شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

بودجه سال مالی ۲۰۱۹ ۲۰۲۰ استرالیا و تاثیر آن بر ویزاها

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

دولت استرالیا روز سه شنبه ۲ آوریل ۲۰۱۹ بودجه سال مالی ۲۰۱۹/۲۰۲۰ را ارائه کرد و طبق روال سابق تغییرات چشمگیری در ارتباط با مهاجرت در آن رخ داده است. تغییرات کلیدی رخ داده در بودجه سال آینده به شرح زیر است:

افزایش هزینه لاج پرونده

از ۱ جولای ۲۰۱۹، هزینه ویزا برای تمامی ویزاها به جز ویزاهای توریستی (ساب کلاس ۶۰۰) افزایش می یابد. افزایش ۵.۴ درصدی هزینه ویزا برای ویزاهای تخصص و مهارت تقریبا بیش از ۲۰۰ دلار برای متقاضی اصلی و برای ویزای تحصیلات تکمیلی ۸۰ دلار افزایش خواهد داشت. این در حالیست که ویزاهای پارتنر (نامزدی- ازدواج و…) افزایش ۳۸۶ دلاری خواهد داشت. هزینه های درخواست ویزا برای افراد ثانویه تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

 

کاهش تعداد ویزاها

حداکثر تعداد ویزا های موجود در سال کاری ۲۰۱۹/۲۰۲۰ به ۱۶۰،۰۰۰ عدد کاهش خواهد یافت، که مهمترین این کاهش ها در ویزای مهارتی مستقل و ویزای با اسپانسرشیپ کارفرما رخ داده است. این امر اقدامی مهم در جهت ایجاد ۲۳،۰۰۰ موقعیت شغلی در برنامه جدید ویزای منطقه ای اعلام شده برای ماه نوامبر ۲۰۱۹ است.

 

جذب مهاجران به مناطق کم جمعیت استرالیا

اداره ی مهاجرت قصد دارد سه ویزای جدید را با هدف جذب مهاجران به مناطق کم جمعیت استرالیا معرفی نماید. از ۱ نوامبر ۲۰۱۹، ویزای کارفرمای ناحیه ای موقت همراه با ویزای ناحیه ای دائمی که از نوامبر سال ۲۰۲۲ امکان پذیر خواهد گردید ، در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.( منظور از نواحی کم جمعیت تمام قسمت های استرالیا که خارج از بریزبن، گلد کوست ، سیدنی، ملبورن و پرت باشند. ) بنابراین مهاجرین می توانند مکان هایی مانند Queensland’s North coast and Toowoomba ، New South Wales’ Northern Rivers ، Central coast و Hunter Valley ، Geelong و منطقه Grampians در ویکتوریا و هر نقطه ای از استرالیا جنوبی، تاسمانی، و قلمرو شمالی را مد نظر داشته باشند.

 

خاتمه یافتن ویزای منطقه ای موجود

هنگامی که ویزای منطقه ای جدید به تصویب برسد، طرح ویزای مهاجرت دائمی منطقه ای با اسپانسرشیپ(سابکلاس ۱۸۷) و ویزای منطقه ای موقت ایالتی (سابکلاس ۴۸۹)، متوقف خواهد شد. افراد دارای ویزاهای موجود و برنامه های ارائه شده قبل از این تاریخ، تحت تاثیر قوانین جدید قرار نخواهند گرفت. این بدان معنی است که ویزاهای با سابکلاس های منطقه ای فعلی با سابکلاس های جدید منطقه ای جایگزین خواهند شد. تغییرات عمده پیش بینی شده این خواهد بود که نیاز به زندگی در منطقه ای که اسپانسر متفاضی می گردد، از ۲ سال به ۳ سال افزایش می یابد.

 

اقامت طولانی تر برای فارغ التحصیلان بین المللی

از سال ۲۰۲۱، دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را درمناطق کم جمعیت استرالیا تکمیل می کنند و با ویزای فارغ التحصیلی خود همچنان درآن منطقه باقی می مانند می توانند برای ویزای کار یک ساله (one-year post study work visa)اقدام نمایند.

بورس تحصیلی

بورس تحصیلی جدید برای دانشجویان بین المللی و داخلی برای تحصیل در مناطق کم جمعیت، در مقاطع تحصیلات عالی و همچنین مدارک تحصیلی حرفه ای امکان پذیر خواهد بود.

 

تغییرات امتیازات GSM

از ۱ نوامبر ۲۰۱۹، امتیازات مورد نیاز ویزای تخصص و مهارت تغییراتی خواهد داشت. در نتیجه این تغییرات قرار است به افرادی که همسر آنها صلاحیت زبان انگلیسی لازم را دارد اما نمیتواند الزامات دیگر را که برای ارائه ۵ امتیاز همسر مورد نیاز است را برآورده سازد امتیاز اضافه ای تعلق گیرد. متقاضیان مجرد از این تغییرات محروم نخواهند شد، زیرا که امتیازات اضافی دیگری برای آنان در تعریف خواهد شد، اما هنوزجزئیاتی در مورد چگونگی کسب این امتیازات اعلام نشده است .

 

کاهش درآمد SAF

بودجه امسال نشان داد که درآمد حاصله ازمالیات Skilling Australians Fund به دلیل تقاضای کمتر از انتظار برای ویزا های تحت حمایت کارفرمایان ، ۱۲۶ میلیون دلار کمتر از مقدار پیش بینی شده برای مدت چهار سال باقیمانده تا سال ۲۰۲۲-۲۳ است. با این حال، تعدادی از پروژه های زیربنایی بزرگ نیز در بودجه اعلام شده است که ممکن است مستلزم این باشد که کارفرمایان ،کارگران ماهر بیشتری را از خارج از کشور جذب نمایند.

چند توصیه به متقاضیان:

افراد علاقه مند به درخواست ویزای RSMS یا ۴۸۹ باید اطمینان حاصل کنند مدارک آنها تا پایان ماه اکتبر برای واجد شرایط بودن تحت قوانین کنونی لاج می گردد. هر فردی که به دنبال درخواست ویزا است، (در صورت امکان) سعی کند تا قبل از ۱ ژوئیه ۲۰۱۹ برای این که مشمول هزینه های جدید اعلام شده نشود، اقدام به لاج کردن پرونده خود کنند. افرادی که به دنبال تحصیل در استرالیا هستند ممکن است تمایل به تحصیل در نقاط کم جمعیت و استفاده از بورسیه را داشته باشند. لطفا توجه داشته باشید که در حال حاضر در مورد شرایط جدید ویزای منطقه ای و بورس تحصیلی اطلاعات بسیار کمی وجود دارد. بنابراین توصیه می گردد منتظر اطلاعات بیشتر از اداره ی مهاجرت استرالیا باشید.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران