شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

چگونه اقامت دائم استرالیا بگیریم؟

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند متقاضی اقامت دائم این کشور هستند. مهاجرت به استرالیا با اقامت دائم مزایای زیادی برای متقاضی و خانواده وی خواهد داشت. چنانچه شما نیز قصد مهاجرت به استرالیا و دریافت حق اقامت دائم این کشور را دارید این مطلب را مطالعه نمایید.

اقامت دائم استرالیا یا Permanent Residency

اقامت دائم استرالیا معمولا به دو صورت قابل دریافت است:

۱- مهاجرت به استرالیا با ویزاهایی که از ابتدا اقامت دائم هستند (مانند ویزاهای تخصص و مهارت ساب کلاس ۱۸۹ و ۱۹۰-  ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس ۱۳۲ و…)

۲- مهاجرت به استرالیا با ویزاهای مشروط و تبدیل ویزاهای مشروط به اقامت دائم (مانند ویزای تخصص و مهارت ساب کلاس ۴۹۱، ویزای کارآفرینی ساب کلاس ۱۸۸ و …)

*نکته مهم درباره اقامت دائم استرالیا این است که فرد باید در هر ۵ سال، حداقل ۲ سال در استرالیا اقامت داشته باشد.

پس از مهاجرت به استرالیا با ویزاهایی که مشروط هستند ابتدا می‌بایست شروط ویزا را انجام داده تا بتوانید ویزای خود را به ساب کلاسی که اقامت دائم است تبدیل کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

به عنوان مثال پس از مهاجرت با ویزای کارآفرینی (ساب کلاس ۱۸۸) متقاضی باید یک کسب و کار در استرالیا راه اندازی/خریداری کند و دو شرط از سه شرط زیر را انجام دهد:

۱- استخدام دو نفر پرسنل استرالیایی

۲- گردش مالی ۳۰۰ هزار دلار در سال

۳- داشتن مجموع دارایی شخصی و بیزینس به مبلغ ۶۰۰ هزار دلار استرالیا

 

پس از مهاجرت به استرالیا با ویزای تخصص و مهارت (ساب کلاس ۴۹۱) برای تبدیل نمودن آن به اقامت دائم (ساب کلاس ۱۹۱) می‌بایست در بازه ۵ ساله باید بتوانید اثبات کنید که حداقل سه سال پس از مهاجرت به استرالیا را با حداقل حقوق تعیین شده توسط دولت استرالیا که در حال حاضر ۵۳،۹۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد، مشغول به کار بوده اید.

مدت این ویزا ۵ سال بوده و دارندگان این ویزا موظف‌اند پس از مهاجرت به استرالیا شرایط این ویزا را که توسط اسپانسر مناطق شهری کم جمعیت درحال توسعه تعیین شده است، اعم از کار،‌ زندگی و تحصیل را رعایت نمایند.

برخی از مزایای اقامت دائم استرالیا:

  • امکان اقامت نامحدود در استرالیا
  • امکان ورود و خروج بدون محدودیت پس ز مهاجرت به استرالیا
  • امکان کسب شهروندی استرالیا (حداقل ۴ سال پس از مهاجرت به استرالیا)
  • امکان اسپانسر شدن برای سایر اعضای خانواده که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند
  • امکان استفاده از بیمه درمانی رایگان استرالیا (Medicare)
  • امکان خرید ملک و اخذ وام در استرالیا
  • امکان استفاده از کمک هزینه های دولتی مانند کمک هزینه داشتن فرزند خردسال
  • امکان برخورداری از تخفیف شهریه تحصیلی در استرالیا

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران