شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

پیدا کردن کار در استرالیا

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱

استرالیا کشوری پیشرفته و مهاجر پذیر است و روز به روز به تعدادی افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند افزوده میشود. از جمله مهمترین سوالات مهاجران این است که آیا پس از مهاجرت به استرالیا میتوانم شغل مناسبی پیدا کنم؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی روشهای پیدا کردن کار پس از مهاجرت به استرالیا بپردازیم.

چنانچه شما نیز قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و نگران پیدا کردن کار در این کشور هستید این مطلب را مطالعه نمایید.
تا چند ماه اول پس از مهاجرت به استرالیا ممکن است نتوانید شغل ایده آل خود را پیدا کنید پیشنهاد میکنیم از یک مرحله به عقب برگشتن و شروع با کارهایی ساده تر از تخصص واقعی خودتان هراس نداشته باشید. اولین شغل بسیاری از افراد موفق در استرالیا الزاما تخصص آن ها نبوده است. گاهی حتی لازم است برای دستیابی به شغل ایده آل تان مدتی را به عنوان کارآموز مشغول به کار شوید تا از محیط جدیدی که وارد آن شده اید و فرهنگ سازمانی این کشور تجربه کسب نمایید.

چنانچه در زمینه مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا دارای تجربه باشید پس از مهاجرت به استرالیا راحت تر میتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

اولین قدم یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا:

اولین قدم برای یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا آماده سازی رزومه تحصیلی و شغلی مطابق استانداردهای موجود در استرالیا است.

 

دومین قدم یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا:

دومین قدم برای یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا ثبت نام در سایتهای کاریابی معتبر است.
برخی ازوب سایت های معتبر در استرالیا که پس از مهاجرت به استرالیا میتوانید از خدمات آنها بهره مند شوید شامل موارد زیر هستند:

• https://www.seek.com.au
• https://www.employment.gov.au/jobactive
• http://au.indeed.com/
• https://www.adzuna.com.au
• http://www.careerone.com.au

این وبسایت ها علاوه بر فرصت های شغلی اطلاعاتی درخصوص حقوق و دستمزد نیز به شما میدهند .

علاوه بر موارد فوق، پس از مهاجرت به استرالیا میتوانید از خدمات از سنتر لینک (Centrelink) بهره مند شوید و با ثبت نام در آن کار پیدا کنید. همچنین می توانید آگهی های دعوت به همکاری که در روزنامه های محلی منتشر میشود را بررسی نمایید. برخی از روزنامه های شناخته شده در استرالیا عبارتند از
“Sydney Morning Herald”
“Financial Review”
“Telegraph”

سومین قدم یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا:

سومین قدم یافتن شغل پس از مهاجرت به استرالیا موفقیت در مصاحبه شغلی با کارفرما میباشد. مهمترین گام در پیدا کردن شغل قسمت مصاحبه است شما باید بتوانید کارفرما را مجاب کنید که برای همکاری از شایستگی های کافی برخوردار هستید.

توصیه هایی برای موفقیت در مصاحبه شغلی پس از مهاجرت به استرالیا:

۱. پیش از مصاحبه، در مورد شرکت مورد نظر، فعالیتهای آن، محصولاتی که اخیرا داشته اند و… اطلاعات کسب کنید. برای کسب اطلاعات، وب سایت سازمان، نشریات آنها، موتور جستجو، اطرافیان و هر منبع دیگری را که در دسترس است، بررسی نمایید.

۲. سوالات متداول در مصاحبه های استخدامی را مرور کرده و پاسخ آنها را آماده داشته باشید به عنوان مثال چرا شما فرد مناسب برای این شغل هستید ؟ نقاط قوت و ضعف شما چیست؟

۳. لباس رسمی بپوشید، وقت شناس باشید و آرامش خود را حفظ کنید.

۴. سعی کنید حین توضیحات به مهارتهایی که پیش از مهاجرت به استرالیا در سایر کشورها کسب کرده اید و یا سوابق شغلی خود اشاره کنید تا کارفرما احساس کند که با فرهنگ سازمانی در کشوری جدید مشکلی نخواهید داشت

در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص مهاجرت به استرالیا یا پیدا کردن شغل پس از مهاجرت به استرالیا با مشاوران گروه مهاجرتی یونیک ویزا در ارتباط باشید.
شماره های تماس:
۰۲۱-۸۸۵۴۵۳۲۴ الی ۶

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات