شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

هرآنچه برای بعد از مهاجرت به استرالیا باید بدانید

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲

اگر در فکر مهاجرت به استرالیا هستید باید بدانید پروسه ی مهاجرت به استرالیا از طرق مختلفی انجام میپذیرد از جمله آنها میتوان به روش های زیر که دارای بیشترین تعداد متقاضی و بیشترین شانس موفقیت است اشاره نمود:

*مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری 

* مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل  

* مهاجرت به استرالیا  از طریق تخصص و مهارت 

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

 

با کلیک کردن روی هر کدام از موارد بالا میتوانید اطلاعات مربوطه را ملاحضه نمایید. افراد به هر طریقی که وارد استرالیا شده باشند معمولا سوالات و دغدهه های اولیه ی یکسانی دارند. مواردی مانند پیدا کردن کار، اجاره یا خرید محل سکونت، نحوه استفاده از خدمات پزشکی، دریافت گواهینامه رانندگی و …

در این پست قصد داریم به بررسی اطلاعاتی که پس از مهاجرت به استرالیا قطعا به آنها نیاز خواهید داشت بپردازیم.

۱)اجاره کردن منزل پس از مهاجرت به استرالیا

مهمترین نیاز افراد بعد از مهاجرت به استرالیا پیدا کردن محل سکونت مناسب میباشد. شما می توانید از بنگاه های معاملات ملکی که نمایندگی مالک را بر عهده دارند یا به طور مستقیم از صاحبخانه، خانه ای را اجاره نمایید.

همچنین برای تهیه مسکن میتوانید از سایت gumtree.com نیز استفاده کنید.  سایر سایتهای معتبر عبارتند از:

هزینه اجاره خانه در استرالیا معمولا به صورت هفتگی پرداخت می شود و اجاره بر اساس تعداد اتاق، سرویس بهداشتی و  پارکینگ است نه برحسب متراژ. دوری و نزدیکی به مرکز شهر نیز تاثیر زیادی در مبلغ اجاره دارد  بنابرین توصیه میشود افرادی که برای مهاجرت به استرالیا بودجه ی زیادی ندارند در مناطق حومه (Suburb )آپارتمان اجاره کنند . قبل از مهاجرت به استرالیا باید در نظر داشته باشید معمولا هزینه اجاره در سیدنی بیشترین میزان و در پرت کمترین میزان را دارد.

اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید یا اجاره منزل پس از مهاجرت به استرالیا را در این لینک مطالعه نمایید: https://bit.ly/2GJDvip

۲)خدمات پزشکی پس از مهاجرت به استرالیا:

چنانچه با ویزاهای اقامت دائم به استرالیا مهاجرت کرده باشید (به عنوان مثال ساب کلاسهای ۱۹۰،۱۸۹،۱۳۲،۱۸۶ و …) یا دارای ویزای ساب کلاس ۴۹۱ باشید، میتوانید  از بیمه درمانی Medicare استفاده نمایید. بیمه خدمات درمانی استرالیا یا مدیکر بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمانی را پوشش می دهد.

پس از مهاجرت به استرالیا میتوانید اطمینان خاطر داشته باشید که هزینه های گزاف پزشکی به شما تحمیل نخواهد شد زیرا این بیمه تمامی هزینه درمان در بیمارستان های عمومی، ویزیت پزشک عمومی،  و ۸۵% هزینه ویزیت پزشکان متخصص را تحت پوشش قرار میدهد.

از جمله سایر هزینه های تحت پوشش این بیمه که پس از مهاجرت به استرالیا از ان بهره مند میگردید :

-آزمایشات و تست هایی که توسط اپتومتریست ها انجام می شود

-آزمایشات و معاینات مورد نیاز پزشکان برای معالجه بیماریها (مانند تست های اشعه ایکس و آزمایشهای آسیب شناسی)

-برخی اقدامات جراحی انجام شده توسط دندانپزشکان مورد تایید بیمه

برای افرادی که پروسه مهاجرت به استرالیا را با ویزاهایی انجام داده اند که شامل مدیکر نمیشوند یا نیاز به خدمات بیمه ای بالاتر دارند استفاده از بیمه های خصوصی توصیه میگردد.

چگونگی درخواست بیمه مدیکر پس از مهاجرت به استرالیا :

پس از مهاجرت به استرالیا، تمام افراد خانواده که بالای ۱۵ سال دارند میبایست با مدارک شناسایی به یکی از مراکز خدمات مدیکر که دراکثر مناطق استرالیا فعال هستند مراجعه نموده و فرم درخواست را تکمیل کنند.. ۲ الی۴ هفته بعد از درخواست، کارت مدیکر با پست برایتان ارسال میگردد.

دریافت گواهینامه بعد از مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از روشهای گوناگونی امکان پذیر است. افراد بسته به شرایط خود برای اخذ ویزاهای دائم، موقت یا مشروط جهت مهاجرت به استرالیا استفاده مینمایند. در پست قبلی به بررسی دو موضوع  اجاره کردن منزل پس از مهاجرت به استرالیا و خدمات پزشکی پس از مهاجرت به استرالیا پرداختیم. در این مطلب قصد داریم به یکی دیگر از مواردی که اکثر افراد پس از مهاجرت به استرالیا با آن مواجه هستند بپردازیم.

چنانچه شما نیز در شرف مهاجرت به استرالیا هستید، پس از ورود به حاک این کشور برای دریافت گواهینامه رانندگی در استرالیا این مطلب را مطالعه نمایید.

دریافت یا معادل سازی گواهینامه رانندگی پس از مهاجرت به استرالیا:

در این قسمت به بررسی قوانین گواهینامه رانندگی در دو ایالت پر طرفدار استرالیا که بیشترین متقاضیان ایرانی پس از مهاجرت به استرالیا در آنها ساکن میشوند یعنی ایالت NSW (به مرکزیت سیدنی) و ایالت VIC (به مرکزیت ملبورن) میپردازیم.

*قوانین گواهینامه رانندگی در ایالت NSW بعد از مهاجرت به استرالیا:

اگر از ایالتی دیگری در استرالیا قصد نقل مکان به ایالت NSW را داشته باشید و یا از کشور دیگری قصد مهاجرت استرالیا و این ایالت را دارید باید بدانید گواهینامه رانندگی فعلی شما حداکثر تا سه ماه قابل استفاده است و پس از آن میبایست گواهینامه رانندگی این ایالت را دریافت نمایید. طبق قانون استرالیا متقاضی نمیتواند همزمان گواهینامه دو ایالت استرالیا را داشته باشد.

پس از مهاجرت به استرالیا برای دریافت گواهینامه باید حداقل ۱۶ سال داشته باشید.

چنانچه پس از مهاجرت به استرالیا در این ایالت اقامت دائم نخواهید داشت ولی بیش از سه ماه در این ایالت خواهید بود میتوانید  برای گواهینامه یTemporary Overseas Visitor licence اقدام نمایید.

گر گواهینامه رانندگی از ایران دارید پس از مهاجرت به استرالیا گواهینامه معادلی که در ایالت NSW دریافت میکنید:

نوع گواهینامه نوع گواهینامه و شرایط مورد نیاز در NSW
گواهینامه ای که از زمان اخذ آن کمتر از ۱۲ ماه میگذرد Provisional P1 driver licence

آزمون تئوری و عملی ممکن است خواسته شود.

گواهینامه ای که از زمان اخذ آن بیشتر از ۱۲ ماه و کمتر از سه سال میگذرد Provisional P2 driver licence

آزمون تئوری و عملی ممکن است خواسته شود.

گواهینامه ای که از زمان اخذ آن بیشتر از سه سال میگذرد گواهینامه رانندگی بدون محدودیت

آزمون تئوری و عملی ممکن است خواسته شود.

*قوانین گواهینامه رانندگی در ایالت ویکتوریا بعد از مهاجرت به استرالیا :

پس از مهاجرت به استرالیا و سکونت  درایالت ویکتوریا برای دریافت گواهینامه رانندگی این ایالت باید حداقل ۱۸ ساله باشید. برای تبدیل گواهینامه رانندگی ایرانی خود به گواهینامه این ایالت پس از مهاجرت به استرالیا ، نیاز به قبولی در دو آزمون تئوری و یک آزمون عملی رانندگی دارید. نتایج آزمون های  برای ۱۲ ماه معتبر است و  اگر  در این بازه گواهینامه خود را دریافت نکنید میبایست مجددا در آزمون ها شرکت نمایید.

آزمون عملی شامل سه بخش است:

۱- چک کردن امور مربوط  به قبل از شروع رانندگی (به عنوان مثال بررسی کمربندهای ایمنی و …)

۲- ۱۰ دقیقه رانندگی در ترافیک با چالش کم

۳- ۲۰ دقیقه رانندگی در شرایط ترافیکی شلوغ تر و با چالش بیشتر

چنانچه از ویزاهای اقامت دائم  برای مهاجرت به استرالیا استفاده نموده اید و در ویکتوریا حضور دارید، می توانید با گواهینامه رانندگی خارجی (در صورتیکه منقضی نشده باشد و همچنان دارای اعتبار زمانی باشد)  به شرح زیر رانندگی نمایید:

شش ماه از تاریخی که برای اولین بار وارد استرالیا شده اید اید (در صورتی که ویزای دائم  برای مهاجرت به استرالیا قبل از ورود شما به استرالیا صادرشده باشد)

شش ماه از تاریخی که ویزای دائم برای شما صادر شده است (اگر ویزای اقامت دائم در استرالیا برای شما صادر شده باشد).

در پایان دوره زمانی شش ماهه برای رانندگی نیاز به اخذ گواهینامه رانندگی از ایالت ویکتوریا خواهید داشت.

شرایط تحصیل بعد از مهاجرت به استرالیا

در متن های بالا به بررسی مواردی از جمله اجاره کردن منزل پس از مهاجرت به استرالیا، خدمات پزشکی پس از مهاجرت به استرالیا، چگونگی درخواست بیمه مدیکر پس از مهاجرت به استرالیا، قوانین گواهینامه رانندگی بعد از مهاجرت به استرالیا و … پرداختیم در این مطلب نیز قصد داریم به بررسی یکی دیگر از مواردی که پس از مهاجرت به استرالیا برای بسیاری از مهاجران حائز اهمیت زیادی است یعنی تحصیل در دانشگاه بعد از مهاجرت به استرالیا بپردازیم. چنانچه شما نیز قصد مهاجرت به استرالیا را دارید این مطلب را از دست ندهید.

مهاجرت به استرالیا برای تحصیل:

برای مهاجرت به استرالیا به قصد تحصیل در مدارس یا دانشگاه ها ویزاهای مختلفی وجود دارد که همه دارای ساب کلاس ۵۰۰ میباشند. مدت زمان اخذ ویزاهای تحصیلی بسته به نوع آن متفاوت است . به علت وجو سیستم آموزشی با بهترین استانداردها، سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجو از سراسر جهان به قصد تحصیل وارد استرالیا میشود.

برای مهاجرت به استرالیا با ویزای تحصیلی یا ورود به دانشگاه بعد از مهاجرت به استرالیا داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا معمولا مدرک آیلتس با نمره ۶ (یا مدارک معادل) مورد نیاز است

در صورتی نمرات موجود در مدرک زبان متقاضی کمتر از نمرات مد نظر دانشگاه باشد در صورتی که دانشگاه این امکان را داشته باشید ابتدا  کورس زبان برای متقاضی ارائه مینماید و پس از موفقیت در دوره زبان متقاضی میتواند دوره اصلی تحصیل خود را شروع نماید.

پس از مهاجرت به استرالیا با ویزای دانشجویی در طول ترم تحصیلی اجازه دارید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل در استرالیا را میتوانید پوشش دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه بعد از مهاجرت به استرالیا:

برای مهاجرت به استرالیا از ویزاهای دائم یا موقت میتوان استفاده نمود. افرادی که دارای اقامت دائم باشند معمولا نسبت به سایرین هزینه تحصیل کمتری را پرداخت خواهند نمود. بنابرین چنانچه شما برای مهاجرت به استرالیا از ویزاهایی که از ابتدا امکان اقامت دائم را میدهند (مانند ساب کلاس ۱۸۹، ۱۹۰ و …) استفاده کرده باشید یا پس از مهاجرت به استرالیا اقامت دائم را کسب کرده باشید، اصطلاحا  Domestic Student نامیده میشوید و میزان شهریه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. از طرف دیگر چنانچه برای مهاجرت به استرالیا از ویزای تحصیلی یا ویزاهای موقت و مشروط استفاده کرده باشید اصطلاحا international student  نامیده میشوید و میزان شهریه بیشتر خواهد بود.

۸ دانشگاه استرالیا در لیست صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند و طبیعتا هزینه تحصیل در آنها نسبت به سایر دانشگاه ها بالاتر است ولی به طور کلی شهریه دانشگاه ها بستگی  به نوع رشته و دانشگاه دارد و به طور میانگین برای دانشجویان بین المللی بین ۲۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلاراسترالیا هزینه دارد .  رشته های علوم انسانی معمولا بین ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار دلار استرالیا در سال و و  رشته های مهندسی نیز  بین ۳۰ تا ۴۵ هزار دلار استرالیا هزینه خواهند داشت. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی بالاتر بوده و حدود ۷۰ هزار دلار در سال میباشد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در استرالیا یا ویزاهای تخصص و مهارت، کارآفرینی، تحصیلی و … با مشاوران یونیک ویزا در ارتباط باشید و به روز ترین اطلاعات را بر اساس قوانین اداره مهاجرت استرالیا دریافت نمایید. شماره های تماس:

۰۲۱۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات