شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

اطلاعات منتشر شده در خصوص اولین راند صدور دعوتنامه سال ۲۰۱۸

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

اداره مهاجرت استرالیا آمار و اطلاعات مربوط به اولین دور صدور دعوتنامه برای ویزاهای تخصص و مهارت در سال مهاجرتی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ را منتشر نموده است. بر خلاف سال گذشته که دعوتنامه ها دوبار در ماه صادر میشدند از این پس دعوتنامه ساب کلاس ۱۸۹ و ۴۸۹ (با اسپانسر خانوادگی) فقط در یازدهم هر ماه صادر میگردند.

افزایش تعداد دعوتنامه ها:

خوشبختانه دعوتنامه های ساب کلاس ۱۸۹ با افزایشی ۴۰ درصدی روبه رو بوده است و تعداد آن از ۶۰۰ در سال گذشته به ۱۰۰۰ دعوتنامه در هر ماه افزایش یافته است.

کاهش امتیازات برای مشاغل غیر Pro-rata

امتیازات مورد نیاز جهت اقدام برای ساب کلاس ۱۸۹ (به استثنای مشاغل( pro-rata از ۷۵ امتیازی که در راند آخر سال گذشته شاهد آن بودیم به ۷۰ امتیاز تقلیل یافته است.

چنانچه شخصی فرم EOI را تکمیل نموده باشد و دارای ۷۰ امتیاز باشد (به استثنای مشاغل(pro-rata انتظار میرود که ظرف ۴ ماه دعوتنامه دریافت نماید.

ویزای ۴۸۹ با اسپانسر خانوادگی:

هیچ تغییری در این ویزا اعمال نشده است. برای صدور دعوتنامه بابت این ساب کلاس همچنان به ۸۰ امتیاز نیاز است و صدور دعوتنامه نیز در حدود ۱۰ ماه زمان میبرد.

مشاغل pro-rata

مشاغل pro-rata به مشاغلی گفته میشود که تعداد تقاضا برای آنها از ظرفیت در نظر گرفته شده توسط اداره مهاجرت، بیشتر است. بنابرین این مشاغل امتیازات بالاتری نسبت به سایر کدهای شغلی نیاز دارند.

در راند صدور دعوتنامه مورخ ۱۱ جولای ۲۰۱۸ امتیازات مشاغل pro-rataبدین شرح بوده است:

کد شغل

گروه شغلی

امتیاز

تاریخ تاثیر

۲۲۱۱

Accountants

۸۵

۶ Jul 2018

۲۲۱۲

Auditors, Company Secretaries & Corporate Treasurers

۸۰

۱۶ Feb 2018

۲۳۳۴

Electronics Engineer

۷۵

۱۶ Jun 2018

۲۳۳۵

Industrial, Mechanical and Production Engineers

۷۵

۱۹ Jun 2018

۲۳۳۹

Other Engineering Professionals

۸۰

۲۷ Jun 2018

۲۶۱۱

ICT Business and Systems Analysts

۸۰

۵ Jul 2018

۲۶۱۳

Software and Applications Programmers

۷۵

۱۱ Apr 2018

۲۶۳۱

Computer and Network Professionals

۷۵

۱۱ May 2018

اکثرمتقاضیان مشاغل pro-rata در کمتر از ۴ هفته موفق به اخذ دعوتنامه میشوند. ممکن است این امتیازات در راند بعدی تغییر نمایند.

افزایش حداقل امتیازات:

حداقل امتیازات مورد نیاز برای ویزاهای تخصص و مهارت در تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۸ از ۶۰ به ۶۵ افزایش یافت. بنابرین افرادی که امتازی پایین تر از ۶۵ داشته باشند واجد شرایط برای هیچ یک از ساب کلاس های ویزای تخصص و مهارت نخواهند بود.

اگر امتیازات متقاضیان به حد نصاب نرسد چه روش هایی وجود خواهد داشت؟

اسپانسرهای ایالتی و منطقه ای: استفاده از اسپانسرهای ایالتی گزینه مناسبی برای افزایش امتیازات آن دسته افرادی است که امتیازات آنها برای اقدام از طریق ساب کلاس ۱۸۹ کفایت نمیکند.

امکان انتخاب مشاغل بیشتر: متقاضیان ساب کلاس ۱۸۹ فقط با مشاغلی که در لیست MLTSSL وجود داشته باشند میتوانند اقدام نمایند در حالیکه اسپانسرهای ایالتی و منطقه ای برای مشاغل موجود در لیستهای MLTSSL, STSOL , ROL امکان اسپانسر شدن را دارا هستند.

امتیاز مورد نیاز ساب کلاس ۱۹۰ و ۴۸۹ (با اسپانسر منطقه ای) :

امتیاز مورد نیاز بیشتر ایالت ها و مناطق همچنان ۶۵ است این امتیاز با احتساب یکی از موارد ذیل است:

۵ امتیاز برای اسپانسر ایالتی

۱۰ امتیاز برای اسپانسر منطقه ای (نواحی کم جمعیت)

برخی ایالت ها مانند ویکتوریا و نیوساوت ولز دارای شرایط رقابتی تری هستند و برای برخی مشاغل در این دو ایالت ممکن است امتیاز بیش از ۶۵ مورد نیاز باشد.

سایر روش ها جهت افزایش امتیاز:

-افزایش سطح دانش زبان انگلیسی و کسب نمره بالاتر

– ارتقاء مدرک تحصیلی

-افزایش سوابق کاری

-شرکت در آزمون NAATI

– گذراندن دوره تخصصی در استرالیاProfessional Year

– امتیاز همسر

جهت کسب اطلاعات و بررسی شرایط خود جهت مهاجرت به استرالیا با مشاوران یونیک ویزا در تماس باسید:

۰۲۱۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

 

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران