شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای والدین

یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱

ویزای والدین مخصوص کسانی است که قصد دارند توسط یکی از فرزندان خود که مقیم* استرالیا میباشد ، مهاجرت کنند و مورد حمایت آنها قرار گیرند.این ویزا پر هزینه بوده و به دلیل ازدیاد متقاضیان روند آن به کندی پیش میرود.

ویزای والدین

*فرزندی که مقیم کشور استرالیا است,باید حداقل دو سال در کشور استرالیا اقامت داشته باشد.

برای اینکه والدین شما مشمول هریک از این ویزاها باشند حتما باید یکی از دوشرط زیر را داشته باشند:

۱- نیمی یا بیشتر از نیمی از فرزندان آنها در استرالیا زندگی کنند یعنی اگه مثلا چهارفرزند دارند ، حداقل دو تا از آنها مقیم استرالیا باشند .

۲- تعداد فرزندان مقیم استرالیا از تعداد فرزندان مقیم هر کشور دیگری بیشتر باشد.

ویزای والدین به دو دسته تقسیم میشود:

۱- ویزا همراه با کمک مالی (contributory): در این روش والدین نیاز به یک اسپانسر در استرالیا دارند که یکی از فرزندان می بایست این تعهد را قبول کند که بعد از اخذ اقامت استرالیا برای والدین، تا ۱۰ سال حق ادعای استفاده از حق بازنشستگی را از دولت استرالیا ندارند.

۲- ویزا بدون نیاز به کمک مالی (non-contributory) : در این روش نیز مانند روش اول, والدین نیاز به یک اسپانسر دارند با این تفاوت که متقاضی تعهد دوساله برای عدم حق ادعای حق بازنشستگی از دولت استرالیا را می پذیرد.

ویزای والدین از لحاظ شرایط سنی به دو دسته تقیسم میگردد:

ویزای والدین مسن (Aged Parent Visas): این ویزاها مختص والدین با سن بالای ۶۵سال میباشند و مزیّت اصلی آنها، امکان دادن درخواست ویزا در داخل استرالیا میباشد.

ویزای والدین (Parent Visas): این گروه ویزا متعلق به والدین با سنین مختلف میباشد.

متقاضی این ویزا می بایست دارای سلامتی کامل باشد و مراحل آزمایشات پزشکی را با موفقیت بگذراند. همچنین متقاضی از مزایای بیمه درمانی عمومی (Medicare) بهره مند خواهد شد.

متقاضیان ابتدا مشمول ساب کلاس ۱۷۳ خواهند بود که ویزای موقت دو ساله میباسد و بعد از دو سال اقامت در استرالیا و پیش از اتمام ویزای موقت می توانید جهت دریافت اقامت دائم (ساب کلاس ۱۴۳) اقدام نمایید.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات