برخی مردم محلی – این موضوع شما را در معرض آداب و رسوم و نگرش محلی قرار داده و باعث تقویت زبان انگلیسی شما در استرالیا خواهد شد.

–         Professional Year برای رشته های حسابداری و مهندسین IT در دسترس خواهد بود که شامل کارآموزی نیز خواهد شد و در صورت موفقیت امکان دریافت پیشنهاد کاری وجود خواهد داشت.

۶- اشتیاق به تحصیل

به دلیل اینکه در هر شغل، تعداد محدودی از افراد اقامت دائم دریافت میکنند به این ترتیب بهتر است در مناطقی که میزان رقابت درآن کمتر است ، تحصیل کنید.

بسیاری از دانشجویان به دنبال دریافت اسپانسری کارفرما پس از اتمام تحصیلات خود میباشند. در صورتی که شما در زمینه ی مورد علاقه خود تحصیل نمایید، شانس بهتری برای دریافت پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما خواهید داشت.

۷- Nomination ایالتی

Nomination ایالتی طیف وسیعی از فرصت ها را در اختیار شما قرار خواهد داد.برای مثال:

Nomination ایالتی در SkillSelect به شما الویت خواهد داد- به محض به اتمام رسیدن Nomination، به سرعت دعوت نامه صادر خواهد شد.

Nomination ایالتی به شما ۱۰-۵ امتیاز اضافه خواهد داد.

طیف وسیعی از مشاغل قابل دسترس برای Nomination ایالتی وجود دارد.

هر ایالت و منطقه دارای لیست مشاغل و معیار های مختص به خود میباشد.آشنایی با آنها باعث میشود بهترین انتخاب را داشته باشید.

افرادی که به استرالیا نقل مکان کرده اند در صورت واجد شرایط بودن میتواند از مزایای ویزای منطقه ای بهره مند شودند که این ویزاها شامل:

– ویزای موقت ساب کلاس ۴۸۹: یک ویزای موقت ۴ ساله بوده که نیازمند دریافت اسپانسر خانوادگی یا Nomination ایالتی میباشد.برای دریافت اقامت دائم، شما باید به مدت دو سال در منطقه ای کم جمعیت از یک ایالت کارو زندگی کنید.

–  ویزای اسپانسر منطقه ای ساب کلاس ۱۸۷ : یک ویزای اسپانسری کارفرما بوده که به صورت دائم میباشد که لازمه آن، دریافت پیشنهاد کاری از سوی یک فرما میباشد اما معیارهای دیگری نیز راه را برای دریافت این ویزا هموارتر کرده است.

۸- مدرک تحصیلی بالاتر

شما میتوانید پس از اتمام اولین دوره تحصیلی خود با انجام مطالعات بیشتر ، شانس خود را برای مهاجرت افزایش دهید.به عنوان مثال:

–         تحصیل در مناطق کم جمعیت: در صورتی دوره تحصیلات آکادمیک شما پس از حداقل دو سال به اتمام برسد، در این صورت نه تنها ۵ امتیاز اضافه تر دریافت خواهید کرد بلکه شانس شما برای مهاجرت بسیار افزایش می یابد.

–         مقطع کارشناسی و یا بالاتر : بسیاری از مشاغل SOL در مرحله ارزیابی تخصص و مهارت، نیازمند مقطع کارشناسی و یا بالاتر میباشند.همچنین شما در مقطع کارشناسی، ۵ امتیاز اضافه تردریافت خواهید کرد و واجد شرایط اخذ ویزای Post Study Work ساب کلاس ۴۸۵ خواهید شد.

–         PhD و Masters by Research: امتیاز اضافه تربرای مقاطع PhD و Masters by Research در تخصص های STEM قابل دسترس خواهد بود. بسیاری از ایالت ها دید مثبتی نسبت به این مقاطع جهت Nomination ایالتی خواهند داشت.

۹-بهترین استفاده از ویزای موقت فارغ التحصیلان

بسیاری از دانشجویان زمان کافی جهت ارائه درخواست اقامت دائم بین تکمیل دوره تحصیلی و انقضای ویزای دانشجویی را نخواهند داشت.این ویزا برای آن دسته از افرادی که قصد تمدید اقامت خود در استرالیا را دارند، بهترین انتخاب میباشد.در صورتی که بهترین استفاده را از آن داشته باشید میتوانید اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل نمایید.تنها یک بار میتوانید از این ویزا استفاده نمایید.

Professional Year: ارزیابی Professional Year همراه با ارزیابی تخصص ومهارت انجام شده و برای مهاجرت از طریق تخصص ، دارای امتیاز میباشد و منجر به دریافت پیشنهاد کاری خواهد شد.

Skilled Work: از طریق این ویزا شما حق کار را به صورت تمام وقت خواهید داشت و شانس دریافت اسپانسری کارفرما و کسب امتیاز skill را خواهید داشت.

Move Interstate: الزام برخی از ایالت ها جهت حمایت از شما ارائه مدارکی دال بر زندگی، کار و تحصیل شما در ایالتی دیگر در گذشته میباشد.

توانایی زبان انگلیسی: شما این فرصت را خواهید داشت که با زندگی و کار در استرالیا توانایی خود را در زبان انگلیسی افزایش دهید.

۱۰-Bridging Visa

Bridging ویزا تا حدودی پیچیده میباشد و هر اشتباهی در آن ممکن است باعث اخراج شما از استرالیا شود.همچنین بر روی PR و Citizenship شما در استرالیا تاثیرگذار خواهد بود.

برخی از مشکلات رایج شامل:

–         لاج کردن EOI منجر به دریافت Bridging ویزا نخواهد شد.جهت دریافت Bridging ویزا در ابتدا باید دعوت نامه دریافت کرده و درخواست خود را برای General Skilled Migration ارائه دهید که ممکن است این پروسه چند ماه به طول انجامد.

–         در صورتی که قصد اقامت مجدد در استرالیا را دارید باید قبل از منقضی شدن ویزای دانشجوییتان درخواست خود را ارائه دهید.همچنین اگر برای اقامت دائم امادگی لازم را نداشته باشید، میتوانید از ویزای توریستی یا ویزای موقت فارغ التحصیلان استفاده نمایید.

–         تنها در صورتی میتوانید برای این ویزا اقدام نمایید که در خاک استرالیا حضور داشته باشید.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران