شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تغییر وتحولات اخیر در خصوص ویزای ۴۵۷در سال ۲۰۱۷

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

در ذیل میتوانید آخرین تغییرات در خصوص ویزای ۴۵۷  را ملاحضه نمایید:

لغو ویزای ۴۵۷

در دو صورت امکان لغو ویزاهای ۴۵۷ وجود خواهد داشت: ۱-فردی که با این ویزا مشغول به کار است کار خود را متوقف کرده باشد .

۲- فرد از طریق وابسته بودن به همسرش ویزا دریافت نموده باشد (همسر وی متقاضی اصلی یا Main Applicant بوده است) و از یکدیگر جدا شوند.

در صورتی که مورد دوم به اداره مهاجرت گزارش شود، با این شرایط همسر وابسته اطلاعیه ای مبنی بر لغو ویزای خود دریافت میکند. در مواردی،همسر وابسته دلایلی جهت جلوگیری از لغو ویزا ارائه داده و پرونده ی جدیدی را lodge میکند.

توقف اشتغال – کاهش ۳۰ روزه فرصت برای معرفی کارفرمای جدید

از نوامبر ۲۰۱۶ ویزای آن دسته از کارمندانی که بیش از ۶۰ روز از مدت زمان قطع اشتغالشان میگذرد، لغو شده است.

این بازه زمانی برای آن دسته از ویزا های ۴۵۷ است که پس از ۱۹ نوامبر ۲۰۱۶صادر شده است.

بازه زمانی جهت پیدا کردن کارفرما تا پیش از این تاریخ ۹۰ روز بود و این بدین معناست که در صورت قطع اشتغال، مدت زمان کمتری را برای پیدا کردن اسپانسر جدید خواهند داشت.دارندگان ویزای ۴۵۷ باید از عواقب قطع اشتغال خود بیش از ۶۰ روز آگاهی داشته باشند زیرا ویزای این دسته از افراد لغو خواهد شد.

تغییرات احتمالی در لیست CSOL

وزیر مهاجرت حمایت خود را نسبت به کاهش تعداد مشاغل مورد تایید برای ویزای ۴۵۷ نشان داد.به گفته ایشان ” این اتفاق به زودی می افتد ولی هنوز بازه زمانی دقیقی در نظر گرفته نشده است”

وزیر مهاجرت وظیفه بررسی لیست ۴۵۷ و گزارش مربوطه را بر عهده شورای مشورتی وزرای مهاجرت (Ministerial Advisory Council on Skilled Migration) قرار داد و از آنها خواست تا نیمه اول سال ۲۰۱۷ مراتب عمل را گزارش نمایند.

تغییرات این لیست تا اول جولای ۲۰۱۷ اعمال خواهد شد اما ممکن است هر زمان با یک قانون گذاری جدید نیز تغییر کند.

امکان افزایش حداقل حقوق برای ویزای ۴۵۷

TSMIT، حداقل دستمزدی است که باید به یک دارنده ویزای ۴۵۷ پرداخت شود.حداقل حقوق و دستمزد فعلی ۵۳،۹۰۰ $ است که این میزان از سال ۲۰۱۳ اعمال شده است.

طرح TSMIT در دسامبر ۲۰۱۵ توسط وزیر مهاجرت راه اندازی شد و در آپریل ۲۰۱۶ به دولت گزارش شد اما تاکنون هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص نظریه ها یا زمان اجرای آن در دست نیست.با این حال گزارش های اخیر از موسسه تحقیقات جمعیت استرالیا نشان می دهد که تعداد زیادی از کارمندان بخش IT پایین ترین نرخ ممکن از حقوق را دریافت میکنند ، که افزایش این مقدار برای بخش IT ضروری خواهد بود.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران