شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

شرایط ویزای کار اقامت دائم مستقیم

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱
نویسنده:

ویزای ENS (ورود مستقیم) یک ویزای اقامت دائم با اسپانسری کارفرمای استرالیایی است.

یکی از حالت های این ویزا که بیشتر شناخته شده است برای تبدیل ویزای کار اقامت موقت به اقامت دائم است. اما این ویزا حالت دیگری دارد که به اصطلاح به آن ویزای ورود مستقیم (Direct Entry) میگویند که از ابتدای ورود اقامت دائم است و نیازی نیست به مدت ۲ سال برای کارفرمایی که اسپانسر شما شده کار کنید. اما برای این حالت باید مدارک تحصیلی و کاری خود را توسط اداره ی مربوط به رشته ی خود ارزیابی کنید.

در ابتدای مارس ۲۰۱۸ تغییراتی شامل این ویزا خواهد شد.

پیش نیاز های کاری:

برای دریافت این ویزا دو شرط کاری وجود دارد

۱- ارزیابی رسمی مدارک شغلی

۲- حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط

برای ارزیابی مدارک در هر شغلی پیش نیاز هایی وجود دارد که بهتر است از آنها آگاه باشید تا مشخص شود این نوع ویزا برای شما مناسب است یا خیر.

معمولا برای ارزیابی مدارک به مدرک رسمی دانشگاهی نیاز است. در برخی رشته ها سابقه کاری خاصی برای ارزیابی مدارک مورد نیاز است.

ارزیابی مدارک بایستی قبل از شروع پروسه ویزا صادر شده باشد. به دلیل اینکه ارزیابی مدارک در برخی رشته ها چندیدن ماه زمان خواهد برد بهتر است این زمان را در برنامه ریزی اقدامات خود منظور کنید

در مواردی ممکن است بتوان بدون ارزیابی مدارک برای این ویزا اقدام کرد. اگر اسپانسر شما یک دانشگاه یا نهاد های علمی استرالیا باشد از این شرط معاف خواهید شد.

پیش نیاز سنی:

برای دریافت این ویزا بایستی حداکثر ۴۵ سال سن داشته باشید. در هر سال تعدادی محدودی از این پیش نیاز معاف می شوند که معمولا اساتید دانشگاه، محققین و دانشمندان هستند. همچنین اگر در یک رشته درمانی ۴ سال ویزای ۴۵۷ داشته باشید و ۲ سال در مناطق کم جمعیت کار کرده باشید می توان از محدودیت سنی چشم پوشی کرد.

پیش نیاز زبان انگلیسی:

برای دریافت این ویزا به نمره ۶ در چهار مهارت آزمون IELTS و یا معادل آن در آزمون های مشابه نیاز دارید. در مورد شرط زبان هیچگونه معافیتی وجود ندارد.

تغییرات احتمالی از مارس ۲۰۱۸

تغییرات ویزای کار که قرار است در مارس ۲۰۱۸ اعمال شود شامل این سابکلاس ویزا نیز خواهد شد. تغییراتی که تا به حال اعلام شده اند شامل موارد زیر هستند:

۱- لیست مشاغل: تنها رشته هایی که در لیست MLTSSL هستند می توانند برای این ویزا اقدام کنند. این لیست شامل ۲۰۷ رشته است.

۲- هزینه اضافه: با توجه به حجم فعالیت کارفرما، بایستی هزینه آموزش نیروی بومی استرالیا را بپردازید که بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار خواهد بود.

۳- معافیت ها: مشخص نیست معافیت های مربوط به ارزیابی مدارک و سن ادامه خواهد داشت یا خیر.

اگر با شرایط جدید شانس خود را برای اقدام جهت این ویزا از دست می دهید، حتما باید تا قبل از مارس ۲۰۱۸ درخواست خود را برای دریافت این ویزا ارسال کنید.

About مهدی کیوانی

مهدی کیوانی هستم، وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ویکتوریا و دارای مجوز فعالیت از سازمان مارا (Migration Agents Registration Authority )، با شماره ثبت MARN 2217813 میباشم. در طول سالهای متوالی فعالیت در حوزه اخذ ویزاهای استرالیا تمام تلاش خود را به کار گرفته ام تا بهترین خدمات را به کلاینت های گرامی ارائه دهم. تمامی پرونده‌های موکلین مستقیماً زیر نظر اینجانب بررسی میگردد تا درخواست ویزا مطابق به روز ترین قوانین و با کمترین میزان ریسک ثبت گردد.
در مقالاتی که منتشر میکنم سعی دارم تا اطلاعات مهم و اصلی که برای مهاجرت نیاز دارید را بصورت رایگان و موثق در اختیارتان قرار بدهم.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران