شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

پردرآمدترین مشاغل استرالیا

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

پردرآمدترین مشاغل استرالیا در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۲

اگر قصد مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۲ و پیدا کردن شغل در استرالیا را دارید مطالعه ی این مقاله جهت اطلاع از حقوق و مزایای شغل های مختلف در استرالیا به شما پیشنهاد میشود. به طور کل اداره ی کار استرالیا مجری و ناظر نحوه ی محاسبه ی نرخ دستمزد در هر سال است. این اعداد و ارقام متاثر از شرایط اقتصادی کشور استرالیا می باشد که معمولا با افزایش نرخ رشد اقتصادی، وزارت کار درخواست افزایشِ نرخ دستمزد بیشتری را از مجلس استرالیا می نماید. در بیشتر کشور های دنیا این اعداد و ارقام به صورت ماهیانه مورد محاسبه قرار داده می شود ولی در کشور استرالیا بر اساس نرخ یک ساعت فعالیت کارگر محاسبه می شود.

حداقل حقوق مشاغل در استرالیا در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۲ :

حداقل حقوق هر ساعت کار در استرالیا در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۲ برابر با ۲۱ دلار و ۳۸ سنت میباشد.

حداقل حقوق هفتگی بابت ۳۸ ساعت کار در استرالیا نیز قبل از کسر مالیات معادل ۸۱۲ دلار و ۶۰ سنت است.

طبیعتا هرچه سابقه کار بیشتری داشته باشید ، مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشید و یا دوره های تخصصی مورد نیاز آن شغل را گذرانده باشید میزان حقوق پرداختی بالاتر خواهد بود.

 

 

حقوق مشاغل مختلف در استرالیا در سال ۲۰۲۳:

بهترین راه برای چک کردن حقوق و دستمزد استفاده از سامانه ی اینترنتی به نامFairwork استرالیا می باشد در این سامانه شما می بایست کلیه ی اطلاعات شغل مورد نظر خود (مانند عنوان شغلی، دوره های تخصصی گذرانده شده، میزان سابقه کار، نوع بیمه و …) را وارد سامانه کرده تا سامانه براساس قوانین موجود همان سال حداقل نرخ دستمزد شما را مورد محاسبه قرار داده و به شما اطلاع دهد. کلیه ی کارفرمایان مستلزم رعایت این قانون می باشند در غیرِ اینصورت مورد مواخذه و جریمه های مالی سنگین از طرف دولت استرالیا قرار می گیرند.

ده حرفه پر تقاضای استرالیا در سال ۲۰۲۲:

ده شغل زیر در سال ۲۰۲۲ دارای بیشترین میزان تقاضا از سوی کارفرمایان بوده اند و افراد شاغل در این مشاغل از حقوق و مزایای خوبی برخوردار گشته اند :

  • مدیران ساخت‌ وساز
  • برنامه‌ نویسان نرم‌افزار و اپلیکیشن
  • مهندسان شهرسازی
  • معلمان تحصیلات پیش ‌دبستانی
  • پرستاران
  • تحلیلگران سیستم و کسب وکار و فناوری اطلاعات و ارتباطات
  • برقکاران
  • آشپزها
  • مراقبان کودک
  • مراقبان افراد سالمند و ناتوان (در منزل یا محل درمان)

 

مشاغل استرالیا که در سال ۲۰۲۲ بیشترین افزایش دستمزد را داشته اند

پلتفرم seek که جزو معتبرترین مجموعه های کاریابی در استرالیا میباشد دستمزدهای مشاغل مختلف در استرالیا را در سال ۲۰۲۲ بررسی و تجزیه و تحلیل نموده است. طبق داده‌های SEEK بر اساس آگهی‌های استخدام درج شده در این پلتفرم، میزان حقوق‌های آگهی شده در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ به میزان ۴ درصد نسبت به یک سال گذشته و ۴ دهم درصد نسبت به ماه قبل از آن رشد داشته است.

لیست صنایعی که بیشترین رشد در حقوق‌های آگهی‌شده را در سال مالی منتهی به اکتبر ۲۰۲۲ داشته‌اند، به شرح زیر میباشد:

۱- تجارت و خدمات: ۶٫۲ درصد

۲- ادارای و مالی: ۵٫۶ درصد

۳- طراحی و معماری: ۵٫۵ درصد

۴- تولید، حمل و نقل و تدارکات: ۵٫۴ درصد

۵- بیمه و بازنشستگی: ۴٫۸ درصد

۶- ساخت و ساز: ۴٫۷ درصد

۷- فناوری اطلاعات و ارتباطات: ۴٫۶ درصد

۸- مراکز تماس و خدمات مشتریان: ۴٫۶ درصد

۹- معدن، منابع و انرژی: ۴٫۶ درصد

۱۰- حسابداری: ۴٫۲ درصد

۱۱- مهندسی: ۴ درصد

۱۲- میهمان‌یاری و گردشگری: ۴ درصد

۱۳- خرده فروشی و کالاهای مصرفی: ۳٫۸ درصد

۱۴- املاک و مستغلات: ۳٫۸ درصد

پر درآمد ترین مشاغل استرالیا در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۲:

شاید به جرات بتوان گفت که گروه درمان و زیرمجموعه هایش همواره جزو پنج گروه برتر مشاغل پردرآمد در استرالیا می باشند.

۱-درآمد جراحان در استرالیا

به عنوان مثال درآمد سالانه جراحان در استرالیا در سال ۲۰۲۲ پس از کسر مالیات به صورت متوسط ۴۰۶۰۶۸ دلار یا حدود ۴۷۰۳ دلار در هفته بوده است.

۲-درآمد متحصصین بیهوشی در استرالیا

متخصصین بیهوشی در استرالیا پس از جراحان در رتبه پر درامد ترین مشاغل قرار دارند . یک متخصص بیهوشی در استرالیا به طور متوسط ۳۸۸۸۱۴ دلار در سال یا حدود ۴۵۲۷ دلار در هفته پس از کسر مالیات دارد.

۳-درآمد پزشک متخصص در استرالیا

متخصصان داخلی سومین گروه شغلی پردرآمد هستند که به طور متوسط ۳۱۰۸۴۸ دلار در سال یا حدود ۳۷۳۲ دلار در هفته پس از کسر مالیات دارند.

۴-درآمد معمله گران مالی در استرالیا:

بعد از رشته های پزشکی، صنعت بعدی که بیشترین درآمد را در استرالیا دارد گروه فعالان در حوزه خدمات مالی هستند. معامله گران مالی/ کارگزاران سهام به طور متوسط ۲۷۹۷۹۰ دلار در سال یا حدود ۳۴۱۶ دلار در هفته پس از کسر مالیات کسب می کنند.

 

۵-درآمد روانپزشکان در استرالیا:

درآمد روانپزشکان دراسترالیا در سال ۲۰۲۲ به طور متوسط سالانه ۲۵۲۶۹۱ دلار یا حدود ۳۱۴۰ دلار در هفته پس از کسر مالیات بوده است.تنها تعداد کمی روانپزشک در استرالیا وجود دارد و دولت قبلاً پیش بینی کرده بود که تا سال ۲۰۳۰ کمبود قابل توجهی از آنها وجود خواهد داشت.

درآمد مهندسان در استرالیا :

از جمله سایر مشاغل پردرامد استرالیا در سال ۲۰۲۲ میتوان به مهندسان معدن اشاره نمود. مهندسان معدن به طور متوسط ۱۸۸۰۸۳ دلار در سال یا حدود ۲۴۸۱ دلار در هفته پس از کسر مالیات، درآمد دارند.

مدیران مهندسی نیز درآمد خوبی در استرالیا دارند . مدیران مهندسی در استرالیا مسئول برنامه ریزی و نظارت بر پروژه های مهندسی هستند.به طور متوسط،درآمد مشمول مالیات ۱۶۱۵۱۴ دلار در سال یا حدود ۲۱۸۲ دلار در هفته پس از کسر مالیات دارند.

چنانچه قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نیروی کار ماهر را دارید و تمایل دارید تمام امور زیر نظر وکیل مهاجرت به استرالیا انجام شود یونیک ویزا همراه شما در این مسیر خواهد بود.

 

 

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران