شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

ویزای OBS استرالیا

با ویزای OBS شما می‌توانید به‌عنوان نماینده شرکت خود، وارد استرالیا شوید و تا دو سال در آن اقامت کنید؛ کاری که می‌تواند راه را برای اقامت دائم باز کند. با یونیک ویزا همراه باشید.

مثل هر کشور دیگری، جهت درخواست برای بعضی از ویزاهای استرالیا به اسپانسر یا همان حامی نیاز داریم. بسته به نوع ویزا، این حامی می‌تواند عضوی از خانواده، یکی از بستگان یا کارفرمای ما باشد. دراین‌بین برای ویزای کاری به‌طورکلی دو نوع کارفرمای اسپانسر استاندارد (Standard Business Sponsor) یا SBS وجود دارد:

 • کارفرمای اسپانسر استرالیایی (Australian Business Sponsor) یا به‌اختصار ABS. یعنی آنکه اسپانسر یا حامی، شرکت یا مجموعه‌ای واقع در خاک استرالیا است.
 • کارفرمای اسپانسر خارجی (Overseas Business Sponsor) که اختصارا OBS نامیده می‌شود. همان‌طورکه مشخص است، در اینجا اسپانسر یک شرکت یا مجموعه در خارج از استرالیا است.

این دسته‌بندی به‌خاطر آن است که کسب‌وکارها، برحسب اینکه درون خاک استرالیا هستند یا بیرون از آن، برای آنکه ازنظر دولت این کشور یک SBS تلقی شوند باید معیارهای متفاوتی را برآورده کنند.

ویزای OBS چیست؟

 ویزای OBS نوعی ویزای موقت کار است که به ویزای «کمبود نیروی کار متخصص» (Temporary Skill Shortage) یا به‌اختصار TSS معروف است.

اگر شرکت یا کسب‌وکاری در ایران یا کشورهای دیگر دارید و می‌خواهید آن را به استرالیا گسترش بدهید یا منتقل کنید یا به‌عبارتی در این کشور شعبه یا نمایندگی بزنید، با ویزای OBS می‌توانید این کار را انجام بدهید. نکته اینجا است که شما، باآنکه ممکن است مدیر ارشد یا مالک شرکت باشید، به‌عنوان نیروی آن برای این ویزا درخواست می‌دهید و خود شرکت هم در نقش اسپانسر ظاهر می‌شود. به همین دلیل است که اصطلاح ویزای OBS را برای آن استفاده کرده‌ایم.

به این شکل می‌توانید مسیری سریع برای ورود به استرالیا پیدا کنید و در حالت معمول بین ۲ الی ۴ سال در آن اقامت داشته باشید و پس از آن بتوانید ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

شرایط اخذ ویزای OBS

شرایط دریافت ویزای OBS

برای دریافت ویزای OBS باید دو دسته شرط را برآورده کنید:

 • شروط لازم برای کسب‌وکار یا شرکت‌تان، به‌عنوان حامی
 • شروط موردنیاز برای شما که به‌عنوان مالک یا مدیر مجموعه، قصد سفر به استرالیا را دارید

ابتدا به سراغ شرایط شرکت می‌رویم. کسب‌وکارهای خارجی باید برای نهادهای تصمیم‌گیرنده در استرالیا اثبات کنند که تاسیس شدن آن‌ها مطابق قوانین کشوری بوده است که در آن فعالیت می‌کنند. درنتیجه اگر سیستم ثبت نشان تجاری در قوانین آن کشور وجود داشته باشد، انتظار می‌رود که کسب‌وکار مربوطه طبق آن قوانین و الزامات ثبت رسمی شده باشد. درغیراین‌صورت نحوه مالکیت و مدیریت آن مجموعه ازسوی دولت استرالیا «قانونی» تلقی نخواهد شد

علاوه‌بر این‌ها، لازم است که شرکت‌تان طرح توجیهی مناسبی برای گسترش دادن دامنه فعالیت خود به استرالیا داشته باشد.

به سراغ شرایط متقاضی ویزای OBS برویم. متقاضی می‌بایست مدارک تحصیلی و سوابق کاری کافی ارائه دهد دارا بودن مهارت کافی در زبان انگلیسی نیز گاها مورد نیاز است. فرد متقاضی باید حداقل نمره کلی ۵ در آزمون آیلتس یا معادل آن در آزمون‌های دیگر را به دست بیاورد ویزای OBS محدودیت سنی ندارد، هرچند برای آینده و دریافت اقامت دائم، بهتر است سن فرد کمتر از ۴۵ سال باشد.

همچنین شما باید از سازوکار شرکت یا کسب‌وکار خود اطلاعات کافی داشته باشید و بتوانید در خارج از کشور، کارهای اداری و فنی موردنیاز را برای گسترش آن انجام بدهید. درواقع هرچند ازلحاظ قانونی، کارمند شرکت بودن برای ثبت درخواست کفایت می‌کند، اما لازم است که شما مالک، مدیر ارشد یا عضو هیئت مدیره مجموعه باشید تا در مدیریت مجموعه در آن‌سوی آب به مشکل نخورید.

به‌طور خلاصه از بین مزایای ویزای OBS می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • نداشتن محدودیت سنی
 • امکان همراهی همسر و فرزندان
 • اجازه ادامه تحصیل در استرالیا برای متقاضی
 • مجوز کار برای همسر
 • زمینه‌ای برای درخواست اقامت دائم، بعد از اتمام مدت ویزا
 • زمان انتظار نسبتا کوتاه برای دریافت ویزا (معمولاً بین ۶ تا ۹ ماه)
 • امکان سکونت در ایالت و شهر دلخواه، با تصمیم خود فرد

هزینه ویزای OBS

هزینه ویزای OBS به چند عامل مختلف، ازجمله حضور یا عدم حضور متقاضی در خاک استرالیا در زمان ثبت درخواست ویزا و همچنین تعداد همراهان و بازه سنی آن‌ها (کمتر یا بیشتر از ۱۸ سال)، بستگی دارد.

برای آنکه از هزینه ویزای OBS برآوردی داشته باشید، کف مبلغ ۱۴۵۵ دلار استرالیا را به‌عنوان رقم لازم برای یک نفر در نظر بگیرید.

تایم ویزای او بی اس

دریافت ویزا OBS چقدر زمان می‌برد؟

دریافت این ویزا به صورت میانگین بین ۶ الی ۹ ماه زمان می‌برد.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا می‌توانید به استرالیا مهاجرت کنید به محاسبه‌گر امتیازات سری بزنید و اگر دوست دارید یک مشاوره رایگان از یونیک ویزا داشته باشید کافی‌است که فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا را پر کنید.

مشاوره و ارزیابی رایگان

 

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات