شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

اعمال تغییرات موقت در برخی ویزاهای استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

در تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰ اداره مهاجرت استرالیا برای دارندگان و متقاضیان دریافت برخی از ویزاها که متاثر از محدودیت های ناشی از بیماری کرونا بوده اند، تغییراتی را اعلام نموده است.

این تغییرات به صورت موقتی بر برخی از الزامات ساب کلاسهای ۴۸۵، ۸۸۷، ۱۸۸ و۸۸۸ اعمال میگردد و برای فرادی است که درخواست ویزایشان بعد از تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰ ثبت شود.

تغییرات ساب کلاس ۴۸۵ (ویزای کار فارغ التحصیلان از دانشگاه های استرالیا):

فارغ التحصیلان از دانشگاه های استرالیا که به علت بسته بودن مرزها و ممنوعیت ورود به استرالیا در کشورهای دیگر هستند در حال حاضر مسیر مشخصی برای درخواست ویزای ۴۸۵ از خارج از استرالیا دارند.

متقاضیان این ویزا میتوانند ویزای خود را داخل یا خارج از استرالیا دریافت نمایند و اعتبار ویزایشان از تاریخ ورود به استرالیا خواهد بود نه از تاریخ صدور ویزا. متقاضیانی که قبل از تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰ درخواست ویزا داده اند و خارج از استرالیا هستند همچنان  قادر به اخذ ویزا خواهند بود.

به علاوه، اگر متقاضی بخشی از دوره زمانی ۱ فوریه ۲۰۲۰ تا ۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰ و یا کل آن را در خارج از استرالیا بوده باشد:

-از زمان اتمام تحصیل به مدت ۱۲ ماه فرصت اقدام برای ساب کلاس ۴۸۵ خواهد داشت

-نیازی به داشتن ویزای دانشجویی در شش ماه گذشته نخواهد داشت.

 

ساب کلاس ۸۸۷ (ویزای نیروی کار ماهر منطقه ای- اقامت دائم) :

مانند ساب کلاس ۴۸۵ در این ویزا نیز به متقاضیان اجازه داده خواهد شد که از خارج از استرالیا هم امکان اقدام داشته باشند و همچنین ویزایشان را نیز دریافت کنند. متقاضیانی که:

-درحال حاضر هر نوع ویزای قابل قبول مشروط دارند میتوانند از داخل یا خارج از استرالیا برای ساب کلاس ۸۸۷ اقدام نمایند.

– در گذشته هر نوع ویزای مشروط قابل قبول را داشته اند ولی در بازه زمانی اول فوریه ۲۰۲۰ به بعد منقضی شده است میتوانند از خارج استرالیا برای ساب کلاس ۸۸۷ اقدام کنند.

-در حال حاضر یا در گذشته هر نوع ویزای قابل قبول مشروط داشته اند/دارند و به علت بسته بودن مرزهای استرالیا در کشور دیگری هستند، یا در بازه زمانی اول فوریه ۲۰۲۰ به بعد از خارج استرالیا درخواست ویزا داده اند ، ۶ ماه از زمان صرف شده در خارج از استرالیا به عنوان بخشی از شرط اقامت ۲ ساله آنها محسوب میشود.

-همچنین شرط حداقل یک سال کار نیز برای افرادی که ویزای مشروط قابل قبول از تاریخ ۱ فوریه ۲۰۲۰ به بعد دریافت نموده اند به ۹ ماه تقلیل یافته است.

 

ساب کلاس ۸۸۸ (ویزای اقامت دائم سرمایه گذاری و نوآوری در کسب و کار/کارافرینی):

دارندگان ویزای ۱۸۸ (پیش نیاز دریافت ساب کلاس ۸۸۸) که اعتبار زمانی ویزای آنها از تاریخ اول فوریه ۲۰۲۰ به بعد به پایان رسیده است در حال حاضر میتوانند برای ساب کلاس ۸۸۸ اقدام نمایند. فرصت برای درخواست ویزای ۸۸۸ حداکثر تا سه ماه پس از تاریخی است که به عنوان تاریخ اتمام اعمال تغییرات موقت اعلام شود.

 

ساب کلاس ۱۸۸ (ویزای مشروط سرمایه گذاری و نوآوری در کسب و کار/کارافرینی)

دارندگان ویزای ۱۸۸ شاخه Business Innovation که قبل از جولای ۲۰۱۹ ویزای خود را دریافت نموده اند میتوانند برای ساب کلاس ۱۸۸ شاخه ی Business Innovation Extension اقدام نمایند. فرصت برای درخواست حداکثر تا سه ماه پس از تاریخی است که به عنوان تاریخ اتمام اعمال تغییرات موقت اعلام شود.

دارندگان ویزای ۱۸۸ شاخه ی Business Innovation Extensionکه قبل از جولای ۲۰۱۹ ویزای خود را دریافت نموده اند در حال حاضر میتوانند برای ویزای دوم Extension stream اقدام نمایند و فرصت برای درخواست حداکثر تا سه ماه پس از تاریخی است که به عنوان تاریخ اتمام اعمال تغییرات موقت اعلام شود.

 

در اینجا یک نمونه از سوالات منقاضیان در مورد ویزای موقت را عنوان می‌کنیم:

 سوال متقاضی مهاجرت به استرالیا: در صورت مهاجرت به استرالیا با ویزاهای موقت اگر صاحب فرزند شویم آیا او شهروند استرالیا خواهد بود؟

پاسخ مشاور: در صورت مهاجرت به استرالیا با ویزاهای موقت مانند ویزاهای تحصیلی، توریستی، برخی ویزاهای کاری و … اگر صاحب فرزند شوید او نیز مانند شما دارای اقامت موقت خواهد بود مگر آنکه آن فرزند ۱۰ سال در استرالیا بماند که در آن صورت شهروند خواهد شد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاوران یونیک ویزا در ارتباط باشید:

۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران