شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

لیست دانشگاه های ایرانی مورد تایید استرالیا

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

در این مقاله قصد داریم در مورد دانشگاه های ایرانی مورد تایید استرالیا و اهمیت این موضوع در پروسه مهاجرت کاری استرالیا صحبت کنیم. مهاجرت به یکی از بدیهی ترین موضوعات روزمره زندگی عصر حاضر تبدیل شده است. هرکس به فراخور شرایط خود به فکر زندگی در محیطی آرام با شرایط بهتر زندگی می باشد. در این میان، استرالیا، یکی از مقاصد مهم مهاجرتی ایرانیان می باشد.

مهاجرت به استرالیا با ویزای کاری

بسیاری از شما با پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای تخصص و مهارت یا Skilled Worker آشنایی دارید. سه ساب کلاس ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱ از شناخته­ترین و در دسترسترین ویزاهای استرالیا می باشند. در تمامی این ویزاها شما باید از یک سیستم امتیازبندی، حداقل ۶۵ امتیاز را کسب نمایید. امتیازات به سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی، سطح دانش زبان انگلیسی شما، و پاره ای شاخصهای دیگر تعلق می گیرد. جهت بررسی امتیازات خود میتوانید از لینک محاسبه­گر آنلاین امتیازات استفاده نمایید و میزان امتیازات خود را محاسبه نمایید.

انواع گواهینامه های دانشگاهی

تفاوت ساب کلاسهای ذکر شده در این است که ویزای ۱۸۹ اقامت دائم استرالیا را برای شما به ارمغان می آورد. در این نوع ویزا شما می توانید بدون محدودیت در هر شهر و ایالتی که مایل بودید اقامت نموده، کار و زندگی کنید. ویزای ۱۹۰ استرالیا هم اقامت دائم استرالیا می باشد، با این تفاوت که شما برای دریافت ویزا به اسپانسر ایالتی نیاز دارید. در قبال این اسپانسر شدن ایالت شما تعهد اخلاقی دارید که ۲ سال در ایالت مذبور کار و زندگی کنید. ویزای ۴۹۱ استرالیا یک ویزای موقت است و در این ویزا شما متعهد به کار و زندگی به مدت ۳ سال در مناطق رجینال ایالت می باشید. سپس در صورت برآورده کردن الزامات ویزا اقامت موقت شما قابل تبدیل به اقامت دائم استرالیا می باشد.

تعداد دانشگاه های استرالیا 

ارزیابی مدارک تحصیلی

چنانچه از این مسیر برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید در ابتدای امر نیاز به ارزیابی مدارک تحصیلی خود خواهید داشت. بدین معنی که بر اساس مدرک تحصیلی و سوابق کاری مرتبط یک سازمان در استرالیا مدارک و سوابق شغلی شما را ارزیابی می­کند. سازمانهای ارزیابی کننده یا Assessment Body های مختلفی در استرالیا وجود دارد که مهمترین آنها سازمان VETASSESS، Engineers Australia (EA) و Australian Computer Society (ACS) می باشند. هرکدام از سازمانهای ارزیابی کننده یک سری از مدارک تحصیلی و سوابق کاری را بررسی می نمایند.

تحصیل در استرالیا

سکشن بندی مدارک دانشگاهی

با توجه به آنچه در بالا مطرح گردید، مدارک تحصیلی یکی از شاخص­های اصلی در پروسه امتیازگیری می باشد. کشور استرالیا مدارک تحصیلی دانشگاه­های هر کشور را به سکشنهای مختلفی تقسیم کرده است. بر این اساس دانشگاه­های هر کشور ممکن است در سکشن ۱، سکشن ۲ و یا هیچکدام از سکشنها دسته بنده شوند. مدرک لیسانسی که از دانشگاه هایی که در سکشن ۱ قرار می گیرند صادر شده باشند برای پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تخصص و مهارت ۱۵ امتیاز خواهند داشت. همچنین مدرک لیسانس از دانشگاه های سکشن ۲ برای متقاضی ۱۰ امتیاز خواهد داشت. چنانچه دانشگاهی نه در سکشن ۱ و نه در سکشن ۲ وجود لیست شده باشد، مدرک دانشگاهی کسب شده فاقد اعتبار بوده و قابل استفاده نخواهد بود.

چنانچه متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای کاری یا همان تخصص و مهارت هستید، اطلاع از اینکه مدارک دانشگاهی شما قابل استفاده هستند یا خیر حائز اهمیت است. همچنین دانستن اینکه مدرک شما چند امتیاز در پروسه مهاجرت به استرالیا برای شما خواهد داشت اهمیت موضوع را دوچندان می کند. چرا که به علت رقابت بالا، افرادی دعوتنامه دریافت خواهند کرد که امتیاز بالاتری داشته باشند.

دانشگاه های استرالیا

سکشن بندی دانشگاه های ایرانی مورد تایید استرالیا

اگر خواهان دریافت ویزاهای تخصص و مهارت استرالیا هستید با مراجعه به لینک زیر می توانید اسامی دانشگاه های ایرانی مورد تایید استرالیا همراه با سکشن بندی آنها را مشاهده فرمایید. چنانچه دانشگاه شما در لیست موجود نبود، می توانید برای بررسی آخرین به روزرسانی لیست موجود با سازمان مهاجرتی یونیک ویزا در ارتباط باشید. کارشناسان سازمان مهاجرتی یونیک ویزا شما را در جریان آخرین به روزرسانی های لیست دانشگاه های ایرانی مورد تایید استرالیا قرار خواهند داد.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران