شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای خویشاوندی استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا با ویزاهای خویشاوندی باید حداقل یکی از اعضای خانواده شما در استرالیا سکونت داشته باشد.این عضو میتواند پدر،مادر، خواهر،برادر، فرزند، نامزد/ همسر، و گاهی اوقات خویشاوندی  دورتر (مانند پسرعمو/پسر دایی) باشد.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق اقوام و خویشاوندان با ویزاهای زیر میتوانید اقدام کنید:

۱-ویزاهای نامزدی و ازدواج

۲-ویزاهای والدین

۳-ویزای آخرین فرد بازمانده خانواده

۴-ویزای خویشاوند سالمند وابسته

 ۱)ویزاهای نامزدی و ازدواج جهت مهاجرت به استرالیا:

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج ساب کلاس های مختلفی وجود داد که عبارتند از:

۱-۱)ساب کلاس ۳۰۰ (ویزای نامزدی ) جهت مهاجرت به استرالیا:

این ساب کلاس مختص افرادیست که در آینده نزدیک قصد ازدواج دارند و به شخصی تعلق می گیرد که با تبعه و یا فرد دارای اقامت دائم استرالیا نامزد کرده است. حداکثر تا ۹ ماه پس  از اخذ این ویزا زوج باید مراسم ازدواج خود را برگزار نمایند.

۲-۱)ساب کلاس ۳۰۹ (ویزای ازدواج-مشروط ) جهت مهاجرت به استرالیا:

این ویزا به شخصی تعلق می گیرد که با تبعه و یا فرد دارای اقامت دائم استرالیا ازدواج کرده باشد. متقاضی مهاجرت به استرالیا با این ویزا، هنگام ارائه تقاضای خود میبایست خارج از استرالیا باشد. این ویزا مشروط است (معمولا ۲ ساله)و  در صورتی که رابطه طرفین تا پایان زمان ویزای موقت همچنان پا بر جا باشد، متقاضی میتواند برای ویزای دائم اقدام نماید.

۳-۱)ساب کلاس ۸۲۰(ویزای ازدواج-مشروط ) جهت مهاجرت به استرالیا:

این ویزا نیز مشابه ساب کلاس ۳۰۹ است با این تفاوت که متقاضی مهاجرت به استرالیا با این ویزا، هنگام ارائه تقاضای خود میبایست داخل خاک استرالیا باشد.

۴-۱)ساب کلاس ۱۰۰ (ویزای ازدواج- دائم) جهت مهاجرت به استرالیا:

در صورتیکه متقاضی مهاجرت به استرالیا با ساب کلاس ۳۰۹ به این کشور وارد شود در صورتیکه شروط آن ویزا را رعایت نماید پس از اتمام مدت آن میتواند ساب کلاس ۱۰۰ را که ویزایی دائم است دریافت نماید.

۵-۱)ساب کلاس ۸۰۱(ویزای ازدواج- دائم) جهت مهاجرت به استرالیا:

در صورتیکه متقاضی مهاجرت به استرالیا با ساب کلاس ۸۲۰ به این کشور وارد شود در صورتیکه شروط آن ویزا را رعایت نماید پس از اتمام مدت آن میتواند ساب کلاس ۸۰۱ را که ویزایی دائم است دریافت نماید.

 

 

۲-ویزاهای والدین جهت مهاجرت به استرالیا:

 

مهاجرت با استرالیا با ویزای والدین برای افرادی که بیش از نصف فرزندانشان اقامت دائم استرالیا را دارا باشند یا شهروند این کشور باشند روش بسیار مناسبی است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین که ویزایی از نوع دائم است، به دو صورت میتواند انجام پذیرد:

  • نوع عادی با پرداخت هزینه
  • نوع اولویت دار والدین با پرداخت هزینه بالا

مهاجرت به استرالیا از طریق نوع عادی توصیه نمیشود زیرا پروسه آن بسیار طولانی ایت و حتی ممکن است تا ۲۰ سال نیز زمان ببرد!

نوع اولویت دار پروسه ای کوتاه تری برای مهاجرت به استرالیا دارد (حدود ۳ سال) و با پرداخت حدود ۴۴ هزار دلار استرالیا برای هرکدام از والدین قابل انجام است.

نکته: دولت استرالیا جهت حصول  اطمینان از اینکه افرادی که با نوع اولویت دار این ویزا به استرالیا مهاجرت میکنند ، توانایی تامین هزینه های روزمره خود را دارند،  مبلغی را به عنوان ضمانت از اسپانسرهای متقاضیان مهاجرت به استرالیا دریافت میکند که این مبلغ پس از ۱۰ سال به آنها عودت داده میشود. این مبلغ برای متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا ۱۰ هزار دلار و برای همسر و هریک از فرزندان وی ۴ هزار دلار استرالیا میباشد

 

۳- ویزای آخرین فرد بازمانده خانواده جهت مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا با ویزای آخرین  فرد بازمانده که از نوع دائم است، میبایست تمام اقوام نزدیک متقاضی مهاجرت به استرالیا  ساکن استرالیا بوده و دارای اقامت دائم این کشور باشند.

منظور از بستگان درجه اول پدر، مادر، پدر خوانده، مادر خوانده، برادر، خواهر ، برادر خوانده ، خواهر خوانده، فرزند و فرزند خوانده و همسر (در صورت تاهل)میباشد.

مدت زمان بررسی این ویزا بسیار طولانی است و چنانچه متقاضی امکان درخواست برای سایر ویزاها جهت مهاجرت به استرالیا را دارد پیشنهاد میشود از طرق دیگر اقدام نماید.

 

۴-ویزای خویشاوند سالمند وابسته جهت مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا با ویزای خویشاوند سالمند وابستهمیبایست سن بالاتر از ۶۵ سال داشته باشید و نیاز به حمایت مالی (از قبیل تامین محل زندگی، غذا و …) توسط خویشاوندان خود در استرالیا داشته باشید. متقاضی مهاجرت به استرالیا با این ویزا نباید همسر یا شریک زندگی داشته باشد.

 

در صورت نیاز به کسب اطلاعات در خصوص بهترین روش های مهاجرت به استرالیا با یونیک ویزا در تماس باشید.

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات