شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

تغییرات به وجود آمده در زمینه اخذ تابعیت استرالیا (Citizenship)

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

دولت استرالیا به تازگی تغییراتی را در زمینه شرایط دریافت تابعیت این کشور اعلام کرده است که از تاریخ ۲۰ آپریل به مرحله اجرا درآمده است.

این تغییرات شامل موارد زیر است:

  • متقاضیان بایستی زمان بیشتری دارای اقامت دائم استرالیا باشند.
  • آزمون رسمی زبان انگلیسی
  • آزمون تابعیت بازنگری شده
  • مدارکی که اثبات کند متقاضیان با جامعه استرالیا همگام شده اند.

در ادامه به توضیح این موارد خواهیم پرداخت:

دریافت تابعیت کشور استرالیا پیش این دو شرط عمده داشت:

۱-      حضور در استرالیا به مدت ۴ سال با هر نوع ویزای دائم یا موقت با حداکثر ۱۲ ماه حضور در خارج از کشور

۲-      داشتن ویزای اقامت دائم در ۱۲ ماه پایانی

پیش از این متقاضی تابعیت استرالیا می توانست مدت شرط شماره ۱ را با ویزاهای موقت تکمیل کند اما با تغییرات جدید متقاضی بایستی ۴ سال پیش از درخواست، دارنده ویزای اقامت دائم استرالیا باشد.

تاثیر این تغییرات بیش از همه روی افرادی خواهد بود که قبل از دریافت ویزای اقامت دائم مدت زیادی را با ویزای اقامت موقت در استرالیا ساکن هستند، برای مثال می توان به دارندگان ویزای تحصیلی، ویزای کار موقت و ویزای ازدواج اشاره کرد.

زمان تاثیر قطعی تغییرات

اداره مهاجرت استرالیا صفحه مربوط به قوانین اخذ تابعیت خود را به روز کرده است و اعلام شده است که تغییرات از ۲۰ آپریل قابل اجرا هستند.

اما از نظر قانونی هنوز لایحه این تغییرات توسط پارلمان استرالیا تصویب نشده است. دولت استرالیا اعلام کرده است که لایحه این تغییرات را تا پایان سال ۲۰۱۷ به مجلس خواهد برد.

در صورتی که این لایحه مورد تصویب پارلمان استرالیا قرار نگیرد، قوانین به حالت قبلی باز خواهند گشت.

در صورتی که لایحه تغییرات در پارلمان تصویب شود، انتظار می رود که قوانین جدید شامل کسانی که بعد از ۲۰ آپریل درخواست خود را ثبت کرده اند بشود. درخواست متقاضیانی که شرط ۴ سال اقامت دائم را ندارند تا زمان تصویب لایحه به حالت تعلیق در می آید.

تغییرات در پیش نیاز زبان انگلیسی

متقاضیان اخذ تابعیت استرالیا تا قبل از این تغییرات نیازی به امتحان زبان انگلیسی نداشتند. با تغییرات به وجود آمده متقاضیان بایستی با شرکت در آزمون آیلتس در هر چهار مهارت نمره ۶ را کسب کنند تا مهارت نسبی خود را به زبان انگلیسی نشان دهند.

شرط همگام بودن با جامعه استرالیا

متقاضیان از این پس بایستی با ارائه مدارکی همراه و همگام بودن خود را با جامعه و مردم استرالیا نشان دهند. این مدارک به احتمال زیاد شامل موارد زیر خواهد بود:

  • مدارک اشتغال یا تحصیل در استرالیا
  • مشارکت فعال در جامعه و فعالیت های داوطلبانه
  • پرداخت مالیات ها به شکل منظم
  • مدارک بنا بر اینکه فرزندان شما به مدرسه می روند.

تغییرات جدید اختیارات بیشتری به اداره مهاجرت برای رد کردن افرادی که دارای سابقه مجرمانه هستند و به خوبی با جامعه منطبق نشده اند خواهد داد.

آزمون تابعیت

یک آزمون جدید برای سنجیدن دقیق تر ارزش های جامعه استرالیا طراحی خواهد شد. متقاضیان تا ۳ بار حق شرکت در آزمون را خواهند داشت. آزمون فعلی تابعیت استرالیا درصد اطمینان بالایی دارد و این تغییر برای تقویت ارزش های جامعه استرالیا خواهد بود.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران