شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

استرالیا به دنبال ساخت بزرگراه برقی

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

اخیرا کشورهایی مانند بریتانیا و فرانسه اعلام کرده‌اند، در چند دهه آتی سوخت‌های فسیلی را کنار خواهند گذاشت. استرالیا نیز بتازگی با اعلام برنامه‌هایش برای ساخت یک ابر بزرگراه برقی از پیوستن خود به این جریان خبر داده است.این بزرگراه به طول ۲۰۰۰ کیلومتر که در ساحل شرقی کوئینزلند قرار خواهد داشت و با هزینه سه‌ میلیون دلاری (۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان) هم ساخته می‌شود، از بزرگ‌ترین بزرگراه‌هایی خواهد بود که عمدتا برای تردد خودروهای برقی ساخته می‌شود. ۱۸ ایستگاه شارژ سریع در این بزرگراه ساخته خواهد شد که هرکدام قادر است یک خودرو را در مدت نیم‌ساعت شارژ کند.این خبر را استیون مایلز، وزیر راه و محیط‌زیست استرالیا اعلام کرده است. این جاده از کنز آغاز شده، به شمال تا کولانگاتا و از آنجا به سوی غرب تا توومبا ادامه خواهد یافت. مایلز در بیانیه‌ای گفته: شاید این پروژه جاه‌طلبانه باشد، اما مایلیم تا افراد هر چه بیشتری را به استفاده از خودروهای الکتریکی ترغیب کنیم. ۱۸ شهر در مسیر این بزرگراه خواهند بود که مرز جنوبی کشور را به مرز شمالی آن متصل خواهند کرد.

پس از احداث کامل این جاده، به منظور تقویت انگیزه استفاده از خودروهای برقی، تا چند وقت ایستگاه‌های شارژ به رایگان در اختیار مردم خواهد بود. انرژی این ایستگاه‌ها نیز همگی از انرژی‌های قابل بازیافت تامین خواهد شد که با توجه به آفتاب همیشه تابان سرزمین استرالیا نباید مشکلی از این حیث پیش بیاید.

استرالیا در حال حاضر ایستگاه‌های شارژ الکتریکی زیادی دارد، اما کمتر نمونه‌ای است که مانند ایستگاه‌های این بزرگراه قابلیت شارژ سریع داشته باشد.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران