شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

شرایط مهاجرت به استرالیا برای مهندسان

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

استرالیا کشوری پیشرفته و صنعتی است و برای جبران کمبود نیروی ماهر خود همواره به افراد فارغ التحصیل در رشته هایی مانند مهندسی عمران، مکانیک، صنایع و سایر رشته های مرتبط نیاز دارد. لذا مهاجرت به استرالیا با رشته های مهندسی از روش های پرطرفدار جهت مهاجرت به استرالیا محسوب میشود.

مراحل مهاجرت به استرالیا برای مهندسان:

۱)چنانچه شما از رشته های مهندسی( به جز حوزه کامپیوتر) فارغ التحصیل شده باشید برای شروع پروسه مهاجرت به استرالیا نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ در هر چهار مهارت دارید .

*برای مهاجرت به استرالیا علاوه بر آیلتس آزمونهای تافل و PTE نیز مورد قبول هستند.

۲)برای مهاجرت به استرالیا از طریق رشته های مهندسی مدارک تحصیلی و شغلی شما میبایست در سازمان مهندسان استرالیا ( (EAارزیابی شوند. این سازمان  علاوه بر مدارک تحصیلی از شما پروژه ای به نام CDR نیز درخواست مینماید.

CDR شامل  دو الی سه  اپیزود است. در هر اپیزود شما یک پروژه ی کاری که تاکنون انجام داده اید را معرفی مینمایید. اگر شخص فاقد سابقه کار باشد این اپیزودها میبایست بر اساس پروژه های عملی دانشجویی و کارآموزی تهیه شوند.

۳)پس از ارزیابی مثبت مدارک توسط سازمان مهندسین استرالیا شخص میبایست فرم EOI (ابرازعلاقه مندی بابت مهاجرت به استرالیا) را در سایت اداره مهاجرت استرالیا تکمیل نماید.

-چنانچه متقاضی مهاجرت به استرالیا امتیازات بالا (در حال حاضر بین ۷۵ تا ۸۵) داشته باشد  و رشته وی در لیست مشاغل بلند مدت استرالیا وجود داشته باشد میتواند برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای مستقل تخصص و مهارت ساب کلاس ۱۸۹ اقدام نماید.

-چنانچه متقاضی مهاجرت به استرالیا امتیاز کمتری داشته باشد یا رشته وی در لیست مشاغل بلند مدت استرالیا وجود نداشته باشد، میتواند از طریق ویزاهای تخصص و مهارت با اسپانسر ایالتی/منطقه ای و یا خانوادگی (ساب کلاس ۱۹۰ و ۴۹۱) پروسه مهاجرت به استرالیا را انجام دهد.

۴) با هر ساب کلاسی برای مهاجرت به استرالیا اقدام شده باشد تنها زمانی میتوان برای اداره مهاجرت مدارک ارسال نمود که دعوتنامه این اداره را داشته باشید.

– برای دریافت دعوتنامه ساب کلاس ۱۸۹ برای مهاجرت به استرالیا ،پس از تکمیل EOI فقط باید منتظر بمانید (صدور دعوتنامه در یازدهم هر ماه میلادی انجام میشود و اولویت با افرادیست که امتیازات بالاتری داشته باشند)

-برای دریافت دعوتنامه ساب کلاس ۱۹۰ و ۴۹۱( با اسپانسر منطقه ای یا ایالتی) جهت مهاجرت به استرالیا، پس از تکمیل EOI میبایست بررسی نمایید که کدام ایالتها برای رشته شما اعلام نیاز کرده اند و چه مدارک یا شرایطی برای اسپانسر شدن در نظر گرفته اند سپس مدارک خود را برای آنها ارسال نموده و منتظر بررسی ایالت بمانید. چنانچه ایالت اسپانسر شما شود دعوتنامه اداره مهاجرت را نیز دریافت مینمایید.

۵) برای مهاجرت به استرالیا از طریق رشته مهندسی، پس از دریافت دعوتنامه اداره مهاجرت ۶۰ روز زمان خواهید داشت که هزینه ویزا اپلیکیشن را پرداخت کرده و مدارک خود را برای  اداره مهاجرت ارسال نمایید.

۶) برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای تخصص و مهارت، پس از ارسال مدارک  به اداره مهاجرت انجام تست پزشکی اجباری میباشد.

۷) چنانچه در تست پزشکی و مدارک ارسالی به اداره مهاجرت مشکلی وجود نداشته باشد ویزا صادر میگردد.

 

هزینه مهاجرت به استرالیا برای مهندسان:

برای مهاجرت به استرالیا از طریق رشته های مهندسی میبایست هزینه ارزیابی مدارک را به سازمان EA پرداخت نمایید. این هزینه در حال حاضر به شرح زیر است:

ارزیابی CDR و مدرک تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا: ۷۹۵ دلار استرالیا

ارزیابی CDR، مدرک تحصیلی و سوابق کاری جهت مهاجرت به استرالیا: ۱۱۵۵ دلار استرالیا

چنانچه متقاضی مهاجرت به استرالیا قصد داشته باشد از امکان Fast Track  سازمان مهندسین استرالیا استفاده کند مبلغ ۳۰۵ دلار به مبالغ فوق اضافه میشود. در این حالت ارزیابی مدارک در ۲۰ روز کاری انجام میشود.

علاوه بر هزینه ارزیابی برای مهاجرت به استرالیا میبایست هزینه ویزا اپلیکیشن نیز به اداره مهاجرت پرداخت شود این هزینه به شرح زیر است:

مبلغ برای متقاضی اصلی مهاجرت به استرالیا:۴۰۴۵ دلار

برای همسر متقاضی مهاجرت به استرالیا: ۲۰۲۰ دلار

برای فرزند زیر ۱۸ سال متقاضی مهاجرت به استرالیا:۱۰۱۵ دلار

 

درآمد مهندسان پس از مهاجرت به استرالیا:

پس از مهاجرت به استرالیا به عنوان یک مهندس میبایست سعی کنید در ایالتی ساکن شوید که بازار کار بهتری برای رشته شما داشته باشد. به عنوان مثال مهندسین عمران در استرالیا به ترتیب در سیدنی، ملبورن و بریزبن بیشترین درآمد را دارند. (۱۳۰ تا ۱۶۰ هزار دلار در سال)

 

صفحات مرتبط:

وکیل مهاجرت به استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

آموزش نگارش CDR

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران