شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تولد نوزاد در استرالیا

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

تولد نوزاد در استرالیا

کلیه مقیمان استرالیا می بایست دارای پزشک خانوادگی باشند که یک پزشک عمومی است و کلیه اطلاعات و پرونده پزشکی شما را نگهداری می نماید.

بنابراین برای مراجعه به هر نوع متخصصی می بایست از پزشک خانوادگی تان نامه دریافت نمایید.

مسئله بارداری نیز در استرالیا از همین قانون پیروی می کند و هر مادر پس از اطمینان از بارداری، بعد از اخذ نامه پزشک عمومی، به پزشک متخصص زنان و زایمان ارجاع داده می شود و زیر نظر یک ماما قرار می گیرد.

در بیمارستان برای هر مادر کارتی به نام  “یلو کارت” صادر می گردد. در این کارت تمام مشخصات بالینی مادر،زمان بندی های قرار ملاقات با پزشک و… ثبت می گردد. کلیه ی مراحل ثبتِ اطلاعاتِ مادر تا دو هفته مانده به شرایط وضع حمل توسط ماما انجام می شود. در دو هفته ی آخر مادر تحت نظارت مستقیم پزشک قرار می گیرد.

برخلاف کشور های جهان سوم که مادران و پزشکان اصرار بر سزارین دارند سیستمِ درمانِ استرالیا اصرار بر به دنیا آمدنِ فرزند به روش کاملا طبیعی می کند ، البته در شرایطی خاص با توجه به نظر پزشک اگر این مسئله موجب بروز عوارضی برای مادر یا کودک شود پزشک سریعا مسئله ی سزارین را پیگیری می کند.

در حالتِ طبیعی مادرانی که وضع حمل طبیعی می کنند به مدتِ سه روز و افرادی که سزارین می شوند ۵ روز در بیمارستان تحت مراقبت قرار می گیرند.

بعد از پایانِ مراحل بیمارستان زمانی که مادر و فرزند بیمارستان را به قصد خانه ترک می کنند در هفته ی اول از طرف بیمارستان با خانواده ی کودک تماس گرفته و وقت ملاقات حضوری در منزل شان تنظیم می گردد. این مسئله بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا گزارشی که ماما از وضعیتِ مادر و کودک و محل زندگی آنان بر اساس بهداشت و وسایل راحتی موجود در منزل می نماید برای دولت استرالیا مهم است و در صورتی که استانداردهای لازم رعایت نشده باشد دولت به دنبال تامین شرایط استاندارد برای مادر و کودک می گردد و در غیر اینصورت اگر شرایط به نحو احسن فراهم نگردد، متاسفانه کودک به حکم قاضی از خانواده گرفته می شود.

وظایف مهم والدین هنگام تولد فرزند دراسترالیا:

  • حداکثر سه روز پس از تولد نوزاد نامه ی بیمارستان را از بخش پرستاری دریافت کنند  و سریعا درخواست شناسنامه برای کودک نمایند.
  • درخواستِ اخذ مدیکر از اداره ی مدیکر نموده تا بتوانند در زمان مقتضی از مدیکر برای مسائل درمان نوزاد استفاده کنند.
  • گزارش تولد نوزاد به سنترلینک استرالیا تا بتواند از خدمات حمایتی سنتر لینک برای نوزادشان استفاده کنند.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران