شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

نرخ سود بانکی استرالیا

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

نرخ سود بانکی در استرالیا

سود بانکی در بانک های استرالیا به علتِ رقابتی بودنِ بازارِ بانکداری بسیار متفاوت می باشد، بدین منظور که کلیه ی بانک ها برای جذبِ مشتریان بیشتر سودهای بهتری را اختصاص می دهند.

نحوه ی محاسبه ی سود در بانکها بستگی به نرخ تورم سالیانه و نرخ رشد اقتصادی کشور استرالیا دارد . هنگامی که شخصی بخواهد منابع مالی خود را نزد بانک ها به عنوان سپرده قرار دهد می تواند مبلغ سپرده را حداکثر تا ۵ سال اول بصورت ثابت قرارداد تنظیم کند ولی بعد از ۵ سال بسته به شرایط بازار این قیمت می تواند متفاوت باشد.

 

بیشتر بخوانید: مالیات در استرالیا

 

قابل توجه افراد سپرده گذار ، اداره ی مالیات سود حاصله از سپرده های شما را به عنوان درآمد اضافی شما مورد محاسبه قرار داده که این امر موجب پرداخت مالیات از طرف شما به دولت استرالیا می گردد.

شایان ذکر است افرادی که در استرالیا دارای اقامت دائم نیستند و منابع مالی را نزد بانک های استرالیا به عنوان سپرده قرار می دهند باید متوجه باشند که این افراد نسبت به افراد دیگر باید مبالغ مالی بیشتری را پرداخت نمایند.

نکته – کلیه ی افرادی که در استرالیا زندگی می کنند موظف به دادنِ شماره ی مالیاتی خویش به بانک می باشند در غیر این صورت اداره ی مالیات شما را به عنوان شخصی خارجی شناسایی کرده و مالیات بیشتری را محاسبه می نماید.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران