شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تغییرات مربوط به مهاجرت در لایحه بودجه استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

لایحه بودجه عمومی استرالیا در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ شب گذشته ابلاغ شد. تغییرات تاثیرگذار در حوزه مهاجرت در این لایحه عبارت اند از:

  • پرداخت هزینه کارآموزی نیرو های داخلی برای کارفرمایانی که اسپانسر یک نیروی کار خارجی برای ویزا های دائم یا موقت می شوند
  • معرفی ویزای جدید اقامت موقت والدین با امکان اقدام از ماه نوامبر ۲۰۱۷
  • افزایش هزینه درخواست انواع ویزا (Application Fee)

۱-   هزینه کارآموزی نیرو های داخلی

از ماه مارچ ۲۰۱۸ و شروع صدور ویزای جدید کار موقت (TSS)، کارفرمایان بایستی هزینه ای به دولت استرالیا بپردازند که این هزینه مستقیما صرف آموزش و توانمند سازی نیروی کار داخلی استرالیا خواهد شد.

هزینه مورد نظر با توجه به گردش مالی کسب و کار تعیین خواهد شد. به شکلی که کسب و کار هایی که که گردش مالی شان بیش از ۱۰ میلیون دلار باشد بایستی هزینه ی بیشتری پرداخت کنند. این هزینه شامل ویزا های کار موقت (TSS) و ویزای اقامت دائم کاری (ENS) می شود.

هنوز مشخص نیست این هزینه به چه شکل دریافت خواهد شد. این احتمال وجود دارد که در مرحله صدور ویزا و یا در پایان سال مالی این هزینه از کسب و کار مورد نظر دریافت شود.

جدول هزینه ها بر اساس گردش مالی کسب و کار و نوع ویزا بر اساس جدول زیر خواهد بود:

کسب و کار بزرگ کسب و کار کوچک
$۱,۸۰۰ $۱,۲۰۰ TSS
$۵,۰۰۰ $۳,۰۰۰ ENS

همچنین جدول هزینه های اداره مهاجرت برای ویزای جدید کار موقت (TSS) اعلام شده است

وابسته (زیر ۱۸) وابسته (بالای ۱۸) متقاضی  
$۲۹۰ $۱,۱۵۰ $۱,۱۵۰ کار موقت ۲ ساله
$۶۰۰ $۲,۴۰۰ $۲,۴۰۰ کار موقت ۴ ساله

۲-   ویزای اقامت موقت والدین

این ویزای در ماه نوامبر ۲۰۱۷ معرفی خواهد شد. این ویزا به اسپانسر شدن یک فرزند با اقامت دائم یا تابعیت کشور استرالیا احتیاج خواهد داشت. احتمال زیادی هست که در این ویزا شرط تست تعادل خانواده مورد نیاز نباشد.

این ویزا در دو حالت ۳ ساله و ۵ ساله صادر خواهد شد. هزینه ی ویزای ۳ ساله ۵۰۰۰ دلار و هزینه ویزای ۵ ساله ۱۰۰۰۰ دلار خواهد بود. امکان تمدید این ویزا وجود دارد اما تمدید ویزا بایستی از خارج از استرالیا انجام شود. در مجموع تا ۱۰ سال اقامت با این ویزا امکان پذیر است.

والدینی که با این ویزا وارد استرالیا می شوند از بیمه درمانی رایگان برخوردار نخواهند بود و فرزندی که اسپانسر آنها شده است بایستی متعهد شود تمامی هزینه های پزشکی از جمله خدمات سالخوردگان را تامین خواهد کرد.

ظرفیت این ویزا در سال ۱۵۰۰۰ نفر خواهد بود. انتظار می رود زمان انتظار برای صدور این ویزا از ویزا های دائمی والدین بسیار کمتر باشد.

ویزا های فعلی والدین نیز همزمان با این ویزا قابل دریافت خواهد بود. دارندگان ویزای موقت والدین نمی توانند در داخل استرالیا برای ویزای اقامت دائم والدین اقدام کنند. ظرفیت های جدید و زمان انتظار ویزا های اقامت دائم والدین هنوز اعلام نشده است.

هنوز مشخص نیست که این تعداد جزو سقف برنامه مهاجرت استرالیا محسوب خواهد می شود یا ظرفیت جداگانه ای برای آن در نظر گرفته شده است. سقف برنامه مهاجرت استرالیا در سال جدید ۱۹۰۰۰۰ نفر اعلام شده است.

۳-   افزایش هزینه ویزا ها (Application Fee)

نرخ هزینه ویزا های مختلف هر سال با توجه به فاکتور هایی مانند تورم افزایش پیدا می کند. نرخ های جدید از ماه جولای ۲۰۱۷ قابل اجرا خواهد بود. برای اکثر ویزا ها این تغییر حدود ۲ درصد بوده است.

افزایش از اول جولای فعلی نوع ویزا
 ۱.۸% $۵۶۰ $۵۵۰ تحصیلی
 ۱.۹% $۳۶۷۰ $۳۶۰۰ تخصص و مهارت
 ۰.۵% $۷۰۰۰ $۶۹۶۵ ازدواج
 ۱.۹% $۱۰۸۰ $۱۰۶۰ ۴۵۷
 ۱.۹% $۳۶۷۰ $۳۶۰۰ ENS
 ۳.۷% $۱۴۰ $۱۳۵ توریستی
 ۲.۰% $۴۸۷۵ $۴۷۸۰ سرمایه گذاری

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران