شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

دسترسی دارندگان ویزاهای ناحیه ای به بیمه سلامت استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

طبق اعلام وزارت بهداشت استرالیا از این به بعد برای دارندگان ویزاهای اسپانسر منطقه ای بیمه سلامت صادر خواهد شد. ابم موضوع به این معناست که مهاجران جدید که دارای ویزا با ساب کلاس ۴۹۱ و ۴۹۴ هستند قادر خواهند بود برای بیمه سلامت استرالیا ( MEDICARE) در دوره اقامتشون در استرالیا اقدام کرده و از مزایای آن بهره ببرند.

در مقایسه با ویزاهای فعلی:

در قانون جدید ساب کلاس ۴۹۱ جایگزین ۴۸۹ خواهد شد. در ویزای ۴۸۹ متقاضیان از امکانات بیمه سلامت برخوردار نیستند، این یعنی این که متقاضیان مجبور به پرداخت هزینه های پزشکی خود هستند. با اعلامیه جدید وزارت بهداشت استرالیا، دارندگان ویزای ۴۹۱ هنگام مراجعه به پزشک و یا بیمارستان، بخشی یا همه ی هزینه هایشان توسط بیمه سلامت پوشش داده خواهد شد.

دارند گان ویزای ۴۸۲ فعلی، متقاضیان و خانواده هایشان (به جز افراد مقیم آن دسته از کشورهایی که همکاری دوجانبه در رابطه با بیمه سلامت با استرالیا دارند) ، باید توسط یکی از موسسات بیمه ای خصوصی با پرداخت هزینه زیاد در استرالیا خود را بیمه کنند. در ویزای ۴۹۴ اسپانسر ناحیه ای ، بدون توجه به کشور مبدا متقاضی، مهاجران به بیمه سلامت استرالیا دسترسی پیدا خواهند کرد. این موضوع نشانگر صرفه جویی در هزینه های بیمه ای و درمانی به مقدارقابل توجه می باشد.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات