شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

انواع پاسپورت استرالیایی

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

پاسپورت استرالیا

مانند تمام کشور های دنیا پاسپورت استرالیا به صورت دفترچه ای بوده و دارای ۴۰ صفحه با جلد سرمه ای رنگ می باشد.

از خصوصیات این پاسپورت آن است که در یکی از صفحات وسطِ آن یک چیپست الکترونیکی گذاشته شده است که افسرانِ اداره ی مهاجرت در گذرگاه های دخول و خروج از کشور استرالیا تنها با اسکن کردن آن چیپست در سیستم، اطلاعات لازم را به ثبت می رسانند.

این تکنولوژی موجب شده است که برخلاف بسیاری از کشورها که با زدن مهر ورود و خروج موجب پر شدن صفحات خالی گذرنامه ها و کاهش زمانِ اعتبارِ گذرنامه می شوند، اعتبار پاسپورت های استرالیایی ۱۰ ساله باشد. درحالی که بدون این تکنولوژی اعتبار حداکثر ۵ ساله است.

افرادی که در استرالیا هستند یا با اقامت وارد استرالیا شده اند ، برای بدست آوردن پاسپورت استرالیایی می بایست حداقل ۴ سال در استرالیا زندگی کنند که از این ۴ سال می بایست حتما ۱ سال بعد از اقامت دائم آنها باشد.

مهاجرت به استرالیا

اگر شخصی برای مثال سه سال در خاک استرالیا زندگی کند و به دلایلی خاک استرالیا را به مدت بیش از یک سال ترک کند برای رسیدن به پاسپورت استرالیایی می بایست از ابتدا مجددا ۴ سال در خاک استرالیا زندگی کند.

لازمه ی بدست آوردنِ پاسپورت استرالیا رسیدن به سیتیزن شیپ یا شهروندی می باشد ، بدین منظور بعد از گذراندنِ ۴ سال در خاک استرالیا زمانی که شما واجد  شرایط این امر می شوید اداره ی مهاجرت از طرف دولت استرالیا شما را به جشن سیتیزن شیپ دعوت کرده و شما در آن جشن در حضور نماینده ی ملکه الیزابت سوگند یاد می کنید که به تمامی اصول و ارزش های استرالیا پایبند خواهید بود، در پایان آن جشن به شما شناسنامه اعطا می گردد. بعد از اخذِ شناسنامه شما می توانید با مراجعه به دفاترِ پست فرم های لازم برای اخذ پاسپورت را تکمیل نموده واقدامات لازم را مبذول فرمایید.

معمولا این مرحله ۱۰ روز کاری یا معادِ ۲ هفته به طول می انجامد. افرادی که از سرویس ویژه در جهتِ کوتاه کردنِ زمانِ صدور گذرنامه می خواهند اقدام کنند می بایست مبلغ ۱۰۰ دلار نسبت به نرخ اولیه اضافه تر پرداخت نمایند.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران