شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

کمک هزینه های دولتی استرالیا (در صورت بیکاری)

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

افرادی که به استرالیا مهاجرت میکنند،در بدو ورود با مشکل بیکاری مواجه هستند. اینکه بتوانند با چه سرعتی مشغول به کار شوند به عواملی مانند عوامل قتصادی، تحصیلات و مهارت ها، نوع کار درخواستی بستگی دارد.برخی از روزنامه ها آگهی های کاریابی را با عنوان (Positions Vacant) خصوصا در روزهای شنبه منتشر میکنند. اما بطور معمول پیدا کردن کار از طریق وبسایت های معروفی چون:

http://www.careerone.com.au/

http://au.indeed.com/

صورت میگیرد.

استخدام از طریق مراکز کاریابی ( Recruitment Agency) نیز امکان پذیر است به صورتی که رزومه شما را بررسی کرده و بعد از پیدا کردن کارفرما وانجام مصاحبه و استخدام در صدی از حقوق شمارا به عنوان حق کار کسر مینمایند.هم چنین افراد می توانند برای کمک گرفتن در یافتن کار، در سنتر لینکCentrelink و یا خدمات کار استرالیا ثبت نام نمایند. خدمات کاری استرالیا یکی از سازمانهای خصوصی اجتماعی و دولتی است که با دولت استرالیا پیمان نامه دارند و مردم را برای یافتن کار کمک می نمایند.

لیستی از مشاغل پرتقاضا در استرالیا:

۱-حسابداری   ۲-کتابداری ۳-مراقبت و مددکاری,پرستاری ۴- مراقبت از سالمندان و معلولان ۵-کامندان منایع انسانی ۶- مدیر پروژه, برنامه ریزی و قرارداد ۷- دستیار آموزش و تعلیم ۸-دستیار آموزش و تعلیم ۹-مدیر دفتر ۱۰-معلم مدرسه ابتدایی

مطمئنا شما بلافاصه پس از مهاجرت به استرالیا در جایگاه شغلی موردنظر خود قرار نمیگیرید. شما برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان به کمی زمان نیاز دارید و هرچه بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم استرالیا آشنا شوید به نفع شماست.در پیدا کردن شغل مناسب شما باید از نظر زبان کاملا آماده باشید تا به بازار کار وارد شوید .هرچه در زمینه حرفه خود به روزتر باشید و آپدیت باشید به نفع شما میباشد.

finding-a-job11

یک پیشنهاد برای یافتن کار در استرالیا این است که متقاضی میتواند یک رزومه از خود به سبک استرالیایی تهیه کند و در آن شرایط کار و سابقه خود را به طور دقیق توضیح دهد.

به توضیحی از روش های کاریابی در استرالیا میپردازیم:

-روزنامه های استرالیا معمولا روزنامه های روز شنبه مناسب است

-وبسایت های کاریابی

-معاشرت و گفتگو با افراد همفکر و هم رده شما, افرادی که شغلی مشابه شغل شما دارند

-آگهی دادن تخصص خود در روزنامه

به طور کل میتوان گفت باید فردی فعال و پویا باشید تا بتوانید زودتر به شغل موردنظرتان برسید.

آمار سازمان های بین المللی نشان میدهد که استرالیا مرفه ترین مردم را در جهان دارند و شهر ملبورن مناسب ترین و بهترین مکان برای تولد و رشد کودکان است.

دولت استرالیا با سیاست های پیش روی خود در زمینه امکانات رفاهی, اجتماعی, بهداشتی و تحصیلی برای کودکان و بزرگسالان و با حمایت هایی که از کودکان از زمان تولد تا تحصیل انجام میدهد کاملا زبانزد است.

در صورتی که پس از گذشت دو سال از اقامتتان نتوانستید شغل مناسبی پیدا کنید و

  • سن شما ۲۲ سال یا بیشتر و کمتر از سن بازنشستگی باشد
  • آمادگی لازم برای شروع به کار و توانایی های لازم برای استخدام در یک شغل مناسب را احراز کرده باشید
  • در فعالیتهای صنعتی اشتغال نداشته باشید
  • وضعیت درآمد و دارایی های شما قبلا مورد بررسی قرار گرفته است
  • همچنین وضعیت اقامت شما مشخص شده باشد

شرایط دریافت کمک هزینه ای تحت عنوان New start allowance را خواهید داشت.

این کمک هزینه شامل افرادی می شود که بین ۲۲ تا ۶۴ سال سن دارند و به دنبال کار هستند و هنوز نتواسته اند شغل مناسبی پیدا کنند . پرداخت کمک هزینه ها به صورت هردو هفته بوده و تا مادامی که فرد هنوز شغل مناسبی پیدا نکرده است به وی پرداخت می شود.

مبلغ کمک هزینه های بی کاری ۲۰ مارس و ۲۰ سپتامبر هرسال به روز رسانی می شود

توجه داشته باشید که ممکن است هرفرد با توجه به شرایط خاص خود قبل از دریافت اولین کمک هزینه مدتی در لیست انتظار به سر ببرد. این مدت انتظار تابع عوامل مختلفی است . به عنوان مثال، افرادی که تازه وارد استرالیا شده اند :

چنانچه شما تازه وارد استرالیا شده اید قبل از برخورداری از هرگونه مزایا و پرداختی و بیمه باید ۱۰۴ هفته ( به عبارتی دو سال و دو ماه ) صبر کنید و پس از این مدت زمان مشمول دریافت کمک هزینه بیکاری و سایر مزایا خواهید شد . توجه داشته باشید که این ۱۰۴ هفته شامل مدت زمانی است که شما در استرالیا به سر برده اید.

برای انکه مشمول شرایط دریافت کمک هزینه بیکاری باشید می باید:

–         شهروند استرالیا بوده ؛

–         و زمان ارائه درخواست خود مبنی بر برخورداری از این امتیاز در استرالیا حضور داشته باشید

–         و تا مادامی که از این امتیاز برخوردار هستنید همچنان در استرالیا حضور داشته باشید

centrelink1-622x681

تسهیلات کشور استرالیا برای افراد مقیم این کشور به شرح زیر میباشد :

بیمه درمانی یا همان Medicare : بیمه درمانی در استرالیا به صورت رایگان است و برای افرادی است که اقامت دائم و یا تابعیت استرالیا را دارند.

بیمه بیکاری : این بیمه هم برای افرادی که اقامت دائم دارند و یا تابعیت استرالیا را دارند فراهم میشود

تحصیل دراسترالیا : در استرالیا شهروندان میتوانند از وام تحصیلی Help استفاده کنند. در این نوع از وام شما میتوانید از خدمات تحصیلی بدون نیاز به پرداخت شهریه بهره مند شوید و تا زمانی که کاری با درآمدی بالا داشته باشید در آن زمان هزینه تحصیل خود را به صورت قسطی به دولت پرداخت میکنید.

سفر به کشورهای دیگر بدون داشتن ویزا : زمانی که شما دارای تابعیت این کشور باشید و دارای پاسپورت این کشور باشید.

کارت خدمات درمانی ” health care card: کسانی که بعد از ۲ سال حضور مستمر در استرالیا از فوق العاده / کمک هزینه بیکاری استفاده می کنند ، یک کارت خدمات درمانی ” health care card” برای آنها صادر خواهد شد که با استفاده از آن از خدمات درمانی و دارویی ارزانتری برخوردار خواهند شد. –مدت اعتبار این کارتها که برای افراد بیکار صادر می شود ۱۲ ماه است و تا ۶ ماه بعد از استخدام نیز می توانند از آن استفاده کنند.

 

 

در استرالیا کمک های دولتی برای خانواده ها وجود دارد و این آیتم خود بسیار حائز اهمیت است و شاید یکی از مهمترین دلایلی است که این کشور را به بهترین محل برای تولد و رشد کودکان تبدیل کرده است.

دولت استرالیا از بدو تولد کودک در خانواده ای که دارای اقامت دائم است تا زمانی که مشغول به تحصیل باشد (حتی در دانشگاه), به صورت ماهانه مبلغی به عنوان کمک هزینه به حساب خانواده واریز مینماید و بعد از ورود فرزند به دانشگاه به حساب خود فرد واریز میشود.

این مبلغ بسیار متفاوت است و به آیتم هایی مثل تحصیل در نقاط مختلف, معلولیت ذهنی و یا جسمی, اشتغال یا عدم اشتغال و … بستگی دارد.در کل این مبالغ کمک بسیار قابل توجهی به خانواده میباشد

دولت استرالیا برای دانش آموزان, دانشجویان و بازنشسته ها تخفیف های ویژه ای درنظر دارد. به طور مثال تخفیف هایی در قیمت بلیط وسایل حمل و نقل عمومی, سالن های سینما, تئاتر, مجتمع های تفریحی و ورزشی و …است.

در استرالیا مراکز دولتی ویژه ای برای افرادی که دارای معلولیت ذهنی و جسمانی هستند, وجود دارد.و برنامه های آموزشی بسیاری برگزار میکند

در استرالیا همانند دیگر نقاط جهان بانک های متعددی وجود دارد که به ارائه خدمات به شهروندان مشغول اند. مانند ANZ, NAB, Westpac و …

در استرالیا به دلیل دسترسی آسان به منابع مالی به راحتی میتوان از بانک ها وام خرید منزل, ماشین و یا حتی اشتغال دریافت کرد. و براحتی میتوانید خانه, خودرو, زمین و یا هر چیز دیگری را خریداری کنید

استرالیا با داشتن ۴ بانک اصلی در زمره ۲۰ بانک سریع جهانی با رتبه AA میباشد.

سالیانه هزاران سرمایه گذار جذب مراکز سرمایه گذاری در استرالیا میشوند و این تنها به دلیل امنیت اقتصادی بالای این کشور است و رکود های جهانی اقتصادی هم در امان بوده است.

دولت استرالیا با استفاده درست از سرمایه گذاری های انجام شده , در جهت توسعه اقتصادی و رفاهی بهره برداری میکند.

در هر کشور سیستم آموزش پرورش یکی از اصلی ترین و حساس ترین نهادها میباشد.در استرالیا دول با به کارگیری آموزگاران باتجربه و برنامه های متنوع توانسته از شهرت و اعتبار خاصی در جهان برخوردار شود

اگر شما در استرالیا دارای اقامت دائم باشید از زمان تحصیل در مدرسه تا دانشگاه میوانید از خدمات رایگان استفاده کنید

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید: ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۲۴الی ۶

 

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران