شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

سالروز درگذشت «جیمز کوک» کاشف استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

۱۴ فوریه سالروز درگذشت «جیمز کوک» مکتشف و دریانورد انگلیسی است. او در ۱۴ فوریه سال ۱۷۷۹ میلادی درگذشت.«جیمز کوک» دریانورد و مکتشف بریتانیایی بود. او سه سفر اکتشافی مهم را فرماندهی کرد که در طی آنها، بسیاری از جزایر اصلی اقیانوس آرام مانند استرالیا، زلاندنو و هاوائی، شناسائی و نقشه‌برداری شدند. شجاعت کوک در اکتشاف مناطق پرخطر (مانند مدار جنوبگان و منطقه صخره‌های مرجانی بزرگ استرالیا)، توانایی در رهبری کردن افراد در شرایط دشوار و مهارت فراوان در فنون دریانوردی، مساحی و نقشه‌برداری او را در شمار موفق‌ترین کاشفان زمان خود قرار می‌دهد.
جیمز کوک در تاریخ ۲۷ اکتبر سال ۱۷۲۸ میلادی در مارتون، کلیولند نزدیک شهرک میدلزبورو از توابع یورکشایر متولد شد اما از کودکی با خانواده‌اش در گریت آیتون اقامت کرده بود. جیمز کوک کاشف ساحل شرقی استرالیا یکی از زیرک‌ترین دریانوردان و برجسته‌ترین منجمان انگلستان بود. وی در سال ۱۷۶۸ میلادی سفر خود را با کشتى «ایندور» آغاز کرد و به منظور رصد کردن سیاره ونوس (زهره) عازم «تاهیتی» شد. با این وجود جستجو و کاوش سواحل نیوزیلند و کشف سرزمین‌های عظیم جنوبی نیز در برنامه او به چشم می‌خورد.وی در مارس ۱۷۷۰ میلادی نیوزیلند را ترک کرد و پس از گذشت چند هفته برای نخستین بار موفق به رویت ساحل جنوب شرقی استرالیا شد. او پس از کشف این ساحل، نام «بوتانی بی» را به آن اختصاص داد و سپس به بررسی و تفحص دقیق نواحی شمالی آن پرداخت وسرانجام در جزیره «پوزیشن» واقع در «تورس استریت» سرتاسر این ساحل شرقی را تحت تصرف خود درآورده و آن را «نیو ساوث ولز» نامید.او در سفر بعدی خود ثابت کرد که بین نیوزیلند و آمریکای جنوبی هیچ قاره عظیمی وجود نداشته و بنابراین به این باور غلط پایان داد. او سرانجام در سال ۱۷۷۹ میلادی توسط بومیان هاوائی کشته شد.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران