شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

پیدا کردن کار در استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

استرالیا کشوری پیشرفته و مهاجرپذیر است و روز به روز به تعدادی افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند افزوده میشود. از جمله مهمترین سوالات مهاجران این است که آیا پس از مهاجرت به استرالیا میتوانم شغل مناسبی پیدا کنم؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی روشهای پیدا کردن کار پس از مهاجرت به استرالیا بپردازیم.

بسیاری روشهایی مانند مهاجرت به استرالیا از طریق کار را ترجیه میدهند اما اگر شما قصد مهاجرت به استرالیا بدون را دارید در حالی که شغل خاصی منتظر شما نیست و نگران پیدا کردن کار در این کشور هستید این مطلب را مطالعه نمایید.
تا چند ماه اول پس از مهاجرت به استرالیا ممکن است نتوانید شغل ایده آل خود را پیدا کنید پیشنهاد میکنیم از یک مرحله به عقب برگشتن و شروع با کارهایی ساده تر از تخصص واقعی خودتان هراس نداشته باشید. اولین شغل بسیاری از افراد موفق در استرالیا الزاما تخصص آن ها نبوده است. گاهی حتی لازم است برای دستیابی به شغل ایده آل تان مدتی را به عنوان کارآموز مشغول به کار شوید تا از محیط جدیدی که وارد آن شده اید و فرهنگ سازمانی این کشور تجربه کسب نمایید.

چنانچه در زمینه مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا دارای تجربه باشید پس از مهاجرت به استرالیا راحت تر میتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

اولین قدم یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا:

اولین قدم برای یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا آماده سازی رزومه تحصیلی و شغلی مطابق استانداردهای موجود در استرالیا است.

 

دومین قدم یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا:

دومین قدم برای یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا ثبت نام در سایتهای کاریابی معتبر است.
برخی ازوب سایت های معتبر در استرالیا که پس از مهاجرت به استرالیا میتوانید از خدمات آنها بهره مند شوید شامل موارد زیر هستند:

 • www.seek.com.au
 • www.careerone.com.au
 • www.jobsearch.gov.au
 • www.adzuna.com.au
 • www.au.indeed.com
 • www.au.jora.com
 • www.au.jora.com
 • mycareer.com.au
 • job.com.au

این وبسایت ها علاوه بر فرصت های شغلی اطلاعاتی درخصوص حقوق و دستمزد نیز به شما میدهند .

علاوه بر موارد فوق، پس از مهاجرت به استرالیا میتوانید از خدمات از سنتر لینک (Centrelink) بهره مند شوید و با ثبت نام در آن کار پیدا کنید. همچنین می توانید آگهی های دعوت به همکاری که در روزنامه های محلی منتشر میشود را بررسی نمایید. برخی از روزنامه های شناخته شده در استرالیا عبارتند از
“Sydney Morning Herald”
“Financial Review”
“Telegraph”

سومین قدم یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا:

سومین قدم یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا موفقیت در مصاحبه شغلی با کارفرما میباشد. مهمترین گام در پیدا کردن شغل قسمت مصاحبه است شما باید بتوانید کارفرما را مجاب کنید که برای همکاری از شایستگی های کافی برخوردار هستید.

چهارمین قدم: این روش‌ها را برای پیدا کردن کار در استرالیا امتحان کنید

اگر ویزای PRداشته باشید میتوانید با مراجعه به آنها و ثبت نام و ارائه گزارش از نوع فعالیتها و تخصص خود روی کمک آنها حساب باز کنید که یکی از فعالترین آنها که سر تاسر استرالیا فعالیت میکند را میتوانید درآدرس www.ames.net.au پیدا کنید در ضمن این AMES با AMES ی که در زمینه language فعالیت میکند متفاوت است.
۲.از طریق سرچ در سایت www.jobsearch.com.au که اطلا عات خوبی میتوانید پیدا کنید.
۳.از طریق راهنمایی دوستان و اشنایانی که به محیط و موقعیتهای محلی آشنایی کافی دارند.
۴.از طریق مراجعه مستقیم به صاحبان مشاغل با مراجعه به سایت www.whitepage.net.au میتوانید بدون نیاز به بودن در استرالیا به آدرسها و تلفن های آنها دسترسی پیدا کنید .
پیشنهاد میشود با مرا جعه به سایتهای فوق مهارت خود را در استفاده از امکانات انها افزایش دهید .
با نحوه نوشتن رزومه آشنا شوید
و یک رزومه کامل از خود اماده کنید
و پس از ورود به استرالیا اول از همه محل ثابت زندگی خود را مشخص کنید زیرا استرالیا پهناور است و شما نیاز دارید که محل کارتان به محل زندگیتان حداقل فاصله را داشته باشد و در انتخاب محل زندگی و کار حتما “نزدیک بودن آنها به ایستگاه های مترو و اتوبوس را در نظر بگیرید” زیرا شما حداقل ۴الی ۵ ماه بعد از ورود به استرالیا قادر به خرید اتومبیل و رانندگی با سبک و قانون متفاوت از ایران خواهید بود.

پنجمین قدم: به آژانس‌های استخدامی در استرالیا سر بزنید

علاوه بر سایت‌ها، یکسری آژانس ­های کاریابی در اسرالیا به متقاضیان جهت استخدام کمک می ‌کنند. وبسایت یکسری از این آژانس‌های خصوصی در روزنامه‌های استرالیا معرفی شده‌اند.

وبسایت www.kellyservices.com.au و www.au.hudson.com دو نمونه از آژانس‌ های استخدامی در استرالیا هستند.

 

ششمین قدم: پیدا کردن کار در استرالیا از طریق شبکه های اجتماعی وارد عمل شوید

از آنجایی که بسیاری از فرصت‌های شغلی بصورت آگهی استخدامی ارائه نمی ‌شوند، در ارتباط بودن با برخی سازمان‌ها و شرکت‌ ها در استرالیا، موقعیت شغلی جدیدی را پیش پای شما قرار می‌ دهند. با دنبال کردن این شرکت‌ ها در شبکه‌های اجتماعی نظیر لینکدین و… شانس خود را برای پیدا کردن کار در استرالیا بالا ببرید. اینجاست که درک اهمیت شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم می شود، به همین منظور قصد داریم تا در ادامه به معرفی تعدادی ازین شبکه های اجتماعی و همچنین وب سایت های آنلاین کاریابی در استرالیا بپردازیم.

لینکدین Linked inاگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید حتما برای خود یک اکانت لینکدین بسازید و رزومه خود را در آن قوی کنید.
Australian Jobsearch (یکی از وب سایت های دولتی برای کار است، که می توانید برای جستجوی شغل مورد نیاز از پاره وقت تا تمام وقت از آن استفاده کنید.)
CareerJet (یک وب سایت کاریابی است با بیش از ۳۰ میلیون آگهی در تمام دنیا.)
Glassdoor (یک سایت کاریابی با هزاران آگهی شغلی با میلیون ها کاربر و بررسی و مزایا و حقوق از سمت کاربران.)
Indeed (دارای میلیون ها آگهی شغلی که می توانید رزومه خود را در این سامانه آپلود کرده و به کارفرمایان اجازه دهید پروفایل موردنظر خود را آنلاین جستجو کنند.)

 • APS JOBS
 • ARTHUB
 • CAREERONE
 • GUMTREE
 • GRAD CONNECTION
 • JOB SEEKER
 • NEUVOO
 • ONESHIFT
 • SEEK
 • SALON STAFF
 • THEUNIJOBS
 • ADZUNA
 • JOOBLE
 • JOBSERVE

نکاتی برای داشتن یک مصاحبه کاری حرفه‌ای در استرالیا:

درست است که ارائه یک رزومه کاری قوی و حرفه ‌ای تا بخش زیادی پیش از یافتن کار، پروسه استخدامی شما را پیش میبرد، ولی بعد از آن نباید از مرحله مصاحبه حضوری غافل شوید. در واقع مصاحبه بصورت یک گفت و گوی معمولی بین شخص جویای کار و کارفرما است که تا حد زیادی روند استخدامی را تکمیل می ‌کند.

اما پیش از حضور برای مصاحبه کاری لازم است به نکات زیر توجه کنید:

 • برخی از مشاغل از یکسری سوالات رایج برای مصاحبه استفاده می‌کنند. خوب است که برای خود پاسخ به این سوالات را تمرین کنید.
 • اطلاعاتی در مورد حوزه فعالیت شرکت و سازمان استخدام کننده کسب کنید.
 • حفظ آرامش و داشتن اعتماد به نفس، نکته کلیدی برای داشتن یک مصاحبه کاری حرفه‌ای است.
 • با توجه به موقعیت شغلی با ظاهری آراسته و مرتب حضور یابید.
 • از پیش، یکسری سوال برای پایان مصاحبه خود آماده کنید تا میل و رغبت شما را به آن موقعیت شغلی نشان دهد.

 

 

توصیه هایی برای موفقیت در مصاحبه شغلی پس از مهاجرت به استرالیا:

۱. پیش از مصاحبه، در مورد شرکت مورد نظر، فعالیتهای آن، محصولاتی که اخیرا داشته اند و… اطلاعات کسب کنید. برای کسب اطلاعات، وب سایت سازمان، نشریات آنها، موتور جستجو، اطرافیان و هر منبع دیگری را که در دسترس است، بررسی نمایید.

۲. سوالات متداول در مصاحبه های استخدامی را مرور کرده و پاسخ آنها را آماده داشته باشید به عنوان مثال چرا شما فرد مناسب برای این شغل هستید ؟ نقاط قوت و ضعف شما چیست؟

۳. لباس رسمی بپوشید، وقت شناس باشید و آرامش خود را حفظ کنید.

۴. سعی کنید حین توضیحات به مهارتهایی که پیش از مهاجرت به استرالیا در سایر کشورها کسب کرده اید و یا سوابق شغلی خود اشاره کنید تا کارفرما احساس کند که با فرهنگ سازمانی در کشوری جدید مشکلی نخواهید داشت

در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص مهاجرت به استرالیا یا پیدا کردن شغل پس از مهاجرت به استرالیا با مشاوران گروه مهاجرتی یونیک ویزا در ارتباط باشید.
شماره های تماس:
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران
 • شیدا شرقی دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام من مدرک تحصیلیم گرافیک ولی مربی حرفه ای شنا هستم .میتونم به عنوان مربی شنا تو استرالیا مشغول به کار بشم؟

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات