شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

مهاجرت خانوادگی (خویشاوندی) به استرالیا

مهمترین نکته: برای مهاجرت به استرالیا با ویزاهای خانوادگی باید حداقل یکی از اعضای خانواده شما در استرالیا سکونت داشته باشد. این عضو میتواند پدر،مادر، خواهر،برادر، فرزند، همسر، و گاهی اوقات خویشاوندان  دورتر (مانند پسرعمو/پسر دایی) باشد.

برای مهاجرت خانوادگی به استرالیا از طریق ویزاهای زیر میتوانید اقدام کنید

۱- ویزاهای نامزدی و ازدواج

۲- ویزای والدین

۳- ویزای آخرین فرد بازمانده خانواده

۴- ویزای خویشاوند سالمند وابسته

 ویزاهای نامزدی و ازدواج

برای مهاجرت خانوادگی به استرالیا از طریق ازدواج، ساب‌کلاس زیر استفاده کنید:

  • ویزای نامزدی استرالیا (ساب کلاس ۳۰۰)

این ساب کلاس مختص افرادیست که در آینده نزدیک قصد ازدواج دارند و به شخصی تعلق می گیرد که با سیتیزن و یا فرد دارای اقامت دائم استرالیا نامزد کرده است. حداکثر تا ۹ ماه پس  از اخذ این ویزا زوج باید مراسم ازدواج خود را برگزار نمایند.

  • ویزای ۳۰۹ استرالیا

این ویزا به شخصی تعلق میگیرد که با تبعه و یا فرد دارای اقامت دائم استرالیا ازدواج کرده باشد. متقاضی مهاجرت به استرالیا با این ویزا، هنگام ارائه تقاضای خود میبایست خارج از استرالیا باشد. این ویزا مشروط است (معمولا ۲ ساله) و در صورتی که رابطه طرفین تا پایان زمان ویزای موقت همچنان پابرجا باشد، متقاضی میتواند برای ویزای دائم اقدام نماید.

  • ویزای ۸۲۰ استرالیا

این ویزا نیز مشابه ساب کلاس ۳۰۹ است با این تفاوت که متقاضی مهاجرت به استرالیا با این ویزا، هنگام ارائه تقاضای خود میبایست داخل خاک استرالیا باشد.

  • ویزای ۱۰۰ استرالیا

در صورتیکه متقاضی مهاجرت به استرالیا با ساب کلاس ۳۰۹ به این کشور وارد شود در صورتیکه شروط آن ویزا را رعایت نماید پس از اتمام مدت آن میتواند ساب کلاس ۱۰۰ را که ویزایی دائم است دریافت نماید.

  • ویزای ۸۰۱ استرالیا

در صورتیکه متقاضی مهاجرت به استرالیا با ساب کلاس ۸۲۰ به این کشور وارد شود در صورتیکه شروط آن ویزا را رعایت نماید پس از اتمام مدت آن میتواند ساب کلاس ۸۰۱ را که ویزایی دائم است دریافت نماید.

ویزای والدین جهت مهاجرت خانوادگی

مهاجرت با استرالیا با ویزای والدین برای افرادی که بیش از نصف فرزندانشان اقامت دائم استرالیا را دارا باشند یا شهروند این کشور باشند روش بسیار مناسبی است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین که ویزایی از نوع دائم است، به دو صورت میتواند انجام پذیرد:

  • نوع عادی با پرداخت هزینه معمول
  • نوع اولویت دار والدین با پرداخت هزینه بالا

مهاجرت والدین به استرالیا از طریق عادی توصیه نمیشود زیرا پروسه آن بسیار طولانی است و حتی ممکن است تا ۲۰ سال نیز زمان ببرد!

نوع اولویت‌دار پروسه‌ی کوتاه‌تری برای مهاجرت دارد (حدود ۳ سال) و با پرداخت حدود ۴۴ هزار دلار استرالیا برای هرکدام از والدین قابل انجام است.

نکته: دولت استرالیا جهت حصول  اطمینان از اینکه افرادی که با نوع اولویت دار این ویزا به استرالیا مهاجرت میکنند، توانایی تامین هزینه‌های روزمره خود را دارند،  مبلغی را به عنوان ضمانت از اسپانسرهای متقاضیان مهاجرت خویشاوندان دریافت میکند که این مبلغ پس از ۱۰ سال به آنها عودت داده میشود. این مبلغ برای متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا ۱۰ هزار دلار و برای همسر و هر یک از فرزندان وی ۴ هزار دلار استرالیا است.

ویزای آخرین فرد بازمانده خانواده

برای مهاجرت به استرالیا با ویزای آخرین  فرد بازمانده که از نوع دائم است، میبایست تمام اقوام نزدیک متقاضی مهاجرت به استرالیا  ساکن استرالیا بوده و دارای اقامت دائم این کشور باشند.

منظور از بستگان درجه اول پدر، مادر، پدر خوانده، مادر خوانده، برادر، خواهر، برادر خوانده، خواهر خوانده، فرزند و فرزند خوانده و همسر (در صورت تاهل)میباشد.

مدت زمان بررسی این ویزا بسیار طولانی است و چنانچه متقاضی امکان درخواست برای سایر ویزاها جهت مهاجرت به استرالیا را دارد پیشنهاد میشود از روش دیگری اقدام نماید.

ویزای خویشاوند سالمند وابسته

برای مهاجرت خانوادگی به استرالیا با ویزای خویشاوند سالمند وابسته میبایست سن بالاتر از ۶۵ سال داشته باشید و نیاز به حمایت مالی (از قبیل تامین محل زندگی، غذا و …) توسط خویشاوندان خود در استرالیا داشته باشید. متقاضی با این ویزا نباید همسر یا شریک زندگی داشته باشد.

مشاوره و ارزیابی رایگان

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات