شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تغییرات در خصوص افراد وابسته در ویزاها

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

همانگونه که مستحضرید در زمان اقدام برای اخذ ویزای استرالیا میتوانید برای تمامی اعضای خانواده درخواست داده و هنگامی که با صدور ویزا موافقت شد، تمامی اعضای خانواده نیز ویزا را دریافت خواهند کرد. از تاریخ ۱۹ نوامبر سال جاری این موضوع که کدام یک از اعضای خانواده میتوانند در کیس متقاضی اصلی قرار گیرند، دستخوش تغییراتی شده است.

همسر و فرزندان

تا پیش از ۱۹ نوامبر افراد وابسته به متقاضی اصلی (حتی اگر همسر یا فرزند وی نبودند) میتوانستند در کیس وی قرار بگیرند. به عنوان مثال در ویزای ۴۵۷ شخص میتوانست برای والدین وابسته نیز درخواست دهد اما از ۱۹ نوامبر این امکان وجود ندارد و تنها همسر و فرزندان مشمول دریافت ویزا خواهند بود.

حداکثر سن فرزندان

به صورت پیش فرض فرزندان زیر ۱۸ سال جزو اعضای خانواده محسوب میشوند. فرزندان بالای ۱۸ سال نیز در صورت اثبات وابستگی مالی به والدین (عدم اشتغال به کار تمام وقت یا تحصیل) مشمول درخواست ویزا خواهند شد.

از ۱۹ نوامبر, این قانون فقط شامل فرزندان زیر ۲۳ سال شده و تاثیر بسیاری روی درخواست های ویزایی که فرزندان بزرگسال دارند، خواهد گذاشت.

لازمه دریافت ویزای فرزندان بالای ۲۳ سال، نشان دادن عدم توانایی فرزند در کار کردن بوده و برای اثبات آن میتوان به مراکز سنجش سلامت مراجعه کرد.

اقدام برای ویزای بعدی/ تغییر ساب کلاس برای فرزندان بزرگسال:

معمولا افراد برای ویزای موقت اقدام نموده و سپس بعد از چند سال برای اقامت دائم در استرالیا اقدام می نمایند. برای تغییر ساب کلاس ویزا و تبدیل ویزای موقت به دائم نیز باید اثبات کرد فرزندان کماکان از لحاظ مالی به والدین وابسته میباشند.

از ۱۹ نوامبر هر کدام از اعضای خانواده که وابستگی مالی به والدین نداشته باشند نیز جزئی از اعضای خانواده محسوب شده و میتوانند برای ویزای بعدی اقدام نمایند. این موضوع فقط در مورد ویزاهای ذیل مصداق دارد:

-دارندگان ویزای ساب کلاس ۴۵۷ که برای ساب کلاس ۱۸۶ یا ۱۸۷اقدام نموده اند.

– دارندگان ویزای ساب کلاس ۴۵۷ که برای تمدید ویزای ۴۵۷ اقدام نموده اند.

– دارندگان ویزای ساب کلاس ۴۸۹ که برای ساب کلاس ۸۸۷ اقدام نموده اند.

– دارندگان ویزای ساب کلاس ۱۸۸ که برای ساب کلاس ۸۸۸ اقدام نموده اند.

– دارندگان ویزای ساب کلاس ۱۷۳ که برای ساب کلاس ۱۴۳ یا ۸۶۴اقدام نموده اند.

 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران