شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

انواع بیمه در استرالیا

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

انواع بیمه در استرالیا

به طور کلی دو مدل بیمه در استرالیا وجود دارد ، بیمه درمان و بیمه غیر درمان.

بیمه درمان:  هر شخصی که در استرالیا به اقامت دائم برسد می تواند از خدمات بیمه رایگان دولتی (مدیکر) استفاده کند.

شایان ذکر است این نوع بیمه پوشش صد در صدی برای هزینه های درمان شما نمی باشد برای مثال هزینه ی دندانپزشکی ، عینک و هزینه ی اقامت در بیمارستان خصوصی شامل مدیکر نمی شود. بدین منظور افراد بهتر است با پیوستن به بیمه های خصوصی (بیمه ی تکمیلی) درصدِ پوشش بیمه ی خود را به صد درصد برسانند.

بیمه غیردرمان: به طور کلی در کشور استرالیا شما می توانید برای هر آن چیزی که قابل ارزش گذاری باشد از خدمات بیمه استفاده کنید ، برای مثال خانه ی مسکونی ، ماشین ، جواهرات و…

 

 

انواع بیمه اتومبیل: کلیه ی دارندگانِ وسایل نقلیه در کشور استرالیا می بایست وسیله ی نقلیه را به یکی از طرق زیر بیمه نمایند:

۱- شخصِ ثالث (گرین اسلیپ = اجباری)

۲- بدنه (اختیاری) : بیمه ی بدنه شامل :

الف) بیمه یک طرفه: اگر مقصر شما باشید، بیمه گذار حداکثر تا سقفِ بیمه ی تنظیم شده ، فقط خسارت شخص خسارت دیده را پرداخت می کند.

ب) بیمه ی دو طرفه: هم هزینه ی مقصر و هم هزینه ی شخص مقابل را پرداخت می نماید.

نکته –  در بیمه های دوطرفه، اگر شخصی به عنوان مقصر شناخته شود، بیمه گزار در زمان پرداخت هزینه مبلغی را به عنوان access fee (سهم بیمه گذار) از مبلغ هزینه کسر می کند  که این مبلغ می تواند بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار باشد.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران