شماره تماس 021-88545324
UniqueVisa Logo

انواع مرخصی

دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱
آخرین ویرایش: یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

انواع مرخصی در استرالیا 

۱- مرخصی سالیانه: تمام کارگران چه پاره وقت و چه تمام وقت (به استثنای کارگران غیر رسمی) می توانند از ۴ هفته مرخصی با حقوق بهره مند شوند. مثلا افرادی که در هفته ۲۰ ساعت کار می کنند، در سال ۸۰ ساعت مرخصی باحقوق خواهند داشت.

شایان ذکر است که کار شیفتی در استرالیا مزایای زیادی دارد، از جمله اینکه کارگران از ۵ هفته مرخصی با حقوق برخوردار خواهند شد.

۲- مرخصی بیماری یا شخصی: هر کارگر بسته به نوع قراردادش با شرکت، بین ۸ تا ۱۰ روز در سال، حق مرخصی با حقوق به دلیل بیماری خود یا بستگان نزدیکش دارد. بیش از این مقدار باعث کاهش حقوق شخص می گردد.

۳- مرخصی هم دردی: هر شخص درسال حداکثر ۲روز مرخصی با حقوق، در اثر بروز بیماری روحی یا فوت بستگان نزدیک دارد.

۴- تعطیلات رسمی: تمام کارگران در تعطیلات رسمی، تعطیل هستند. البته این تعطیلات در ایالت های مختلف می تواند متقاوت باشد.(مثلا ایالت Northern Territory تعطیلات رسمی ندارد). ۶ اکتبر به مناسبت روز کارگر در تمام ایالت ها تعطیل است.

۵- مرخصی تولد نوزاد: در موارد زیر هر کارگر می تواند از مرخصی تولد نوزاد در استرالیا استفاده نماید:

  • خود کارگر یا همسرش صاحب فرزند شود.
  • کارگر فرزندی زیر ۱۶ سال را به فرزندخواندگی بپذیرد.

 

کارگر تا ۱۲ ماه حق استفاده مرخصی بدون حقوق از این نوع را دارد.البته کارگران غیر رسمی باید حداقل تا ۱۲ ماه مستمر برای کارفرما کار کرده باشند تا حق استفاده از این نوع مرخصی  را داشته باشند.

۶- مرخصی افراد باسابقه: هر کارگر پس از ۵ سال سابقه کاری در یک شرکت، می تواند به ازای هر یک سال بیشتر از ۵ سال، یک ماه پاداش دریافت نماید. (مثلا ۷سال سابقه منجر به دریافت ۲ ماه پاداش می شود.)

۷- مرخصی بروز بلایای طبیعی: در صورت وقوع چنین حوادثی، کارگر می تواند از این مرخصی استفاده نماید اما کارفرما ملزم به پرداخت حقوق نمی باشد.

۸- در صورت مصدومیت یا بیماری کارگر در محل کار، واجد شرایط استفاده از این نوع مرخصی خواهد یود و بیمه کارفرما متقبل هزینه درمان و توان بخشی (در صورت ناکافی بودن حقوق کارگر) می شود.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه کاربران

یونیک ویزا همراه شما در مهاجرتشما را تا رسیدن به مقصد همراهی می کنیم!

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی یونیک ویزا، از آخرین اخبار، جدیدترین تغییرات قوانین مهاجرت و موقعیت های کاری و تحصیلی مهاجرت مطلع شوید!

آماده مهاجرت هستی؟! محاسبه گر آنلاین امتیازات