شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تغییرات ویزاهای استرالیا پس از انتخابات

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

انتخابات فدرال استرالیا تمام شده است و انتظار می رود که ائتلاف حزب لیبرال ملی برای سه سال آینده دولت را حفظ کند. تاکنون هیچ اطلاعیه رسمی درمورد تغییر وزیر مهاجرت وجود ندارد.

ویزای منطقه ای

دولت جدید ائتلافی حزب لیبرال ملی اطمینان داده است که ویزا ۴۹۱ نیذوی کار ماهر منطقه ای (مشروط) و سابکلاس ۴۹۴ مهارتی با اسپانسرشیپ کارفرما در ماه نوامبر ۲۰۱۹ آغاز شود. بنابراین فشار در اولویت دادن حرکت مهاجران به نواحی منطقه ای استرالیا همچنان در دستور کار این دولت باقی خواهد ماند.

 

موافقتنامه های مهاجرت به مناطق تعیین شده(طرح داما)

طرحهای دامای مشابه بیشتری در دست اجرا هستند تا نیاز مناطق استرالیا برای دسترسی به کارکنان ماهر و نیمه ماهر خارج از کشور و کمک به کسب و کار در این مناطق برآورده شوند. انعطاف پذیری بیشتری در موافقتنامه هایDAMA در مقایسه با روش اسپانسرشیپ کسب و کار استاندارد وجود دارد که می توان به مواردی همچون دسترسی به طیف وسیعی از مشاغل، امتیازات معوقه حقوق بازنشستگی و سن قانونی برای اقامت دائم اشاره نمود.

اتاق بازرگانی کرنز در کوئینزلند شمالی در حال مذاکره بدین منظور است و احتمالا در ماه های آینده DAMA جدید را اعلام خواهد کرد.

استرالیا جنوبی نیز با همکاری وزارت امور داخلی وارد دو طرح داما شده است که انتظار می رود در تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۱۹ به اجرا درآید:

  1. – این طرح DAMA با پوشش کامل ایالت استرالیای جنوبی، کارفرمایان را در زمینه های فعالیت های کشاورزی، مراقبت های بهداشتی و سلامت و نگهداری از سالمندان، مهمان پذیری و گردشگری، استخراج معادن و ساخت و ساز، با توانایی دسترسی و حفظ نیروی کار ماهر، یاری می رساند.

 

رد شدن معرفی نامه های ۴۵۷ و ۴۸۲(TSS)

اطلاعات جالب توجه ای تحت عنوان قانون آزادی اطلاعات منتشر شده است، که نتایج معرفی نامه های سابکلاس های ۴۵۷ یا ۴۸۲ برای درخواست های ارسالی بین ۱ نوامبر ۲۰۱۶ تا ۳۱ ژانویه ۲۰۱۹ را نشان می دهد.

  • براساس این گزارش، تقریبا ۱۰ درصد از تمام معرفی نامه ها رد شده است و ۷ درصد دیگر حذف شدند.
  • مشاغل با احتمال رد شدن زیاد شامل مشاغل مدیریت خدمات مشتری (۴۷٪)، ماساژ درمانگر (۴۰٪) و مدیر وب (۳۲٪) بودند.
  • بیشترین تعداد درخواست های ناموفق در مشاغل مربوط به مهمان پذیری همچون مدیر رستوران یا کافه (۱۳۸۵ رد شده، ۶۹۸ لغو شده)، آشپزی (۱۲۹۶ رد شده ، ۷۸۸ لغو شده) و سرآشپز (۸۰۲ رد شده ، ۴۹۶ لغو شده) بوده است.

 

بازنگری در SAF استرالیا

داده های منتشر شده نشان می دهد که ممکن است تعداد زیادی از شرکت های استرالیا هزینه های جبران ناپذیر داشته باشند، زیرا اگر درخواست نامزدی رد شود، مبلغ SAF قابل بازگشت نیست. خوشبختانه، قانون صندوق مستقل مهارت های استرالیایی ها در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار می گیرد و احزاب مختلف از تغییرات مقررات بازپرداخت حمایت می کنند.

تحقیق سنا در خصوص ویزای کمبود نیروی ماهر

گزارش ارزیابی اثربخشی سیستم ویزای کمبود نیروی ماهر در حال حاضر در آوریل ۲۰۱۹ با تمرکز بر ظرفیت موقت سیستم ویزای ماهر برای مقابله با کمبود مهارت های واقعی منتشر شد. کمیته های حقوقی و قانون اساسی ،توصیه هایی از جمله موارد زیر ارائه نموده اند:

 

  • افزایش سرحد درآمد مهاجرت مهارتی موقت (TSMIT) به میزان حداقل ۶۲۰۰۰ دلاردر سال (توصیه ۲)
  • بازبینی و به روزرسانی سیاست های حوزه ی سلامت جهت اطمینان از اینکه در صورت عدم وجود هزینه خدمات بهداشتی و اجتماعی برای ایالت ها، متقاضیان ویزا موقت به دلایل پزشکی رد نمی شوند (توصیه نامه ۳)
  • شفافیت بیشتر در مدیریت دولتی فهرست مشاغل مهارتی، از جمله انتشار دلایل اضافه کردن و یا حذف مشاغل (توصیه ۴)
  • بررسی دقیق تر در مورد ارزیابی مهارت ها و صدور مجوز (توصیه ۵) و الزامات دقیق تر برای آزمایش بازار کار (توصیه ۸)

هیچ پاسخ رسمی از سوی دولت ارائه نشده است، بنابراین می بایست تا اجرایی شدن هر یک از توصیه های فوق منتظر ماند .

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران