شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ساخت ماده نانویی ضد اشعه فضایی

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

گروهی از محققان دانشگاه ملی استرالیا به رهبری محسن رحمانی یک ماده نانویی جدید با ضخامت کم ساخته اند که می تواند مسافران فضایی را در برابر اشعه های خطرناک حفظ کند. لباس های فضانوردی و فضاپیما و تجهیزات مختلف همه لایه ضخیمی دارند تا افراد و اشیا را از اشعه های مادون قرمز و مافوق بنفش حمایت کنند. این درحالی است که ماده ساخت محققان دانشگاه ملی استرالیا بسیار نازک است.سطح این ماده از ذرات نانو پوشیده شده که می تواند طیف موج نورهای مادون قرمز و مافوق بنفش را منعکس کند. جالب آنکه لایه های متعدد این ماده می توانند به طور جداگانه اجازه عبور نور را بدهند. گرمادهی و سرمادهی سبب می شود خاصیت انعکاس دهی این ماده بیشتر یا کمتر شود.رحمانی دراین باره می گوید:  مهمترین عامل درباره این تحقیق آن است که با تغییر دمای ذرات نانو می توان ضریب شکست آنها را تغییر داد. این روند به انحراف در ویژگی های بصری ذرات نانو خواهد شد. با محاسبه این انحراف ها  در ویژگی های بصری می توان رزونانس ذرات نانو را طراحی کرد و ساخت. به این ترتیب ذرات رفتاری متفاوت خواهند داشت و به راحتی می توان نحوه تقابل آنها با نور را کنترل و با تو جه به نوع تقاضا طراحی کرد.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران