شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

مهاجرت به استرالیا بدون داشتن مدرک تحصیلی

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

 ImmigrationToAustralia

استرالیا کشوری پهناور و پیشرفته است که سالانه پذیرای هزاران مهاجر از سراسر جهان می باشد. افراد بر اساس شرایط خود روشهای متفاوتی را برای مهاجرت به استرالیا در نظر میگیرند. اداره مهاجرت این کشور نیز طیف وسیعی از ویزاها را برای مهاجرت به استرالیا در نظر گرفته است. ویزاهای کاری، تخصص و مهارت، سرمایه گذاری، تحصیلی، ازدواج، و پناهندگی از جمله متداول ترین روشهای مهاجرت به استرالیا به شمار می روند که هر کدام مستلزم داشتن شرایط خاص خود می باشند. مهاجرت به استرالیا بدون مدرک نیز همواره یکی از دغدغه های متقاضیان کارو زندگی در این کشوربوده است و از طرفی دولت و اداره مهاجرت استرالیا داشتن مهارت های زبان انگلیسی را برای مهاجرت و سفر به این کشور ضروری دانسته، از این رو متقاضیان را ملزم به شرکت در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی می نماید که این مسئله تبدیل به یک چالش بزرگ شده است.

در این مقاله نیز ما قصد داریم تا راه های مهاجرت به استرالیا بدون نیاز به مدرک تحصیلی را مورده تحلیل و بررسی قرار بدهیم، در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور زیبا و سرسبز را دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار بدون داشتن مدرک تحصیلی

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای کاری قطعا به مدرک تحصیلی احتیاج خواهید داشت، و هرکدام از آنها بر اساس امتیاز بندی بوده و قوانین خاص خود را دارد. به عنوان مثال برای اخذ ویزای تخصص و مهارت در ۹۵ درصد رشته ها نیازمند داشتن مدرک تحصیلی (حداقل مدرک لیسانس) سوابق کاری مرتبط با تحصیل مدرک زبان و … می باشید، که هر کدام ازین موارد امتیاز خاص خود را دارد و در این بین بیشترین امتیاز مربوط به مدرک زبان است. (چنانچه متقاضی مهاجرت به استرالیا متاهل باشد و همسر وی دارای مدرک تحصیلی و شرایط لازم باشد ایشان متقاضی اصلی در نظر گرفته شده و همسر و فرزندان همزمان با وی ویزا را دریافت می نمایند.)
اما بدون داشتن مدرک تحصیلی نیز همچنان شانس مهاجرت به استرالیا را دارید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار آفرینی

از جمله ویزاهایی که داشتن مدرک تحصیلی در آنها الزامی نیست و متقاضیان زیادی نیز دارد میتوان به ویزاهای سرمایه گذاری در استرالیا – سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی اشاره نمود. برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کارآفرینی علاوه بر آنکه داشتن مدرک تحصیلی اجباری نیست حتی ارائه مدرک زبان نیز الزامی نمی باشد و متقاضی میتواند به جای ارائه مدرک زبان ، هزینه گذراندن دوره زبان درسترالیا را به اداره مهاجرت پرداخت نماید.
این مدل مهاجرت همانند مهاجرت از طریق کاری بر اساس امتیاز بندی می باشد. برای اخذ این ویزا باید از سیستم امتیاز بندی آن ۶۵ امتیاز کسب نمایید. آیتم های امتیاز آور شامل موارد زیر هستند: سن، سابقه مدیریت در بیزینس، میزان سرمایه و دارایی های متقاضی و همسر وی، تحصیلات، گردش مالی بیزینس متقاضی، گواهی ثبت برند یا نام تجاری یا حق اختراع و …
چنانچه مدرک تحصیلی و مدرک زبان نیز داشته باشید به امتیازاتتان اضافه خواهند شد.

BusinessVisa

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای نامزدی و ازدواج

ویزای دیگری که در آن داشتن مدرک تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا اجباری نیست، مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ازدواج هستند. در صورتی که قصد دارید با یک استرالیایی یا شخصی که اقامت استرالیا را دارد و شهروند این کشور محسوب می شود ازدواج کنید می توان از این طریق برای اخذ ویزا اقدام کنید. برای اخذ این ویزاها حتما همسر/ پارتنر شما باید اقامت دائم یا شهروندی کشور استرالیا را داشته باشد و مدارک کافی جهت اثبات واقعی بودن رابطه ارائه نمایید. از جمله ی این مدارک می توان به مواردی مانند: عکس های مشترک، مدارک سفرهای مشترک، حساب بانکی مشترک و … اشاره نمود. برای اخذ ویزاهای ازدواج ارائه سند ازدواج الزامی است ولی برای ویزای نامزدی تا ۹ ماه پس از دریافت ویزا و ورود به استرالیا فرصت دارید ازدواج را ثبت نمایید. این اقامت در ابتدا به صورت کوتاه مدت یک ساله به شما اعطا می گردد و در صورتی که ازدواج شما به صورت قانونی ادامه داشته باشد به شما کارت اقامت دائم اعطا میگردد، و پس از گذران چندین سال توام ازدواج می توانید تقاضای شهروندی کرده و پاسپورت استرالیا را کسب نمایید.

 

MarriageVisa

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین

چنانچه قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین را داشته باشید نیز داشتن مدرک تحصیلی الزامی نیست. برای اخذ این ویزا باید حداقل نیمی از فرزندانتان اقامت دائم یا شهروندی کشور استرالیا را داشته باشند و اسپانسر شما برای اخذ این ویزا گردند. به عنوان مثال اگر سه فرزند دارید حداقل ۲ نفر از آنها باید مقیم استرالیا باشند. همچنین نیز شما با داشتن خویشاوندان نزدیک که شهروندی و اقامت دائم استرالیا را داشته باشند، میتوانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق خویشاوندان نیز اقدام کنید.

 

ParentsVisa

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

این روش هم در نوع خود می تواند یکی از راه های مهاجرت به استرالیا بدون مدرک تحصیلی تلقی شود. ویزای پناهندگی استرالیا برای افردای بیشتر مناسب افرادی است که با مشکلات زیادی در کشور خود مواجه هستند، مشکلاتی همچون مشکلات نژادی، سیاسی، عقیدتی، دینی و … که نیاز دارند تحت حمایت کشور دیگری قرار بگیرند. در واقع این ویزا به عنوان ویزای حمایتی شناخته می شود تا برخی از افراد که در کشور خود قادر به سکونت نیستند بتوانند از طریق دولت استرالیا حمایت شوند. افرادی که بدون مجوز قانونی وارد این کشور می شوند و قصد اخذ پناهندگی را دارند ، برای مدتی باید در کمپ های پناهندگی استرالیا باقی بمانند.

کلام آخر

در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی و رایگان در زمینه مهاجرت به استرالیا ، سرمایه گذاری در استرالیا و یا کار و تحصیل در این کشور با مشاوران گروه مهاجرتی یونیک ویزا در ارتباط باشید. مشاوران ما با داشتن به روز ترین اطلاعات در خصوص تغییرات قوانین مهاجرتی، دقیق ترین مشاوره را به صورت رایگان به متقاضیان مهاجرت به استرالیا ارائه می دهند.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات