شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تحقیق مشترک دانشگاه تاسمانیای استرالیا و کالیفرنیای آمریکا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

گروهی از دانشمندان دانشگاه «تاسمانیا»ی استرالیا (University of Tasmania) و دانشگاه کالیفرنیا (University of California) واقع در ایالات متحده امریکا که توسط پروفسور «راس لارج» (Ross Large) رهبری می‌شدند، کشف کرده‌اند که افزایش حجم اکسیژن در اتمسفر زمین حدود ۲.۳ تا ۱.۸ میلیون سال قبل تاثیرات بی‌نظیری داشته است.در استرالیا برخی از غنی‌ترین ذخایر معدنی مانند ذخیره «بروکن هیل» (Broken Hill) که زینک، سرب و نقره دارد، ذخیره «المپیک دم» (Olympic Dam) که در خود مس و اورانیوم دارد، ذخیره «رنجر» (Ranger) شامل اورانیوم و «ام‌تی ایزا» (Mt Isa) که مس، زینک، سرب و نقره در دل خود دارد، پس از این رویداد تاریخ طبیعی شکل گرفته‌اند.پروفسور لارج و همکارانش ازطریق یک تکنولوژی که قدرت آنالیز ازطریق لیزر را دارد، توانسته‌اند میزان اکسیژن موجود در اتمسفر در دوره‌های مختلف تاریخی را بررسی کنند. این تیم تحقیقاتی با استفاده از تکنولوژی خود توانسته‌اند تغییرات شیمیایی ذخایر پیریت (طلای احمق‌ها) را که میلیاردها سال پیش در گل‌ولای کف دریاها ایجاد شده‌اند، مشخص کنند. تغییرات ثبت‌شده توسط تیم پروفسور لارج میزان بالا و پایین شدن اکسیژن در اتمسفر زمین در طول تاریخ را نشان می‌دهد. به این ترتیب مشخص شد که ذخایر غنی از آهن، طلا و نیکل زمانی تشکیل شده‌اند که میزان اکسیژن در اتمسفر زمین و در اقیانوس‌ها بسیار پایین بوده است. درمقابل وقتی میزان اکسیژن در اتمسفر بالا رفت، مقدار سولفات و نمک در آب‌های سطح زمین افزایش یافت و بنابراین این ذخایر به ذخایر غول‌پیکر مس، روی، نقره و اورانیوم تبدیل شدند.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران